Ухвала
від 16.08.2022 по справі 761/15970/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/15970/22

Провадження № 1-кс/761/8853/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві

клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022105100001472 від 05 серпня 2022 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст.356 КК України,

ВСТАНОВИВ:

12серпня 2022року прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022105100001472 від 05 серпня 2022 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст.356 КК України, про арешт майна, а саме: на об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 169, 4 кв.м., яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 із забороною вчиняти будь-які дії відносно вказаного майна, зокрема із забороною користуватись та розпоряджатись вказаними об`єктами нерухомого майна будь-якими особами та із забороною проводити будівельні роботи та здійснювати реконструкцію вказаного нерухомого майна.

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні відділу дізнання Шевченківського управління поліції ГУ НП України в м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022105100001472 від 05 серпня 2022 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст.356 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час за адресою: АДРЕСА_2 , на даху будинку розпочато протиправну реконструкцію горища із влаштуванням мансардного поверху, що призвело до його самовільного захоплення.

04 серпня 2022 року о 12 год. 30 хв. до чергової частини Шевченківського УП ГУНП у м. Києві надійшло повідомлення від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з приводу того, що на даху буд. АДРЕСА_2 відбувається незаконне будівництво, невідомі особи добудовують мансарду, розкрили дах будинку.

В подальшому, 04 серпня 2022 року по приїзду на місце події слідчо-оперативної групи Шевченківського УП ГУНП у м. Києві, за адресою: АДРЕСА_2 проведено огляд місця події, встановлено, що вхід до приміщення горища вказаного будинку здійснюється за допомогою металевих сходів, які розміщені на п`ятому поверсі, на момент огляду двері до приміщення горища відчинені, під час огляду вказаного приміщення виявлено, що воно знаходиться в стані ремонту, на стелі наявні дерев`яні перегородки, по периметру горища знаходяться будівельні матеріали.

04 серпня 2022 року за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 пояснив, що офіційно працевлаштований на посаді інженера-будівельника в ТОВ «Баларуф» (ЄДРПОУ 41594424), керівником якого являється Балашов ОСОБА_7 , як йому відомо керівник домовився з власником однієї з квартир АДРЕСА_2 про облаштування мансарди на даху будинку та ремонт покрівлі будинку, власник квартири надав директору товариства документи, які підтверджують право власності на мансардний поверх будинку, ОСОБА_6 особисто ознайомлений з технічним паспортом БТІ та фотографіями руйнувань покрівлі, бригада будівельників приступила до виконання робіт близько місяця тому.

Відповідно до Витягу з реєстру прав на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , 19.11.2021 приватним нотаріусом ОСОБА_8 внесено запис про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 61800780 від 24.11.2021, вказаний запис внесено на підставі довідки про показники об`єкта нерухомого майна, с.н. 226/21 виданої 15.11.2021 ТОВ «ПРОЕКСЕРВІГРУП»; технічного паспорту с.н. ТІ01:0377-2443-6201-5864, виданого 19.11.2021.

Відповідно до довідки про показники об`єкта нерухомого майна №226/21 від 15.11.2021 виданої ТОВ «ПРОЕКТСЕРВІСГРУП», за підписом керівника ОСОБА_9 ТОВ «Проектсервісгруп» повідомляє, що відповідно до проведеної технічної інвентаризації від 15.11.2021 квартира за адресою: АДРЕСА_2 має наступні показники: загальна площа 169, 4 кв. м., житлова площа 33, 8 кв. м., кількість житлових кімнат 2. Загальна площа збільшилась, у зв`язку з проведенням ремонтних робіт з облаштуванням мансардного поверху в об`ємі квартири (без збільшення зовнішніх геометричних розмірів та порушення несучих конструкцій), зміною внутрішнього оздоблення приміщень, демонтажу внутрішніх некапітальних перегородок та виправлення арифметичної помилки, допущеної при первинній інвентаризації шляхом перерахунку площ приміщень квартири після проведення безпосередніх обмірів. Даний вид змін відповідно до ст. 100 житлового кодексу УРСР, а також Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 07.06.2017 р. №406: «роботи з переобладнання та перепланування житлового будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, - щодо об`єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), з середнім (СС2) та значним (СС3)» не потребують документів, що дають право на їх виконання та після закінчення яких об`єкт підлягає прийняттю в експлуатацію. При проведенні технічної інвентаризації за адресою: АДРЕСА_1 самочинних перепланувань не виявлено. Таким чином вважається доцільним провести реєстрацію права власності на кв. АДРЕСА_3 з урахуванням встановлених показників загальна площа 169, 4 кв. м., житлова площа 33, 8 кв. м., кількість житлових кімнат 2 в площі вищезазначеної квартири.

10 серпня 2022 року під час допиту свідка ОСОБА_9 , який являється директором ТОВ «ПРОЕКТСЕРВІСГРУП» (ЄДРПОУ 41515578) та має відповідний кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов`язаних із створенням об`єкта архітектури, за категорією «Інженер з інвентаризації нерухомого майна», останній повідомив, що у своїй діяльності керується Інструкцією про проведення технічної інвентаризації, дійсно являється інженером з інветаризації нерухомого майна, обіймає посаду директора вказаного товариства. На початку листопада 2021 року до ТОВ «ПРОЕКСЕРВІСГРУП» (ЄДРПОУ 4155578) звернувся власник кв. АДРЕСА_3 ОСОБА_4 , з метою проведення технічної інвентаризації, після чого особисто ОСОБА_9 було проведено інвентаризацію приміщення кв. АДРЕСА_3 та виявлено збільшення площі вказаної квартири на 118,5 м. кв.

Відовідно до р. 2 Наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству №95 від 30.04.1996 р. «Про затвердження інструкції про порядок видачі довідок-характеристик на об`єкти нерухомого майна, що знаходяться у власності юридичних та фізичних осіб та зареєстровані в бюро технічної інвентаризації»: 2.1. Кожній видачі довідки-характеристики обов`язково передує обстеження об`єктів нерухомості незалежно від того, коли була видана попередня довідка-характеристика; 2.2. Довідка-характеристика видається на замовлення власника нерухомого майна або за його дорученням на підставі матеріалів інвентаризаційної справи з урахуванням всіх змін, виявлених при обстеженні об`єкта нерухомості, а також даних про його державну реєстрацію в бюро технічної інвентаризації; 2.3. Довідка-характеристика для оформлення спадщини видається згідно з письмовим запитом нотаріуса за рахунок коштів зацікавленої особи за даними технічної інвентаризації, проведеної на найближчий до дня відкриття спадщини час, і ця дата вказується в довідці; 2.4. Виявлені при обстеженні самовільно побудовані, прибудовані чи реконструйовані об`єкти нерухомого майна заносяться у довідку-характеристику; 2.5. Якщо власник, який звернувся за довідкою-характеристикою, подає відповідні документальні підтвердження, що він не має відношення до самовільно побудованих чи реконструйованих об`єктів нерухомого майна, то ця обставина вказується у довідці-характеристиці; 2.6. В разі виявлених при обстеженні змін в об`єкті нерухомого майна, внаслідок чого змінилась жила чи загальна площа, довідці-характеристиці вказується номер і дата рішення місцевого органу державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, на підставі якого зроблені побудова, добудова, перебудова, реконструкція. 2.7. При видачі довідки-характеристики на об`єкт, до якого здійснена на підставі належно оформлених документів добудова, надбудова, або будується новий об`єкт, вказуються усі наявні будівлі з їх характеристикою, процент готовності об`єктів, що будуються, і номер та дата рішення місцевого органу державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, що дозволив це будівництво.

Під час допиту ОСОБА_9 повідомив, що мансардний поверх знаходився над кв. АДРЕСА_3 , не пам`ятає яким чином здійснювався вихід до мансардного приміщення, не пам`ятає які правовстановлюючі документи на приміщення квартири йому було надано, при цьому технічна документація не надавалась, на момент огляду приміщення було недобудоване, останнім було виявлено самовільно облаштоване мансардне приміщення на горищі будинку. На запитання: «Чому Вами вказано в довідці про показники об`єкту нерухомого майна №226/21 від 15.11.2021 відносно об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , що «При проведенні Технічної інвентаризації за адерсою: АДРЕСА_1 самочинних перепланувань не виявлено»?» та після надання для ознайомлення копії довідки про показники об`єкта нерухомого майна, останній повідомив, що ймовірно вказаний абзац помилково не було видалено. На запитання: «Чому Вами не було занесено до довідки те, що за вказаною адресою самовільно облаштоване приміщення мансарди на горищі?», ОСОБА_9 відповів, що не пам`ятає, а також повідомив, що вказане приміщення не входило в площу квартири відповідно до наданих йому правовстановлюючих документів.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна - об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_4 .

Як зазначає прокурор в клопотанні, внаслідок незаконної будівельної діяльності зі сторони невстановлених осіб, шляхом збільшення площі квартири за рахунок самоуправного облаштування мансардного приміщення на горищі будинку АДРЕСА_2 , виникла необхідність у накладенні арешту на об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_4 .

Постановою старшого дізнавача ВД Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_10 від 10 серпня 2022 року об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 169, 4 кв.м., яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , було визнано речовим доказом в кримінальному провадженні №12022105100001472 від 05 серпня 2022 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст.356 КК України.

З метою всебічного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення істини у справі, зважаючи на те, що об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 169, 4 кв.м., яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , визнана речовим доказом у кримінальному провадженні, є об`єктом кримінального правопорушення, з метою запобігання злочинним посяганням на вказаний об`єкт нерухомого майна під час проведення розслідування, виникла необхідність у накладенні арешту на вказане нерухоме майно.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому та просив його задовольнити.

Враховуючи те, що майно, на яке прокурор просить накласти арешт не було тимчасово вилучене та розгляд справи без повідомлення власника майна є необхідним, з метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя приходить до висновку про розгляд вищевказаного клопотання без повідомлення про його розгляд власника майна.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення прокурора, вважаю, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно з ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положеннями ч.2 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно з ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч.10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінальних правопорушень, за фактом вчинення яких розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна, оскільки, як встановлено з матеріалів клопотання та пояснень прокурора, що об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , є об`єктом кримінального правопорушення, визнане речовим доказом, тобто відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, а також з метою запобігання злочинним посяганням на вказаний об`єкт нерухомого майна під час проведення розслідування, забезпечення його збереження та недопущення подальшого відчуження.

Однак слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання прокурора в частині заборони користуватись об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 169, 4 кв.м., яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , оскільки на переконання слідчого судді мету арешту збереження речових доказів буде досягнуто із позбавленням для власника ОСОБА_4 права на розпорядження вказаним об`єктом нерухомого майна будь-якими особами та із забороною проводити будівельні роботи та здійснювати реконструкцію вказаного нерухомого майна.

Керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022105100001472 від 05 серпня 2022 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст.356 КК України задовольнити частково.

Накласти арешт на майно, а саме: на об`єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 2045237180000, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 169, 4 кв.м., яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 .

Заборонити розпоряджатись вказаними об`єктами нерухомого майна будь-якими особами, проводити будівельні роботи та здійснювати реконструкцію вказаного нерухомого майна.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105896121
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/15970/22

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Щебуняєва Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні