Ухвала
від 29.08.2022 по справі 932/2197/22
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 11-п/803/800/22 Справа № 932/2197/22 Суддя у 1-й інстанції - Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_1

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2022 року м. Дніпро

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:

судді-доповідача ОСОБА_1

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3

за участю секретаря ОСОБА_4

розглянувши увідкритому судовомузасіданні подання Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська про визначення підсудності матеріалів обвинувального акта у кримінальному провадженні №12022041710000474 від 31.03.2022 року відносно ОСОБА_5 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,

Встановила:

25 серпня 2022 року до Дніпровського апеляційного суду надійшли матеріали вищевказаного подання Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, яке обґрунтовується тим, що з обвинувального акта вбачається, що його складено старшим слідчим СУ ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_6 за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 40, а затверджено прокурором Покровського відділу Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_7 за адресою: м. Дніпро, вул. Софії Ковалевської, 4, що знаходиться за межами територіальної юрисдикції Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська та відповідно до адміністративно-територіального розподілу є територією, яка відноситься до Індустріального району м. Дніпра.

Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали подання, та перевіривши його обґрунтованість, колегія суддів вважає, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.

Так, нормою ч. 1 ст. 32 КПК України визначено, що кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: 1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Як витікає з приписів абз. 1 ч. 9 ст. 615 КПК України під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються та розглядаються судами, у межах територіальної юрисдикції яких вчинено кримінальне правопорушення, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - судом, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, що закінчив досудове розслідування, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством.

Дослідивши надані матеріали, колегія суддів вважає, що підстави для передачі матеріалів обвинувального акта у кримінальному провадженні №12022041710000474 від 31.03.2022 року відносно ОСОБА_5 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, відсутні.

Як убачається з обвинувального акта, кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , вчинено нею за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до Шевченківського району м. Дніпра, який знаходиться в межах територіальної юрисдикції Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.

Оскільки на території Дніпропетровської області не ведуться активні бойові дії, посилання суду першої інстанції на ч. 9 ст. 615 КПК України, як на підставу для передачі вищевказаних матеріалів обвинувального акта до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, в межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування, на думку колегії суддів, є необґрунтованими.

Тому, колегія суддів вважає, що подання суду першої інстанції не підлягає задоволенню, а матеріали провадження підлягають поверненню до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська для здійснення судового розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 32, 34, 405, 419 КПК України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Подання Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Матеріали обвинувальногоакта укримінальному провадженні№12022041710000474від 31.03.2022року відносно ОСОБА_5 ,обвинуваченої увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.364КК України-повернути доБабушкінського районного суду м. Дніпропетровська для здійснення судового розгляду у встановленому законом порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді:




ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.08.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу105967006
СудочинствоКримінальне
КатегоріяІнші справи та матеріали

Судовий реєстр по справі —932/2197/22

Ухвала від 16.01.2023

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Карягіна Н. О.

Ухвала від 09.01.2025

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Карягіна Н. О.

Ухвала від 06.01.2025

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Карягіна Н. О.

Ухвала від 29.08.2022

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Слоквенко Г. П.

Ухвала від 15.08.2022

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Карягіна Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні