Справа № 392/641/22
Провадження № 1-кп/392/169/22
У Х В А Л А
07 вересня 2022 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілої ОСОБА_4 ,
законного представника потерпілої ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
законного представника обвинуваченої ОСОБА_7 ,
обвинуваченої ОСОБА_8 ,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження
№ 12022121210000048 від 12.02.2022 року за обвинуваченням
неповнолітньої ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Законний представник обвинуваченої ОСОБА_7 та її захисник адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заявили відвід прокурору, посилаючись на те, що законний представник потерпілої працює у Маловисківському відділі Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області.
Обвинувачена ОСОБА_8 підтримала заяву про відвід прокурора.
Прокурор ОСОБА_3 висловив заперечення з приводу заявленого відводу, посилаючись на те, що не має жодного упередженого ставлення до обвинуваченої.
Законний представник потерпілої ОСОБА_5 у судовому засіданні заявила про незгоду із заявою про відвід прокурора, пояснивши, що вона насправді працює у Маловисківському відділі Новоукраїнської окружної прокуратури, але не зважаючи на те має право на захист її неповнолітньої доньки.
Потерпіла ОСОБА_4 підтримала думку законного представника.
Заява про відвід прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 77 КПК України прокурор, слідчий, дізнавач не має права брати участь у кримінальному провадженні, якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Поняття інших обставин, які викликають обгрунтовані сумніви в його неупередженості є оціночним, використання якого залежить від правосвідомості особи, яка його застосовує та з`ясування його сутності, виходячи зі свого внутрішнього переконання.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини при оцінці неупередженості слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний критерії.
Об`єктивність прокурора є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків у кримінальному провадженні, яка проявляється не тільки у змісті прийнятих ним процесуальних рішень, а в усіх процесуальних діях, що супроводжують їх прийняття.
Прокурори у кримінальному провадженні мають бути вільними від особистих симпатій, уподобань або схильностей.
Прокурор у своїй професійній діяльності вважається неупередженим, якщо немає доказів, які свідчили б про протилежне.
Прокурору також належить бути безстороннім суб`єктивно, тобто мати достатньо незалежності та гарантій, що виключають будь-які сумніви стосовно нього.
Цей аспект висуває додаткові обмеження для прокурорів у кримінальному провадженні.
У судовому засіданні законний представник потерпілої підтвердила факт трудової діяльності у Маловисківському відділі Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області.
Обвинувальний акт у цьому кримінальному провадженні підписано начальником Новомиргородського відділу Новоукраїнської прокуратури ОСОБА_9 .
У кримінальному провадженні, у якому обвинуваченою є неповнолітня ОСОБА_8 , заявлено відвід прокурору з посиланням на об`єктивний критерій оцінки неупередженості прокурора, який виконує свої службові обов`язки у Маловисківському відділу Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області.
Відповідно до статті 1 Конституції України Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).
Положеннями статті 7 КПК України визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться верховенство права, законність, рівність перед законом і судом, забезпечення права на захист, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, публічність та диспозитивність.
Тому, аналізуючи зміст вищенаведених законів, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви про відвід прокурора.
Керуючись статтями 77, 314 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву законного представника ОСОБА_7 та захисника адвоката ОСОБА_6 про відвід прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
суддя
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 106120909 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження |
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Бадердінова А. В.
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Березій Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні