Ухвала
від 04.09.2022 по справі 906/670/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"05" вересня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/670/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,

перевіривши матеріали позовної заяви

ОСОБА_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лукон"

про визнання трудових відносин припиненими та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лукон", згідно з яким просить визнати трудові відносини між сторонами припиненими на підставі ст.38 КЗпП України з 22.08.2022 та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про директора ТОВ «Лукон» ОСОБА_1.

Позовні вимоги обґрунтовані бездіяльністю учасників товариства щодо розгляду питання про звільнення позивача з посади директора, що є порушенням його права на припинення трудових відносин за власним бажанням.

Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на таке.

Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач в порушення приписів ч.2 ст.164 ГПК України не приєднав до позовної заяви копію заяви про звільнення з посади директора ТОВ «Лукон», долучивши лише докази її відправлення на адресу товариства та його засновників; копію статуту ТОВ «Лукон»; копію наказу про призначення на посаду директора ТОВ "Лукон" та копію трудової книжки із записом про прийняття на роботу у ТОВ "Лукон".

Отже, позивачу слід надати всі наявні у нього документи, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Окрім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви, яка подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями), розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку; згруповані поштові відправлення, поштові перекази - внутрішні реєстровані поштові відправлення, поштові перекази, кількість яких становить п`ять і більше, що одночасно подаються для пересилання одним відправником (пункт 2 Правил). Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою (пункт 19 Правил).

За змістом пунктів 59, 61 вказаних Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За змістом пп. 66 - 68 Правил, у разі відправлення згрупованих поштових відправлень, поштових переказів відправник складає їх список в електронному вигляді за формою, визначеною оператором поштового зв`язку. Кількість поштових відправлень, поштових переказів одного виду та категорії (згрупованих за способом пересилання), що включаються до одного списку, та кількість таких списків визначаються оператором поштового зв`язку. Список засвідчується підписом відправника. Якщо відправником є юридична особа, список згрупованих внутрішніх рекомендованих поштових карток, листів, бандеролей засвідчується підписом відповідального працівника цієї особи, список згрупованих внутрішніх листів та бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, прямих контейнерів, поштових переказів - підписами керівника та головного бухгалтера. Підписи скріплюються відповідними печатками (за наявності). Про прийняття для пересилання згрупованих поштових відправлень, поштових переказів видається один розрахунковий документ на один список. Один примірник списку видається відправникові.

Враховуючи вищевикладене, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є надані в оригіналі розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання, та опис вкладення у цінний лист.

На підтвердження надіслання учасникам справи копії позовної заяви з доданими до неї документами позивач надав описи вкладення у цінний лист від 24.08.2022 та список згрупованих відправлень 24.08.2022 ф.103Документи.

Поряд із цим, підтвердженням надання послуг поштового зв`язку може бути квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість, а сам лише опис вкладення у цінний лист не може бути належним доказом надіслання відповідних документів (аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 17.07.2018 у справі №921/311/17-г/7).

Суд зазначає, що список згрупованих поштових відправлень не може бути прийнятим як належний доказ надіслання заяви з додатками та листом з описом вкладення іншим учасникам справи, оскільки, всупереч вказаним нормам, не є розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку (ухвала Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.02.2019 у справі № 910/17784/16).

Таким чином, позивачем порушено вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, останньому слід надати належні докази направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами іншим учасникам справи.

Водночас суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на суб`єктний склад учасників справи, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог та з урахуванням положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

У вступній частині позовної заяви визначив ОСОБА_3 , ОСОБА_4 і Житомирську районну державну адміністрацію Житомирської області в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, однак клопотання про їх залучення, відповідно до вимог ст.50 ГПК України, не заявляв. В обґрунтування такого зазначив лише, що реєстраційна справа ТОВ «Лукон» в паперовій формі зберігається саме в Житомирській РДА.

Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу. Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому (п.1.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» №18 від 26.12.2011).

Таким чином, позивачу слід подати належним чином обґрунтоване клопотання про залучення третьої особи із зазначенням наявності у неї юридичного інтересу та обґрунтувати, яким чином рішення у цій справі вплине на її права та обов`язки.

Разом із тим суд зазначає, що 01.09.2022 від Житомирської районної військової адміністрації надійшли пояснення 31.08.2022 про те, що державний реєстратор відділу з цифрового розвитку, цифрових трансформацій i цифровізації та організації дiяльностi центрiв надання адмiнiстративних послуг Житомирської районної військової адміністрації Безноско С.В. немає доступу до вчинення будь-яких дiй в Єдиному державному реестрі юридичних oci6, фізичних ociб-підприємців та громадських формувань та наразі увільнений вiд роботи у зв`язку з призовом на військову службу. Додатково зазначено, що вказаний відділ припинив надання адміністративних послуг з 20.12.2021.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків.

Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. ОСОБА_1 протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, одночасно надіславши копію заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами іншим учасникам листом з описом вкладення.

3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.09.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя Прядко О.В.

Друк:

1 - у справу;

2 - заявнику (рек.) + ІНФОРМАЦІЯ_2; ІНФОРМАЦІЯ_1

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення04.09.2022
Оприлюднено07.09.2022
Номер документу106049649
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань

Судовий реєстр по справі —906/670/22

Рішення від 02.03.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 26.01.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 19.12.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 12.10.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 22.09.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 04.09.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні