Постанова
від 24.08.2022 по справі 938/313/22
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №938/313/22

Провадження № 3/938/203/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2022 року селище Верховина

Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М.,

з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності,- ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали,які надійшливід Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ), головного бухгалтера спільно українсько-чеського підприємства "КРОНА", юридична адресаплатника податку: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.163-1Кодексу Українипро адміністративніправопорушення ( далі - КУпАП),

якій роз`яснено зміст ст.63 Конституції України та права, передбачені ст. 268 КУпАП,-

В С Т АН О В И В:

До Верховинського районного суду Івано-Франківської області року надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Із протоколу про адміністративне правопорушення №1010 від 14.07.2022 року (а.с.1) вбачається, що 01.06.2022 року ОСОБА_1 , головний бухгалтер Спільного українсько-чеського підприємства "КРОНА", вчинила правопорушення: несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2022 року (термін подання 21.02.2022 року), порушивши п.203.1 ст. 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами і доповненнями), за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, вказала про те, що вона звільнена з посади в.о.головного бухгалтера спільно українсько-чеського підприємства "КРОНА" у 2019 році та надала підтверджуючі документи з цього приводу, просила провадження у справі закрити за відсутності події та складу злочину.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суддя приходить до такого висновку.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, надано:

- протокол про адміністративне правопорушення №1010 від 14.07.2022 року (а.с.1), складеного щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП;

- акт про результати камеральної(електронної) перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість по спільне українсько-чеського підприємство "КРОНА" за січень 2022 року (а.с.2-3), відповідальною особою якого в період що перевіряється є зокрема, головний бухгалтер - ОСОБА_1 , за результатом перевірки встановлено порушення граничного терміну подання податкової звітності за січень 2022 року, граничний термін подання 21.02.2022 року, дата отримання 01.06.2022 року;

- корінець повідомлення про запрошення головного бухгалтера спільно українсько-чеського підприємства "КРОНА" 01.07.2022 року до Коломийського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС в Івано-Франківській області;

- квитанція «Укрпошти» від 22.06.2022 та рекомендоване повідомлення про вручення (а.с.5).

- акт про неявку від 05.07.2022 року №587/09-19-18-09/14323669 посадової особи головного бухгалтера спільно українсько-чеського підприємства «Крона» ОСОБА_1 для підписання протоколу про адміністративне правопорушення за несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Згідно з вимогами ст.245КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.

У ст.251 КУпАП зазначено,що доказамив справіпро адміністративнеправопорушення єбудь-якіфактичні дані,на основіяких увизначеному закономпорядку органвстановлює наявністьчи відсутністьадміністративного правопорушення,винність даноїособи вйого вчиненні,та іншіобставини,що маютьзначення дляправильного вирішеннясправи; протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 163-1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Тобто суб`єктом адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП є керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій, у протоколі про адміністративне правопорушення №1010 від 14.07.2022 року вказано, що ОСОБА_1 , головний бухгалтер спільно українсько-чеського підприємства "КРОНА", однак нею спростовано цей факт та надано суду трудову книжку серія НОМЕР_2 , з якої вбачається що ОСОБА_1 11.09.2019 року звільнена за угодою сторін з посади в.о. головного бухгалтера спільно українсько-чеського підприємства "КРОНА".

Згідно ч.2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу;

Статтею 7КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з приписами ст. 62Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Відповідно до рішень Європейського суду з прав людини («Малофеєв протии Росії» та «Карелін проти Росії»), у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу. У такому випадку справа про адміністративне правопорушення має бути закрита у зв`язку з відсутністю складу правопорушення.

Верховинй Суд у постанові від 08.07.2020 року у справі№ 463/1352/16-а зазначив, що у силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.

Відповідно до п. 1 ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене, суд вважає що провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, слід закрити, оскільки вона не є суб`єктом вчинення вказаного провапорушення.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ч.1 ст.163-1, п. 1 ст.247, ст.ст.251,252,256,266,280,283,284- 285,294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247КУпАП узв`язкуіз відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя Наталія ЧЕКАН

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення24.08.2022
Оприлюднено29.08.2022
Номер документу105897587
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків

Судовий реєстр по справі —938/313/22

Постанова від 24.08.2022

Адмінправопорушення

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Чекан Н. М.

Постанова від 20.07.2022

Адмінправопорушення

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні