Справа № 346/3385/22
Провадження № 1-кс/346/591/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2022 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Слідчий суддя ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянула клопотання слідчого СВ Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Коломийської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12022091180000558 від 24.08.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України про арешт майна.
Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, -
в с т а н о в и в:
Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Слідчий ОСОБА_3 клопотання про арешт майна обґрунтовує тим, що 24.08.2022 р. приблизно о 00:51 год. двоє працівників охоронної фірми «Щит» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за попередньою змовою, знаходячись на територiї недобудованого басейну Н2О в м. Коломия по вул. Хмельницького, під час воєнного стану запровадженого на території України, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, керуючись корисливими мотивами, спрямованими на таємне викрадення чужого майна, за попередньою змовою упевнившись у відсутності сторонніх осіб, таємно викрали 2 (двоє) металевих вил до погружника, 14 (чотирнадцять) металевих арматур та 5 (п`ять) металевих конструкцій, погрузивши в автомобіль охоронноi фірми «Щит», реєстрацiйний номер НОМЕР_1 . Однак свій злочинний умисел не змогли довести до кінця з причин, що не залежали від їхньої волі, оскільки були виявлені із викраденим на мiсцi працiвниками поліції Коломийського РВП.
Відомості за даним фактом 24.08.2022 р. внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022091180000558 та розпочато досудове розслідування за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення 24.08.2022 року слідчим Коломийського РВП старшим лейтенантом поліції ОСОБА_7 у зв`язку з невідкладним випадком, а саме переслідуванням особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, було проведено огляд автомобіля марки «Рено», д.н.з. НОМЕР_2 , червоного кольору, який належить охоронній фірмі «ЩИТ», та який знаходився на проїжджій частині дороги неподалік ліцею № 17, за адресою м. Коломия, вул. Б. Хмельницького, 88.
В ході проведення вищевказаного огляду було вилучено автомобіль марки «Рено», д.н.з. НОМЕР_2 , червоного кольору, який належить охоронній фірмі ТзОВ «ЩИТ» (ЄДРПОУ: 23925002), в якому знаходились 14 (чотирнадцять) штук металевої арматури, 5 (п`ять) металевих конструкцій та 2 (двоє) металевих вил для погружчика.
В подальшому 24.08.2022 року слідчим Коломийського РВП лейтенантом поліції ОСОБА_3 проведено огляд на території паркувального майданчику Коломийського РВП за адресою м. Коломия, вул. Шевченка, 11 а, з участю ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в ході якого вилучено 8 (вісім) штук металевих конструкцій прямокутної форми.
Метою накладення арешту 14 (чотирнадцять) штук металевої арматури, 5 (п`ять) металевих конструкцій, 2 (дві) металевої вили для погружчика та 8 (вісім) штук металевих конструкцій прямокутної форми є збереження речових доказів, оскільки дані речі виступають предметом злочину та в подальшому можуть бути використані як доказ причетності до вчинення кримінального правопорушення.
Метою накладення арешту на автомобіль марки «Рено», д.н.з. НОМЕР_2 , червоного кольору, охоронної фірми «ЩИТ» є збереження речових доказів, оскільки даний транспортний засіб являється засобом вчинення кримінального правопорушення.
Підставою накладення арешту на вказане майно є сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення.
З метою забезпечення збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на вилучене майно.
У кримінальному провадженні згадані речі визнано речовими доказами.
Відповідно до вищевказаного, з метою забезпечення збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на вилучене майно.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності.
Директор з охоронної діяльності фірми «Щит» ОСОБА_8 в судове засідання не з`явився, в поданій заяві не заперечив стосовно накладення арешту.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до п. 1, 3 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим майном може бути майно у вигляді речей, які є підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, а також є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб .
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Ч. 10 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме: із протоколів огляду місця події від 24.08.2022 року під час огляду виявлено автомобіль марки «Рено», д.н.з. НОМЕР_2 , червоного кольору, належного охоронній фірмі «ЩИТ», в якому знаходились 14 (чотирнадцять) штук металевої арматури, 5 (п`ять) металевих конструкцій, 2 (двоє) металевих вил для погружчика та 8 (вісім) штук металевих конструкцій прямокутної форми (а.с.7-8, 9-10).
Згідно постанови про визнання речовими доказами від 24.08.2022 року вищевказані речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 12022091180000558 (а.с.13).
Відповідно до ч. 5 ст.237 КПК України при огляді слідчий має право вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження.
З урахуванням обґрунтованості правової підстави для арешту майна, передбаченої п.1 ч.2 ст.170 КПК України, можливості використання майна як доказу у кримінальному провадженні, приходжу до висновку про задоволення клопотання у виді накладення арешту на вищезгаданне рухоме майно, яке визнано речовими доказами.
В зв`язку з вищенаведеним та керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-
У х в а л и в:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на майно, виявлене та вилучене 24.08.2022 року під час проведення огляду місця події на проїжджій частині дороги неподалік ліцею № 17, за адресою м. Коломия, вул. Б. Хмельницького, 88, Івано-Франківської області та на території паркувального майданчику Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області за адресою м. Коломия, вул. Шевченка, 11 а, а саме - на автомобіль марки «Рено», д.н.з. НОМЕР_2 , червоного кольору, належного охоронній фірмі ТзОВ «ЩИТ» (ЄДРПОУ: 23925002) та на 14 (чотирнадцять) штук металевої арматури, 5 (п`ять) металевих конструкцій, 2 (дві) металевої вили для погружчика та 8 (вісім) штук металевих конструкцій прямокутної форми із забороною користування, розпоряджання та відчуження до проведення всіх необхідних слідчих дій та експертиз, або його скасування у встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку, з метою збереження речових доказів.
Ухвала підлягає негайному виконанню Коломийським районним відділом поліції ГУНП в Івано-Франківській області.
Ухвала може бути оскаржена через Коломийський міськрайонний суд до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення відповідно до ст.ст. 309 ч. 1 п. 9, 395 КПК України.
Подання апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105977470 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Беркещук Б. Б.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Беркещук Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні