ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
29.08.2022Справа № 910/8011/22
Суддя Стасюк С.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мір Хоббі Україна"
про визнання трудових відносин припиненими та скасування запису
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі по тексту - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мір Хоббі Україна" (надалі по тексту - відповідач) про визнання трудових відносин припиненими та скасування запису.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Мір Хоббі Україна" скликав загальні збори учасників товариства з метою розгляду питання про звільнення позивача з посади директора за власним бажанням. Загальні збори учасників товариства не відбулись у зв`язку із неявкою учасників товариства. Оскільки прийняття рішення про звільнення керівника товариства з обмеженою відповідальністю є виключною компетенцією учасників такого товариства, позивач звернувся до суду з позовом про визнання трудових відносин між ним та відповідачем припиненими та скасування запису в Єдиному державному реєстрі про нього, як про керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мір Хоббі Україна".
Розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає залишенню без руху з посиланням на ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року - 2 481,00 грн.
Згідно з п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В поданій до суду позовній заяві ОСОБА_1 заявлено 2 (дві) вимоги немайнового характеру - визнання трудових відносин припиненими та скасування запису.
Згідно платіжного доручення № 7565921695 від 11.08.2022 позивачем сплачено судовий у розмірі 2 481,00 грн. лише за одну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачем не доплачено судовий збір у розмірі 2 481,00 грн.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду:
-доказів доплати судового збору у розмірі 2 481,00 грн. (оригінал платіжного документа).
3.Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С. В. Стасюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2022 |
Оприлюднено | 31.08.2022 |
Номер документу | 105959154 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Стасюк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні