Справа №175/2504/22
провадження №1-кс/175/553/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2022 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд
Дніпропетровської області у складі:
головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, а також перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №12022046440000153 від 19.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого за ч. 1 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
06.09.2022 до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшло зазначене вище клопотання.
Встановлено, що у провадженні сектору дізнання відділення поліції №8 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022046440000153 від 19.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
В обґрунтування свого клопотання дізнавач посилається на те, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в період перебування на обліку в центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю, перебував у трудових відносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », таким чином, шляхом обману, заволодів коштами державного бюджету у вигляді допомоги по безробіттю у сумі 8828,69 грн.
Факт трудових відносин ОСОБА_5 підтверджується наданими ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » копіями наказів про прийняття на роботу від 08.07.2021 № ДНП00000024-0000000319 та про припинення трудового договору від 30.07.2022 № ДНП00000030-0000000319.
З метою встановлення всіх обставин справи, виникла необхідність у вилучені оригіналу особової справи безробітного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також документів з призначення та виплати допомоги по безробіттю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
До ІНФОРМАЦІЯ_3 скеровано запит на отримання оригіналу особової справи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами розгляду якого, ІНФОРМАЦІЯ_4 було відмовлено у наданні даної особової справи.
Зазначена особова справа, а також документи з призначення та виплати допомоги по безробіттю мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливими для встановлення винних осіб. При цьому не можливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, які містяться у особовій справі безробітного.
Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 159 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Прокурор Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 надав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити.
Дізнавач СД ВП №8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 в своїй заяві просила клопотання розглянути без її участі.
У зв`язку із зазначеним фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 107 КПК України.
Згідно зі ст. 2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, та заяви, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Дізнавач має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання дізнавача яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Відомості, які можуть становити охоронювану законом таємницю відповідно до ч. 1 ст. 162 КПК України відносяться до таких, що охороняється законом.
Слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, документи перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення та встановленню осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.
Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
За таких обставин з урахуванням викладеного та забезпечуючи виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме: час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається достатність підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і існує можливість використання як доказів відомостей, що містяться саме в цій інформації, та неможливо іншими способами довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання дізнавача задовольнити.
Керуючись ст. ст. 107, 132, 159-164, 162, 163, 166 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача СД ВП № 8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів та вилучення їх оригіналів у кримінальному провадженні № 12022046440000153 від 19.08.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме оригіналу особової справи безробітного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та документів з призначення та перерахування допомоги по безробіттю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення і зобов`язати надати стороні обвинувачення дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 106072494 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Васюченко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні