Ухвала
від 30.08.2022 по справі 127/17770/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/17770/22

Провадження №1-кс/127/7231/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2022 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотаннястаршого слідчого вОВС відділуСУ ГУНПу Вінницькійобласті ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчийв ОВСвідділу СУГУНП уВінницькій областімайор поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що СУ ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42021020000000553 від 13.12.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудове розслідування вказаного кримінального правопорушення, розпочато за фактом можливого використання, всупереч інтересам служби службовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » службового становища, з метою одержання неправомірної вигоди третіми особами - юридичними особами, які виступають власниками закладів громадського харчування, що виразилось у формі умисної бездіяльності, яка полягає у не забезпеченні охорони і захисту лісів та невиконанні обов`язку забезпечувати охорону і захист лісових насаджень, дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів, не вжитті заходів реагування на незаконні рубки та розкорчовування лісових ділянок і використанні їх не за призначенням, у тому числі для спорудження інших будівель без належного дозволу, інших діях, що призвели до значних порушень у сфері захисту і охорони лісів та завдало істотної шкоди довкіллю та охоронюваним законом державним інтересам.

Так, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, земельні ділянки з кадастровими номерами 0520688900:01:019:0014 площею 532.9335 га та 0520688900:01:019:0015 площею 0.8566 з цільовим призначенням для ведення лісового господарства та пов`язаних з ним послуг, на підставі державних актів ЯЯ 019333 від 27.04.2010 та ЯЯ 019334 від 27.04.2010 передано на праві постійного користування ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

У свою чергу, моніторингом публічної кадастрової карти установлено, що в межах зазначених земельних ділянок вздовж АДРЕСА_1 , розміщено ряд закладів громадського харчування, а саме: кафе «З ранку до ночі» на земельній ділянці з кадастровим номером 0520688900:01:019:0016, площею 0.277 га., кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на земельній ділянці з кадастровим номером 0520688900:01:019:0010, площею 0.3 га., кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та кафе « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - кадастрові номера на земельних ділянках відсутні, кафе « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на земельній ділянці з кадастровим номером 0520688900:01:019:0005, площею 0.5494 га., кафе « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на земельній ділянці з кадастровим номером 0520688900:01:019:0024, площею 0.277 га..

При цьому, у місцях розміщення зазначених закладів наявні капітальні споруди, що свідчить про проведення підготовчих будівельних робіт, які ймовірно включали в себе проведення рубок та викорчовування дерев, що завдало шкоди довкіллю та призвело до нецільового використання земельних ділянок державної форми власності.

Частиною 2 статті 19 Лісового кодексу України встановлено, що постійні лісокористувачі зобов`язані: забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості Ґрунтів, вживати інших заходів відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку; дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.

Згідно ч. ч. З, 4 ст. 18 Лісового кодексу України, довгострокове тимчасове користування лісами - засноване на договорі строкове платне використання лісових ділянок, які виділяються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Довгострокове тимчасове користування лісами державної та комунальної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних користувачів лісами на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з постійними користувачами лісами та органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

У відповідності до ч. 1 ст. 20 Лісового кодексу України, тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування мають право: 1) здійснювати господарську діяльність у лісах з дотриманням умов договору; 2) за погодженням із власниками лісів, постійними лісокористувачами в установленому порядку зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності;

Частиною 2 зазначеної вище статті встановлено, що тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування зобов`язані, крім іншого, виконувати встановлені обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом та договором.

У свою чергу, ст. 22 Лісового кодексу України визначено, що підставою припинення права постійного користування лісами є використання лісової ділянки не за цільовим призначенням.

Згідно з ч. 1 ст. 64 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації і громадяни здійснюють ведення лісового господарства з урахуванням господарського призначення лісів, природних умов і зобов`язані здійснювати охорону лісів від пожеж, захист від шкідників і хвороб, незаконних рубок та інших пошкоджень; раціонально використовувати лісові ділянки.

Також, ч. 5 ст. 86 Лісового кодексу України передбачено, що забезпечення охорони і захисту лісів покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства та органи місцевого самоврядування, власників лісів і постійних лісокористувачів відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до п. п. 8 ч. 2 ст. 105 Лісового кодексу України, відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у розкорчовуванні лісових ділянок і використанні їх не за призначенням, у тому числі для спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд без належного дозволу.

Для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_2 .

Вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Тимчасовий доступ до речей і документів, які зазначені у клопотанні та їх вилучення не тягне негативних наслідків, передбачених п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України, оскільки орган досудового розслідування звертається із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та не позбавляє володільця документів можливості здійснювати свою діяльність та в жодному разі не порушує права і свободи, визначені Конституцією України, а саме особисті, політичні, соціально-економічні та культурні, в тому числі право на підприємницьку діяльність, яке визначене ст. 42 Конституції України.

Інші підстави отримати оригінали документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, в кримінально-процесуальному законодавстві не передбачені.

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, просив задовольнити клопотання.

В судове засідання слідчий не з`явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.

Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Суд, дослідивши матеріали клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання є доведеним, а тому підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Приймаючи доуваги викладене,суд вважає,що єдостатні підставидля наданнядозволу натимчасовий доступдо документів у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , оскільки зазначені вище документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення та мати доказову силу.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому відділу СУ ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх оригінали, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до:

- Розпорядження №939 від 23.06.2006 «Про укладення договору оренди земельної ділянки з суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 на території ІНФОРМАЦІЯ_8 за межами населеного пункту» з усіма відповідними додатками;

- Договір оренди землі від 30.06.2006 укладений між ІНФОРМАЦІЯ_9 та суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 з усіма відповідними додатками (акт передачі земельної ділянки в натурі, що передається в оренду суб`єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 , акт встановлення меж земельної ділянки та передачу на зберігання межових знаків);

- Розпорядження №934 від 23.06.2006 «Про укладення договору оренди земельної ділянки з суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_5 на території ІНФОРМАЦІЯ_8 за межами населеного пункту» з усіма відповідними додатками;

- Договір оренди землі від 27.06.2006 укладений між ІНФОРМАЦІЯ_9 та суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_5 з усіма відповідними додатками (акт передачі земельної ділянки в натурі, що передається в оренду суб`єкту підприємницької діяльності ОСОБА_5 , акт встановлення меж земельної ділянки та передачу на зберігання межових знаків);

- Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ЯИ №804252 від 09.02.2010, площею 0,2770 га, виданий ІНФОРМАЦІЯ_9 фізичній особі-підприємцю ОСОБА_5 , з усіма відповідними додатками (договір купівлі-продажу земельної ділянки, реєстр №109 від 20.02.2009, ВМА 969087, ВМА 969089 приватним нотаріусом ОСОБА_6 );

- Розпорядження №619 від 21.04.2006 «Про укладення договору оренди земельної ділянки з суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_7 на території ІНФОРМАЦІЯ_8 за межами населеного пункту» з усіма відповідними додатками;

- Договір оренди землі від 04.05.2006 укладений між ІНФОРМАЦІЯ_9 та суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_7 з усіма відповідними додатками (акт передачі земельної ділянки в натурі, що передається в оренду суб`єкту підприємницької діяльності ОСОБА_7 , акт встановлення меж земельної ділянки та передачу на зберігання межових знаків).

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.

Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення30.08.2022
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу105980071
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/17770/22

Ухвала від 30.08.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Михайленко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні