Дата документу 26.08.2022 Справа № 554/5479/22
Провадження № 1-кп/554/629/2022
У Х В А Л А
Іменем України
26 серпня 2022 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтаві кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022170420001224 по обвинуваченню
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , мешканки АДРЕСА_2 , громадянки України, освіта середня спеціальна, одруженої, працюючої фармацевтом аптеки № 16 «Доброго дня» ТОВ «Зірка Фармацевтики», не судимої
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України,
в с т а н о в и в :
Викладення фактичних обставин справи, встановлених судом
Згідно обвинувального акту ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення за таких обставин.
Обвинувачена ОСОБА_5 , працюючи на посаді фармацевта аптеки № НОМЕР_1 ТОВ «Зірка Фармацевтики», що в м. Полтава по вул. Шевченка, 27, маючи навички та знання щодо порядку придбання, зберігання, обліку та обігу сильнодіючих лікарських засобів, а також достовірно знаючи про правила відпуску лікарських засобів, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, діючи умисно, 23 травня 2022 року відпустила покупцеві ОСОБА_6 чотири упаковки препарату «П`ятирчатка ІС» в кожній з яких містився один блістер з десятьма пігулками, без відповідного рецепту, одну упаковку препарату «Пенталгін-ФС», в якій містився один блістер з десятьма пігулками, без відповідного рецепту та одну упаковку препарату «Пенталгін-ІС», в якій містився один блістер з десятьма пігулками, без відповідного рецепту.
Відповідно до висновку експерта № СЕ-19/117-22/6236-НЗПРАП надані на дослідження 60 таблеток білого кольору, що знаходилися в шести картонних упаковках, містять кодеїн та фенобарбітал. Препарати кодеїну у поєднані з іншими інгредієнтами, які містять не більш як 100 мг наркотичного засобу на одиницю дози з концентрацією не більш як 2,5 відсотка у нерозділених препаратах, віднесені до наркотичних засобів, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю. Фенобарбітал віднесений до психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю. Середня маса кодеїну в одній таблетці, що містились у картонних упакуваннях з надписами «П`ятирчатка ІС» та «Пенталгін ІС» становить 0,007 г (1,1%); середня маса кодеїну в одній таблетці, що містились у картонній упаковці з надписом «Пенталгін-ФС» становить 0,008 г (1,01%). Середня маса фенобарбіталу в одній таблетці, становить 0,01 г.
Своїми умисними діями ОСОБА_5 , будучи фармацевтом аптеки № 11 ТОВ «Зірка Фармацевтики», порушила вимоги:
«Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів», затвердженого наказом МОЗ України № 360 від 19 липня 2005 року, зокрема п. 3, яким визначено, що рецептурні лікарські засоби відпускаються за рецептами медичних працівників з аптек та аптечних пунктів;
«Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів» затверджений наказом МОЗ № 599 від 02 квітня 2018 року, відповідно до якого препарати «П`ятирчатка ІС», «Пенталгін-ФС», «Пенталгін ІС» не включений до переліку препаратів, відпуск яких з аптек можливий без рецепту лікаря.
Кваліфікація дій обвинуваченої органом досудового розслідування
Органом досудового розслідування дії обвинуваченої ОСОБА_5 кваліфіковано за ч. 1 ст. 320 КК України, як порушення правил відпуску наркотичних засобів.
Позиції сторін
В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченої заявив клопотання директора ТОВ «Зірка Фармацевтики» про звільнення обвинуваченої ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України на підставі ст. 47 КК України, у зв`язку з передачею її на поруки трудовому колективу ТОВ «Зірка Фармацевтики» та просив закрити кримінальне провадження відносно неї з цих підстав.
Обвинувачена ОСОБА_5 визнала вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення та щиро розкаялася в цьому, підтвердивши факт його скоєння за обставин, викладених в обвинувальному акті. При цьому, просила задовольнити заявлене захисником клопотання, звільнивши її від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на поруки трудовому колективу ТОВ «Зірка Фармацевтики».
Прокурор не заперечував проти задоволення вказаного клопотання захисника обвинуваченої та закриття кримінального провадження з цих підстав.
Мотиви суду
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст.314КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою ст. 284 КПК України.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно положень ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.
Згідно до положень п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», особу можна звільнити від кримінальної відповідальності з передачею на поруки за умови, що вона вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості. Підставою такого звільнення є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК України можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Клопотання трудового колективу має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу.
Аналогічно Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у постанові від 07 серпня 2019 року у справі № 632/795/18 зазначив, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов: 1) особа вчинила злочин вперше; 2) діяння належить до злочинів невеликої або середньої тяжкості; 3) особа, яка вчинила злочин, щиро розкаялася; 4) колектив підприємства, установи чи організації звернувся з клопотанням про передачу йому на поруки такої особи; 5) особа, яка вчинила злочин, не заперечує проти закриття кримінальної справи за цією нереабілітуючою підставою.
Судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, який відповідно до положень ст. 12 КК України є нетяжким злочином та вчинений нею вперше, визнала вину у вчиненні інкримінованого їй діяння та щиро розкаялася в цьому.
20 липня 2022 року від директора ТОВ «Зірка Фармацевтики» надійшло клопотання про передачу обвинуваченої ОСОБА_5 на поруки трудовому колективу вказаного товариства з обмеженою відповідальністю (а. к. п. 16).
Згідно матеріалів кримінального провадження 09 листопада 2021 року ОСОБА_5 прийнята на посаду фармацевта до аптеки № 11 ТОВ «Зірка Фармацевтики», що в м. Полтава по вул. Шевченка, 31, а 01 грудня 2021 року переведена до аптеки № НОМЕР_1 , що в м. Полтава по вул. Шевченка, 27 без зміни посади, де остання на цей час і продовжує працювати (а. к. п. 19 20).
Зі змісту клопотання трудового колективу ТОВ «Зірка Фармацевтики» та протоколу загальних зборів вбачається, що трудовий колектив просить суд передати обвинувачену ОСОБА_5 на поруки. При цьому трудовий колектив зобов`язується здійснювати відносно останньої заходи виховного характеру, тобто контроль за виконанням нею безпосередніх трудових обов`язків, перевірку додержання правил співжиття в побуті та громадських місцях та повідомляти уповноважені органи про будь-які випадки ухилення обвинуваченої від встановлених заходів виховного характеру (а. к. п. 17).
Висновок суду про відповідність клопотання вимогам закону
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про те, що викладені обставини справи в їх сукупності вказують на наявність достатніх правових підстав для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України на підставі ст. 47 КК України, у зв`язку з передачею її на поруки трудовому колективу ТОВ «Зірка Фармацевтики» та закриття кримінального провадження № 12022170420001224 від 28 червня 2022 року відносно неї ж на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Вирішення цивільного позову
Цивільний позов по матеріалах кримінального провадження не заявлений.
Мотиви інших рішень
Процесуальні витрати по матеріалах кримінального провадження становлять 1029,72 грн і підлягають стягненню з обвинуваченої на користь держави.
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 284, 314, 372 КПК України, ст. 47 КК України, суд,
у х в а л и в :
Клопотання обвинуваченої ОСОБА_5 та трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зірка Фармацевтики» - задовольнити.
Звільнити обвинувачену ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України на підставі ст. 47 КК України, у зв`язку з передачею її на поруки трудовому колективу ТОВ «Зірка Фармацевтики», а кримінальне провадження № 12022170420001224 від 28 червня 2022 року відносно неї ж - закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Роз`яснити обвинуваченій ОСОБА_5 , що у разі порушення умов передачі на поруки, особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.
Речові докази в цьому кримінальному проваджені, визнані такими відповідно до постанови слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області від 22 червня 2022 року:
дев`ять пачок з написом «П`ятирчатка ІС» з 10 таблетками в кожній пачці; дев`ять пачок «Пенталгін-ФС» з 10 таблетками, - знищити.
штатний розпис аптека № 16, що в м. Полтава по вул. Шевченка, 27 від 13 жовтня 2021 року на 1 аркуші; п`ять аркушів паперу А4 з відбитками печатки «Відпущено»; прибуткова накладна № PVZ 93135983-3 від 11 квітня 2022 року на 1 аркуші; прибуткова накладна № 12-U94597474-3 від 27 травня 2022 року на 2 аркушах; прибуткова накладна № 12-U95292879-2 від 17 червня 2022 року на 2 аркушах; договір суборенди приміщенні №3009/2021 ПЛТ від 30 вересня 2021 року на 5 аркушах; мобільний телефон «Sigma» в корпусі чорного кольору та картку оператора мобільного зв`язку «Life» НОМЕР_2 , IMEI 1: НОМЕР_3 , IMEI 2: НОМЕР_4 ; мобільний телефон «Sigma» в корпусі чорного кольору та картку оператора мобільного зв`язку «Life» НОМЕР_5 , IMEI 1: НОМЕР_6 , IMEI 2: НОМЕР_7 ; сервер з камер відео нагляду в корпусі чорного кольору NVR/Partizan NVD-411 № 20210707.62.1749 та зарядний пристрій до нього; грошову купюру номіналом 500 грн ББ0395764, - повернути за належністю;
копію диплому НОМЕР_8 на ім`я ОСОБА_7 на 4 аркушах; копію свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «Плодоопт» (код ЄРДПОУ 30285218) на 1 аркуші; копію договору купівлі-продажу комунального майна в АДРЕСА_3 на 2 аркушах; копію акту № 54 від 24 вересня 2002 року на 1 аркуші; копію реєстраційного посвідчення на 1 аркуші; копію паспорту на ім`я ОСОБА_7 на 2 аркушах; копію ІПН на ім`я ОСОБА_7 на 1 аркуші; чек № t9NeX8v-1q4; чек № U5zTxxXjnDA на 1 аркуші; чек від 23 травня 2022 року 12:50:38 на 1 аркуші; чек від 01 червня 2022 року 12:52:52 на 1 аркуші, - зберігати при матеріалах кримінального провадження.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави 1029,72 грн процесуальних витрат на проведення експертиз.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави протягом семи днів з моменту її оголошення.
Повний текст ухвали складено та оголошено 26 серпня 2022 року о 17 годині.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105939120 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні