Ухвала
від 25.08.2022 по справі 344/10362/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/10362/22

Провадження № 1-кс/344/3852/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2022 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , яке погоджено з прокурором Окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_5 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 12022091010000610 від 06.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчим відділом Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у межах кримінального

провадження № 12022091010000610 від 06.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що група осіб, за допомогою соціальних мереж «Інстаграм», «Фейсбук», «Телеграм» тощо, розміщують оголошення про збір коштів для закупівлі товарів гуманітарної допомоги Збройним силам України, після чого здійснюють продаж вказаних товарів, у тому числі транспортних засобів, а також використовують благодійні пожертви з метою отримання прибутку.

Відтак, під час воєнного стану здійснюється продаж товарів гуманітарної допомоги, укладаються правочини щодо розпоряджання таким майном з метою отримання прибутку у значному розмірі.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999, гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Під час проведення гласних та негласних слідчих (розшукових) дій, спрямованих на документування протиправної діяльності вказаної групи осіб встановлено, що посадові особи благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Медична фундація», ймовірно причетні до протиправної схеми із систематичного ввезення в Україну товарів гуманітарної допомоги, з метою їх незаконної реалізації та отримання прибутку.

Так, проведеними оглядами соціальних сторінок в мережі інтернет встановлено, що з метою отримання прибутку, ОСОБА_6 створив канал умесенджері «Телеграм» із посиланням на сторінки в соціальній мережі «Інстаграм» щодо продажу військового одягу, військового спорядження, ножів, військових шоломів, бронежилетів, тепловізорів та інших товарно-матеріальних цінностей. З метою зберігання та демонстрації вказаних ТМЦ, ОСОБА_6 відкрито торгове приміщення за адресоюм. АДРЕСА_1 (магазин Бандерівський Склеп),а адмініструванням вказаних сторінок у соціальних мережах та безпосередній продаж товарів гуманітарної допомоги покладено на його дружину ОСОБА_7 та його дочку ОСОБА_8 .

Крім цього, проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями відносноОСОБА_6 встановлено, що вказаніТМЦ, ОСОБА_6 отримує від Громадської благодійної організації «Українська Європейська Перспектива» Адреса: Taborska 372/36, 140 00 Praha 4-Nusle, Чехія, заснована громадянами України в Чехії, а саме: ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , які за

попередньою змовою із ОСОБА_6 , передають у вигляді безкоштовної благодійної допомоги вищезазначені товарно-матеріальні цінності, частину яких ОСОБА_6 під час перевезення на територію України передає ОСОБА_12 , та які розвантажує на складах останнього за адресою: АДРЕСА_2 , а іншу частину отриманої допомоги ввозить на територію м. Івано-Франківська, де отримувачем є заснована ним БО «Міжнародний БФ «Медична фундація», код ЄДРПОУ 43055770, керівником якої є ОСОБА_13 , аза допомого вказаних соціальнихсторінок у мережі інтернет, здійснює реалізацію (продаж) як фізичним особам, так і громадським організаціям та волонтерам, з метою отримання прибутку. Грошові кошти, отримані від реалізації, ОСОБА_6 у подальшому частково розподіляє між ОСОБА_12 та ОСОБА_11 .

06 червня 2022 року, за результатами проведеного контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, здійснено закупівлю у ОСОБА_6

товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 28690 грн, зокрема товарів військового призначення та товарів військової амуніції, які ввезені на територію України як товари гуманітарної допомоги.

Окрім цього, проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями в рамках кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_6 таОСОБА_18 , з метою отримання прибутку, вступили у злочинну змову із ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та іншими особами,у період часу з 03.04.2022 по 22.08.2022, здійснили ввезення на територію України близько 15 транспортних засобів, які

отримані БО «Міжнародний БФ «Медична фундація», код ЄДРПОУ 43055770. Так, з метою привласнення транспортних засобів ОСОБА_6 , ОСОБА_13 таОСОБА_18 , за участі ОСОБА_15 , із використанням підроблених документів, поставлено на тимчасовий облік у власність БО «Міжнародний БФ «Медична фундація» 5автомобілів.

Також проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що ОСОБА_6 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , діючи за попередньою змовою, здійснили ввезення на територію України транспортний засіб марки «MitsubishiPajero», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який отримав безкоштовно ОСОБА_6 на території Республіка Польща від ОСОБА_20 в якості допомоги військовій частині НОМЕР_2 Збройних Сил України, однак 25.07.2022, ОСОБА_6 та ОСОБА_18 , з метою отримання прибутку, реалізували (продали) вказаний транспортний засіб ОСОБА_21 та ОСОБА_22 за грошові кошти в загальній сумі 220 000 грн, що дорівнює 5 500 євро.

Крім цього, проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що ОСОБА_18 та ОСОБА_6 ,31.07.2022, отримали безкоштовновід ОСОБА_20 в якості допомоги військовій частині НОМЕР_3 Національної гвардії України в якості гуманітарної допомоги автомобіль марки «JeepGrandCherokee», отримувачем якого є БО «Міжнародний БФ «Медична фундація».

У подальшому, вказаний транспортний засіб, ОСОБА_6 , ОСОБА_18 та ОСОБА_13 , за участі ОСОБА_15 , підробивши документи шляхом внесення недостовірних відомостей щодо ввезення вказаних автомобілів на митну територію України, здійснили реєстрацію права власності на вказаний транспортний засіб за БО «Міжнародний БФ «Медична фундація» (постановка на облік в регіональному сервісному центрі МВС).

Також проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що 21.08.2022, ОСОБА_6 та ОСОБА_18 , безкоштовно передано від ОСОБА_20 в якості благодійної допомоги для потреб Збройних сил України через ICF «Medical Foundation», транспортний засіб марки «Mercedes-Benz, номер кузова - НОМЕР_4 », який у подальшому вказаній особи планують реалізувати (продати), з метою отримання прибутку.

У подальшому, на виконання доручення слідчого, оперативними працівниками УСР в Івано-Франківській області та УСБУ в Івано-Франківській області встановлено, що до вчинення протиправних дій, які виразились у незаконному використанні товарів гуманітарної допомоги та благодійних пожертв, з метою отримання прибутку, причетна група осіб, серед яких є ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає у АДРЕСА_3 .

Враховуючи специфіку механізму вчинення правопорушення, маючи на меті дослідження всіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, документування злочинної діяльності осіб правопорушників, здобуття доказів вчинення конкретного злочину, виявлення обставин, як тих, що викривають, так і тих, що виправдовують осіб, відшукання знарядь вчинення злочинів, інших речей та предметів, які б свідчили про вчинення злочину, підготовку до його вчинення та зберегли на собі його сліди, в органу досудового розслідування існує необхідність у зверненні до суду із клопотанням про дозвіл на проведення обшукув будинку АДРЕСА_3 .

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон і відчуження об`єктів нерухомого майна об`єкт нерухомості, що за адресою: АДРЕСА_3 , належить на праві приватної власності ОСОБА_24 .

У ході проведення обшуку планується відшукати наступні речі та документи: документацію, що містить відомості про ввезення на територію України товарів гуманітарної допомоги, а також її продажу чи реєстрації, транспортних засобів ввезених на територію України під виглядом гуманітарної допомоги, чорнових записів, електронних носіїв інформації та комп`ютерної техніки (ноутбуки та інші електронні та магнітні носії інформації), сім-карт, мобільних телефонів на яких зберігається інформація про вчинення або готування до вчинення злочину (електронні повідомлення, аудіо-, та відеофайли, документи у друкованому форматі тощо), що могли використовуватись як знаряддя вчинення злочину, грошових коштів отриманих від незаконної діяльності, банківських платіжних карт, на рахунки яких могли надходити грошові кошти від протиправної діяльності з реалізації товарів гуманітарної допомоги.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий планує провести обшук будинку АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_23 та який належить на праві приватної власності ОСОБА_24 , з метою виявлення та вилучення: документації, що містить відомості про ввезення на територію України товарів гуманітарної допомоги, а також її продажу чи реєстрації, транспортних засобів ввезених на територію України під виглядом гуманітарної допомоги, чорнових записів, електронних носіїв інформації та комп`ютерної техніки (ноутбуки та інші електронні та магнітні носії інформації), банківських платіжних карт, сім-карт, мобільних телефонів на яких зберігається інформація про вчинення або готування до вчинення злочину (електронні повідомлення, аудіо-, та відео файли, документи у друкованому форматі тощо),що могли використовуватись як знаряддя вчинення злочину, грошових коштів отриманих від протиправної діяльності з реалізації товарів гуманітарної допомоги.

Мета проведення обшуку - виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із вказаним клопотанням, доведено, що у слідчого наявні достатні підстави для проведення обшуку будинку АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_23 та який належить на праві приватної власності ОСОБА_24 .

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку будинку АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_23 та який належить на праві приватної власності ОСОБА_24 , з метою виявлення та вилучення: документації, що містить відомості про ввезення на територію України товарів гуманітарної допомоги, а також її продажу чи реєстрації, транспортних засобів ввезених на територію України під виглядом гуманітарної допомоги, чорнових записів, електронних носіїв інформації та комп`ютерної техніки (ноутбуки та інші електронні та магнітні носії інформації), банківських платіжних карт, сім-карт, мобільних телефонів на яких зберігається інформація про вчинення або готування до вчинення злочину (електронні повідомлення, аудіо-, та відео файли, документи у друкованому форматі тощо),що могли використовуватись як знаряддя вчинення злочину, грошових коштів отриманих від протиправної діяльності з реалізації товарів гуманітарної допомоги.

Ухвала діє до 24 вересня 2022 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення25.08.2022
Оприлюднено28.08.2023
Номер документу105906300
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —344/10362/22

Ухвала від 25.08.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні