Справа № 515/985/22
Провадження № 2/515/1433/22
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
по залишення позовної заяви без руху
29 серпня 2022 року м.Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Квєтка І.А., розглянувши позовну ОСОБА_1 до Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, третя особа: Саратська державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування,
встановив:
26 серпня 2022 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивачка просить визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2,5 га, кадастровий номер: 5125010100:01:001:1726, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на неможливість оформлення спадкових прав за нефункціонування на теперішній час Татарбунарської державної нотаріальної контори. Одночасно просить витребувати копію спадкової справи, заведеної після смерті чоловіка ОСОБА_2 у Саратській державній нотаріальній конторі Одеської області.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.175 ЦПК України.
Згідно з п.5 та п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок врегулювання спору.
Згідно зіст.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16 травня 2013 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» роз`яснено, що при розгляді справ про спадкування суди мають звертати увагу на наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до ч. 4 ст. 49 Закону України «Про нотаріат», на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.
Отже реалізація права на звернення до суду із позовом про визнання права в порядку спадкування здійснюється після відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину.
Вказані вимоги позивачкою не виконано, не надано доказів на підтвердження неможливості оформлення спадкових прав в нотаріальному порядку.
Відповідно до п. 3, п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
В порушення наведених положень, позовна заява не містить ціни позову, не зазначено та не надано відомостей щодо підтвердження реальної вартості об`єкта майна, з приводу якого заявлено спір на час звернення до суду з позовом.
Крім того, позовна заява в порушення п.9 та п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.
За даних обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачці необхідно надати строк для виправлення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України, суддя,
постановив :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Татапбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, третя особа: Саратська державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування - залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків терміном на десять днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2022 |
Оприлюднено | 30.08.2022 |
Номер документу | 105929764 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Квєтка І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні