ЄУН 174/306/22
н/п 2/174/182/2022
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 вересня 2022 року м.Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Борцова А.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення земельного паю,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , вказуючи, що останній неправомірно заволодів заповітом матері позивача - ОСОБА_3 та у 2011 р. на підставі цього документу оформив на свою користь земельний пай, належний ОСОБА_3 і з цього часу незаконно володіє цією земельною ділянкою. Просить присудити земельний пай йому - позивачу ОСОБА_1 .
Статтями 175,177 Цивільного процесуального кодексу України встановлені вимоги до позовної заяви.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, в порушення вимог ч.3 ст.175 ЦПК України, заявлені позивачем вимоги не конкретизовано, суть заявлених вимог викладена незрозуміло, а також не зазначено ціну позову, офіційні електронні адресита адресиелектронної поштисторін абопро відсутністьтаких,відомості провжиття заходівдосудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися (п. п.2, 3, 6 ч. 3ст. 175 ЦПК України).
Крім того, відповідно до положень п.9 ч.3ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи, однак позовна заява цих даних не містить, ціну позову позивачем не визначено взагалі, що унеможливлює перевірку судом правильності сплати позивачем судового збору.
Відповідно до ч.1ст.27 ЦПК України,позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позивачем в позовній заяві зазначено місце проживання відповідача ОСОБА_2 - АДРЕСА_1 .
На виконання вимог ч.6ст.187 ЦПК Українисудом направлявся запит до виконавчого комітету Томаківської селищної ради щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача ОСОБА_2 , однак відповідно до отриманої інформації, за обліковими даними відомості про реєстрацію/перебування ОСОБА_2 за адресою, зазначеною позивачем ОСОБА_1 відсутні.
Також, судом направлявся запит до відділу адресно-довідкової роботи управління з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Головного управління державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, однак в своїй відповіді установа зазначила, що для отримання відомостей про реєстрацію місця проживання суду необхідно звернутись до відповідного органу реєстрації, однак як зазначалось вище, у органу реєстрації відсутні відомості про реєстрацію, перебування відповідача.
Таким чином, встановити зареєстроване місце проживання чи місце перебування відповідача або останнє відоме зареєстроване місце його проживання не вдалося, а тому ці обставини підлягають уточненню позивачем.
До того ж відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як вбачається з наданого позову, позивач не згоден із заповітом, який складався від імені його матері ОСОБА_3 , а також просить повернути (присудити) йому земельну ділянку (пай), яка перебуває у володінні відповідача, однак місце розташування цієї ділянки та будь-які дані про неї, позивачем не зазначено, що унеможливлює вирішення питання підсудності даної справи.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Крім того, згідно з ч.5ст.177 ЦПК України,позивач зобов`язаний додати допозовної заявивсі наявнів ньогодокази,що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), однак будь-які докази на підтвердження наявності спірного майна (земельного паю), вартості цього майна, позивачем не зазначено та до заяви не долучено, не вказано у чому саме він не згоден із заповітом ОСОБА_3 , а також не вказано чи подані позивачем всі наявні у нього докази, копії яких ним додано до заяви та у кого знаходяться оригінали цих доказів (п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України).
Також, в порушення п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України в заяві відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих саме підстав.
Окрім того, у позовній заяві не зазначені підстави позову, тобто правові норми, на підставі яких земельний пай підлягає поверненню позивачу ОСОБА_1 , а також процесуальні норми (ЦПК України) на підставі яких позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів, однак копії квитанції про сплату судового збору для відповідача, позивачем не надано.
Крім того, відповідно до ч.2ст.95 ЦПК України,письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього, однак позивачем в порушення вищевказаних вимог, додані до позовної заяви копії документівне завірені належним чином.
Відповідно до ч.2ст.185 ЦПК України,в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174-175,177, 185, 186, 258-260,353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про повернення земельного паю - залишити без руху, надавшипозивачустрок для усунення недоліків заяви в розмірі 10 (десяти) днів здня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу,щоякщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвалаоскарженнюне підлягає.
Суддя: підпис А.А. Борцова
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2022 |
Оприлюднено | 06.09.2022 |
Номер документу | 106041865 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Борцова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні