Рішення
від 16.08.2022 по справі 902/404/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"17" серпня 2022 р. Cправа № 902/404/22

Господарський суд Вінницької області у складі судді Маслія І.В., при секретарі судового засідання Глобі А.С.

За участю представників сторін

позивача Покотила В.М., договір від 16.05.2022

відповідача не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ СЕРВІС ВІНН" (вул. Академіка Янгеля, буд. 4Т, м. Вінниця, 21007)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП" (вул. Данила Галицького, буд. 27, м. Вінниця, 21100)

про стягнення 463861,33 грн.

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "СІТІ СЕРВІС ВІНН" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП" про стягнення 463 861,33 грн. заборгованості, з яких: 409 054,48 грн. - основного боргу, 48 818,51 грн. - інфляційних втрат, 5 988,34 грн. - 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов договору №07/10-20 від 07.10.2021 про надання послуг з перевезення вантажів в частині оплати за надані послуги.

Ухвалою від 07.06.2022 суд постановив відкрити провадження у справі №902/404/22, розгляд справи здійснити за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання у справі призначити на 27 червня 2022 року о 14:30 год.

На визначену судом дату (27.06.2022) у судове засідання з`явився представник позивача, відповідач правом участі свого представника в судовому засіданні не скористався, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується трекінгом Укрпошти згідно якого ухвала вручена відповідачу 10.06.2022 за довіреністю.

Ухвалою суду від 27.06.2022 закрито підготовче провадження та призначити справу №902/404/22 для судового розгляду по суті на 17 серпня 2022 р.

На визначену судом дату 17.08.2022 з`явився представник позивача, відповідач правом участі свого представника в судовому засіданні не скористався, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується трекінгом Укрпошти згідно якого ухвала вручена відповідачу 30.06.2022 за довіреністю.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити, крім того просив покласти судові витрати за послуги адвоката та сплату судового збору на відповідача.

Статтею 42 Господарського процесуального кодексу України визначено права та обов`язки учасників судового процесу, зокрема учасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази тощо.

Також суд зазначає, що відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 р. (Закон України від 17.07.1997 р. № 475/97 - ВР), кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Перебіг строків судового розгляду у цивільних справах починається з часу надходження позовної заяви до суду, а закінчується ухваленням остаточного рішення у справі, якщо воно не на користь особи (справа "Скопелліті проти Італії" від 23.11.1993 р.), або виконанням рішення, ухваленого на користь особи (справа "Папахелас проти Греції" від 25.03.1999 р.).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду неефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (параграфи 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").

Суд нагадує, що роль національних суддів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (51 рішення Європейського суду з прав людини від 30.11.2006 р. у справі "Красношапка проти України").

Роль національних судів - організовувати судові провадження таким чином, щоб вони були без затримок та ефективними (див.рішення Суду у справі Шульга проти України, no. 16652/04, від 02.12.2010).

До того ж організація провадження таким чином, щоб воно було швидким та ефективним, є завданням саме національних судів (див. рішення Суду у справі Білий проти України, no. 14475/03, від 21.10.2010).

Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України, ч.2 ст.178 ГПК України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Згідно із ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Враховуючи положення ст.ст.13,74 ГПК України якими в господарському судочинстві реалізовано конституційний принцип змагальності судового процесу, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії для забезпечення сторонами реалізації своїх процесуальних прав, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній матеріалами і документами без явки в судове засідання представника відповідача.

Відповідно до ст. 219 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті.

Після виходу суду з нарадчої кімнати, у судовому засіданні 17.08.2022 судом долучено до матеріалів справи вступну та резолютивну частину рішення без його проголошення, в зв`язку з неявкою сторін на її проголошення.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

07 жовтня 2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «СІТІ СЕРВІС ВІНН» (позивач, в договорі Перевізник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП» (відповідач, в договорі Замовник) було укладено Договір № 07/10-20 про надання послуг з перевезення вантажів (надалі - Договір) в п. 1.1. якого визначено, що Перевізник зобов`язується за плату та за заявками Замовника надавати послуги з перевезення вантажів автомобільним вантажним транспортом на території України (надалі - Послуги), а Замовник зобов`язується приймати належним чином надані Послуги та здійснювати їх оплату.

Надання Послуг здійснюється на підставі Заявок на перевезення вантажу. Замовник надсилає (надає) Перевізнику Заявку на перевезення вантажу факсимільним зв`язком або електронною поштою або телефонним зв`язком, не пізніше ніж за 6 годин до моменту надання транспортних засобів під завантаження. Перевізник зобов`язаний підтвердити прийняття Заявки до виконання протягом 2 (двох) годин з моменту її отримання від Замовника шляхом підписання Заявки уповноваженою особою та скріпленням печаткою Перевізника з одночасним надсиланням Замовнику погодженої Заявки факсимільним зв`язком або електронною поштою та наступною передачею оригіналу такої Заявки, або погодити заявку в телефонному режимі Надіслана факсимільним або електронним зв`язком Заявка має бути оформлена з дотримаштям примірної форми згідно додатка №1 до цього Договору. Сторони дійшли згоди, що відповідними положеннями належним чином погодженої Сторонами Заявки на перевезення вантажу будуть регулюватися взаємовідносини Сторін по цьому Договору, які не були передбачені у Договорі, або такі, які є відмінними від положень Договору або доповнюють його. Сторони дійшли згоди, шо при наданні Послуг за цим Договором, Перевізник з метою контролю за рухом та станом транспортних засобів має використовувати власну або надану Замовником GPS-навігацію (технічне обладнання супутникового моніторингу) та на умовах, що будуть додатково погоджені Сторонами у Заявках на перевезення вантажу. Сторони підтверджують, що дані GPS -навігації можуть бути використані в процесі надання Послуг для підтвердження фактів обліку пробігу транспортних засобів та його простою. У разі використання системи GPS-навігації Перевізника, Перевізник надає доступ Замовнику до системи GPS-навігації з метою контроля транспортних засобів на предмет відхилення від погодженого сторонами маршруту перевезення. Нормативний час простою транспортного засобу становить 24 години на завантаження, та 24 години на розвантаження (п. 2.1. - 2.5. Договору).

Розділом 3 Договору сторонами визначено обов`язки сторін, а саме п. 3.1. визначено обов`язки Перевізника, зокрема, надавати Замовнику Акти наданих послуг разом із іншою товаросупровідною документацією (ТТН, рахунок, реєстр транспортних перевезень). Акт наданих послуг та товаросупровідна документація готується Перевізником та надається Замовнику двічі на місяць, а саме 15 числа та в останній день місяця (обидві дати включно), але, в будь-якому випадку, не пізніше 5 робочих днів від вказаних дат. Акт наданих послуг та товаросупровідна документація готується Перевізником з дотриманням примірних форм згідно додатків 3,4 до цього Договору (п.3.1.10 Договору).

Пунктом 3.2. Договору визначено обов`язки Замовника, зокрема, здійснювати розрахунки з Перевізником за належним чином надані Послуги згідно умов даного Договору (п. 3.2.3 Договору).

За надання Послуг за даним Договором, Перевізник виставляє Замовнику рахунки-фактури за погодженою сторонами вартістю Послуг згідно Заявок на перевезення вантажів (п. 4.1. Договору).

Замовник здійснює оплату належним чином наданих Перевізником Послуг відповідно до погоджених Сторонами Заявок згідно цього Договору, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Перевізника протягом 30 робочих днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі наданих послуг, реєстру транспортних перевезень та отримання від Перевізника оригіналів всіх наступних документів: цей Договір, рахунок-фактура товарно-транспортна накладна. Заявка на перевезення вантажу (за наявності) (п. 4.4. Договору).

Вартість Послуги є динамічною і може змінюватись Сторонами залежно від змін на ринку палива, та/або інших факторів, що впливають на їх вартість за взаємною письмовою згодою Сторін. Загальна вартість цього Договору визначається вартістю всіх наданих Перевізником і оплачених Замовником Послуг протягом строку дії даного Договору і зазначається у Заявках па перевезення вантажів (за наявності) та Актах приймання-передачі наданих послуг, що є невід`ємними частинами цього договору (п. 4.7. та п. 4.8. Договору).

Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення печатками та діє до 31 грудня 2020 року, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх обов`язків за даним Договором. Якщо за один місяць до закінчення строку дії Договору ні одна із Сторін не вимагатиме його припинення, або переукладання, тоді він пролонгується на попередніх умовах на кожний наступний рік. Закінчення строку дії даного Договору не звільняє Сторін від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час його дії та належного виконання зобов`язання за даним Договором (п. 8.1. та п. 8.2. Договору).

21.09.2021 та 08.10.2021 між сторонами підписано Додаткові угоди до Договору №07/10-20 про надання послуг з перевезення вантажів від 07.10.2020. Даними додатковими угодами доповнено п.4.1. Договору визначенням вартості автоперевезення інертних матеріалів та змінено вартість послуг по перевезенню вантажів. Інші умови договору залишились не змінними.

Як зазначено позивачем у позовній заяві, на виконання умов Договору позивачем належним чином, у визначеному договором порядку та строки, надавались відповідачу послуги перевезення вантажу.

Вказане підтверджується підписаними сторонами Актами надання послуг №НП-0000051 від 30 вересня 2021 року на суму 150659,27 грн, №НП-0000053 від 30 вересня 2021 року на суму 16475,39 грн, №НП-0000055 від 15 жовтня 2021 року на суму 92347,52 грн., №НП-0000058 від 15 жовтня 2021 року на суму 120433,37 грн., №НП-0000061 від 31 жовтня 2021 року на суму 198371,08 грн, №НП-0000064 від 15 листопада 2021 року на суму 169616,77 грн, №НП-0000065 від 15 листопада 2021 року на суму 54330,12 грн, №НП-0000066 від 17 листопада 2021 року на суму 26403,64 грн., №НП-0000067 від 17 листопада 2021 року на суму 10417,32 грн.

Відповідно до п. 3.1.10. Договору позивачем було надано відповідачу Товарно-транспортні накладні, Реєстри транспортних перевезень за вересень, жовтень, листопад 2021 року, та за надані послуги виставлено відповідачу рахунки-фактури №СФ-0000058 від 30 вересня 2021 року на суму 150659,27 грн, №СФ-0000060 від 30 вересня 2021 року на суму 16475,39 грн, № СФ-0000063 від 15 жовтня 2021 року на суму 92347,52 грн, № СФ-0000064 від 15 жовтня 2021 року на суму 120433,37 грн, № СФ-0000067 від 31 жовтня 2021 року на суму 198371,08 грн, № СФ-0000068 від 15 листопада 2021 року на суму 169616,77 грн., № СФ-0000069 від 15 листопада 2021 року на суму 54330,12 грн, № СФ-0000071 від 17 листопада 2021 року на суму 26403,64 грн., № СФ-0000072 від 17 листопада 2021 року на суму 10417,32 грн.

Загалом за період з 30.09.2021 по 17.11.2021 року позивачем було надано, а відповідачем прийнято послуги перевезення вантажу за Договором на загальну суму 839 054,48 грн.

Відповідачем, в свою чергу, з порушенням визначеного договором строку було оплачено надані позивачем послуги на загальну суму 430 000,00 грн, а саме у такому порядку: 08 жовтня 2021 року - 25000,00 грн; 13 жовтня 2021 року - 10000,00 грн; 19 жовтня 2021 року - 15000,00 грн; 28 жовтня 2021 року - 30000,00 грн; 26 листопада 2021 року - 30000,00 грн; 29 листопада 2021 року - 10000,00 грн; 10 грудня 2021 року - 5000,00 грн; 13 грудня 2021 року - 10000,00 грн; 14 грудня 2021 року - 10000,00 грн; 16 грудня 2021 року - 5000,00 грн; 17 грудня 2021 року - 10000,00 грн; 20 грудня 2021 року - 10000,00 грн; 21 грудня 2021 року - 15000,00 грн; 22 грудня 2021 року - 15000,00 грн; 24 грудня 2021 року - 15000,00 грн; 28 грудня 2021 року - 15000,00 грн; 29 грудня 2021 року - 200000,00 грн.

Не оплаченими залишились послуги за договором в розмірі 409 054,48 грн.

10.05.2022 позивач направив на адресу відповідача претензію №10052022/2 про сплату заборгованості по перевезенню вантажів, в якій вимагав протягом 3-х робочих днів оплатити заборгованість по перевезенню в сумі 409054,48 грн. Дана претензія направлена відповідачу засобами поштового зв`язку листом з описом вкладення 10.05.2022 яку відповідач отримав особисто 11.05.2022, що стверджується трекінгом Укрпошти (а.с. 25-27).

Відповіді на претензію відповідач не надав, оплату за надані послуги не здійснив, що і стало підставою звернення позивача до суду.

У визначені судом строки відповідач не скористався правом подачі відзиву чи будь яких доказів або заперечень щодо спростування заявлених позовних вимог.

З врахуванням встановлених обставин суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Зміст взятих сторонами зобов`язань свідчить про те, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються главою 63 Цивільного кодексу України "Послуги. Загальні положення", главою 64 Цивільного кодексу України "Перевезення".

За положеннями ст.ст. 901, 908, 909 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Перевезення вантажу здійснюється за договором перевезення. За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).

Факти здійснення позивачем перевезень вантажів за період з 30.09.2021 по 17.11.2021 підтверджуються обопільно підписаними Актами надання послуг та доданими до них реєстрами транспортних перевезень, з яких вбачається надання послуг на загальну суму 839054,48 грн. (а.с. 31-57).

Відповідач за надані послуги розрахувався частково на суму 430 000,00 грн, що підтверджується наявною в матеріалах справи банківською випискою по рахунку позивача за період з 01.09.2021 по 17.05.2022.

Таким чином неоплаченими залишились послуги в загальному розмірі 409 054,48 грн.

Доказів того, що відповідач станом на день прийняття рішення здійснив повну оплату отриманих послуг, суду не надано.

Згідно зі ст. 629 ЦК України укладення договору передбачає відповідність останнього встановленим законодавством вимогам, і його умови не суперечать положенням нормативно-правових актів. Отже, належним чином укладений договір є обов`язковим для сторін і повинен добросовісно виконуватись.

Так, за приписами ст. ст. 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Статтями 525 та 526 ЦК України, що кореспондуються за змістом з положеннями ст. 193 ГК України, передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

При цьому, згідно приписів ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Відповідно до п. 4.4. Договору, Замовник здійснює оплату належним чином наданих Перевізником Послуг відповідно до погоджених Сторонами Заявок згідно цього Договору, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Перевізника протягом 30 робочих днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі наданих послуг, реєстру транспортних перевезень та отримання від Перевізника оригіналів всіх наступних документів: цей Договір, рахунок-фактура товарно-транспортна накладна. Заявка на перевезення вантажу (за наявності).

З матеріалів справи вбачається, що відповідач, в порушення прийнятих на себе зобов`язань за договором про надання послуг з перевезення вантажів №07/10-20 від 07.10.2020 р., провів часткову оплату за надані послуги, з порушенням термінів оплати, крім того, остаточної оплати вартості наданих позивачем послуг на суму 409 054,48 грн. здійснено не було.

В результаті викладеного, господарський суд доходить висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ СЕРВІС ВІНН" в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП" основної заборгованості у розмірі 409 054,48 грн. є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Крім суми основного боргу позивач просить стягнути з відповідача 48 818,51 грн. - інфляційних втрат та 5 988,34 грн. - 3% річних.

Згідно з ч. 2 ст. 615 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат та 3% річних, суд встановив, що позивачем допущені помилки в періодах нарахувань. З огляду на це, суд здійснивши перерахунок заявлених до стягнення інфляційних втрат, за період визначений судом, помилок не виявив, тому 48 818,51 грн. - інфляційних втрат підлягають задоволенню в межах вимог заявлених позивачем.

Оскільки арифметично вірний розмір 3% річних становить 5 891,99 грн., за період визначений судом, вимоги позивача про стягнення з відповідача 5 988,34 грн. - 3% річних, підлягають частковому задоволенню у розмірі визначеному судом.

Як визначає ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до ст.ст. 76, 77, 78, 79 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За таких обставин, позов підлягає задоволенню судом частково.

В зв`язку з частковим задоволенням позовних вимог витрати по сплаті судового збору, у відповідності до ст. 129 ГПК України, покладаються судом на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.

Крім того, суд зазначає, що в позовній заяві позивачем надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс та очікує понести у зв`язку із розглядом справи, де зазначено 6957,92 грн. - судового збору та 10000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Так позивачем заявлено до стягнення з відповідача 10000,00 грн. витрат на правничу допомогу, дані витрати підтверджуються Договором про надання правової допомоги від 16.05.2022, де зазначено з чого складається гонорар адвоката, свідоцтвом про право заняття адвокатською діяльністю ВН№000112 від 18.01.2017, Рахунком №24/05 від 24.05.2022 на оплату юридичних послуг з описом робіт на суму 10000,00 грн та платіжним дорученням № 524 від 31.05.2022 на суму 10000,00 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 126 ГПК України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно ч. 8 ст. 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Дослідивши докази, надані представником позивача в підтвердження понесених позивачем витрат на професійну правничу допомогу судом встановлено, що заявлені витрати підтверджені належними та допустимими доказами.

Згідно із ч. 5 ст. 126 ГПК України у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Частиною 6 ст. 126 ГПК України встановлено, що обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Разом з цим, відповідачем не подано клопотання про зменшення розміру витрат понесених позивача на професійну правничу допомогу адвоката.

У п.3 ч. 4 ст. 129 ГПК України вказано, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на викладене, беручи до уваги факт понесення позивачем витрат на професійну правничу допомогу, а також те, що сума зазначених витрат підтверджується матеріалами справи та враховуючи, що відповідачем в порядку, визначеному п. 6 ст. 126 ГПК України не доведено неспівмірність заявлених витрат, суд дійшов висновку про необхідність покладення зазначених витрат на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 2, 3, 7, 13, 46, 73, 74, 76-80, 86, 91, 113, 118, 123, 126, 129, 232, 233, 236, 238, 240, 241, 242, 252, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОСТРАДА ТРЕЙД ГРУП" (вул. Данила Галицького, буд. 27, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 43079409) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТІ СЕРВІС ВІНН" (вул. Академіка Янгеля, буд. 4Т, м. Вінниця, 21007, код ЄДРПОУ 38445092) 409 054,48 грн. - основного боргу, 48 818,51 грн. - інфляційних втрат, 5 891,99 грн. - 3% річних, 6956,48 грн. - відшкодування витрат на сплату судового збору та 9997,92 грн. - витрат на професійну правничу допомогу.

3. У частині стягнення 96,37 грн. - 3% річних відмовити.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

5. Примірник повного судового рішення надіслати сторонам рекомендованим листом та на відомі суду адреси електронної пошти: позивача - ІНФОРМАЦІЯ_2, pravo24vlad@gmail.com, відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення (ч.1 ст.256 ГПК України).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано (ч.1 ст.241 ГПК України).

Апеляційна скарга подається у порядку, визначеному ст. 256, 257 ГПК України.

Повне рішення складено 29 серпня 2022 р.

Суддя Ігор МАСЛІЙ

віддрук. прим.:

1 - до справи

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.08.2022
Оприлюднено30.08.2022
Номер документу105932680
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —902/404/22

Судовий наказ від 26.09.2022

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Рішення від 16.08.2022

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 26.06.2022

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні