Єдиний унікальний номер 448/534/22
Провадження № 2-о/448/15/22
У Х В А Л А
про призначення експертизи
31.08.2022 м.Мостиська
Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючої судді Гіряк С.І.,
та присяжних: Куцериба В.В., Сціри І.В.,
за участю секретаря судового засідання Семен І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Мостиська цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Мостиська міська рада Львівської області, як орган опіки та піклування про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею та призначення опікуна,
учасники справи:
заявник ОСОБА_1 ,
представник заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
встановив:
1.Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про визнання фізичної особи ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та встановлення йому опіки.
2.В обгрунтування заяви, покликається на те, що ОСОБА_3 є особою похилого віку (81 рік), пенсіонером по віку, 19.05.2022 пройшов медичну комісію ЛКК КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мостиської міської ради ЛО», йому поставлено діагноз: УХС: нестабільна прогресуюча стенокардія, дифузний кардіосклероз, дисциркуляторна змішана енцефалопатія ІІІ ступеня, судинна деменція, лобна астезія, атрезія. Вказаним медичним висновком №15 підтверджено, що ОСОБА_3 є невиліковно хворим та потребує постійного стороннього догляду.
3.У судовому засіданні заявниця заявила клопотання, в якому просить призначити судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та здатність усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, на вирішення якої поставити наступні питання 1) чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання? 2) чи є захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким? 3) чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
4.Представник заінтересованої особи в судовому засіданні не заперечила проти задоволення клопотання та призначення судово-психіатричної експертизи.
5.Відповідно до вимог ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
6.Відповідно до ст.21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
7.Згідно ст.7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
8.Як зазначається в п.4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972 №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
9.Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що оскільки в матеріалах справи є достатньо даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_3 і для з`ясування його психічного стану необхідні спеціальні знання в галузі психіатрії, у справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
10.Беручи до уваги, що для проведення зазначеної експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення такої провадження у справі відповідно до ст.252 ЦПК України слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 252, 253, 293, 294, 298 ЦПК України, Суд
постановив:
1.Клопотання заявниці ОСОБА_1 задовольнити.
2.Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особаМостиська міськарада Львівськоїобласті,як органопіки тапіклування провизнання фізичноїособи недієздатною,встановлення наднею тапризначення опікуна судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
1) чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання?
2) чи є захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним і стійким?
3) чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
3.Проведення експертизи доручити експертам Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» (вул. Кульпарківська, 95, м.Львів, 79021), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
4.Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи 448/534/22 (провадження №2-о/448/15/22).
5.Роз`яснити заявнику положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
6.Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
7.Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги.
Ухвала суду виготовлена в нарадчій кімнаті, підписана та проголошена 31.08.2022.
Суддя: Світлана ГІРЯК
Присяжні: Валерій КУЦЕРИБ
Іван СЦІРА
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2022 |
Оприлюднено | 02.09.2022 |
Номер документу | 106000098 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Гіряк С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні