Справа №155/702/21
Провадження №2/155/39/22
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.09.2022 м. Горохів
Горохівський районнийсуд Волинськоїобласті вскладі:головуючого суддіСанакоєва Д.Т.,при секретарісудових засіданьФедонюк О.М., розглянувши у судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про скасування наказу та рішення про державну реєстрацію,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Горохівського районного суду Волинської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про скасування наказу та рішення про державну реєстрацію
07.09.2022 від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Пилипів В.І. на електронну пошту суду надійшло клопотання про призначення судової земельно-технічної експертизи, на вирішення якої поставити наступні запитання:
1.Чи є порушення меж (або накладання) земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на земельні ділянки сторін по справі?
2. Чи відповідають встановлені в натурі (на місцевості) межі земельної ділянки кадастровий номер 0720886100:00:001:0465 топографо-геодезичним і картографічним матеріалам технічної документації із землеустрою цієї земельної ділянки, місцеположенню поворотних точок меж земельної ділянки?
3. Чи виготовлено документацію із землеустрою земельної ділянки кадастровий номер 0720886100:00:001:0465 та надано у власність ОСОБА_2 у відповідності до вимог земельного законодавства?
Проведення експертизи просив доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54. Розгляд справи просив провести у його та позивача відсутності.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, проте подав до суду письмову заяву в якій просив відмовити у задоволенні клопотання про призначення експертизи та припинити розгляд справи.
Представник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області в судове засідання не з`явився проте подав письмове клопотання в якому просить розгляд справи проводити у його відсутності.
Ознайомившись із клопотанням представника позивача , суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1, 2,3, 4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Частина 5 статті 12 ЦПК України визначає, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин(фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів, показаннями свідків.
Згідно з ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч.3, 4, 5 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд приходить до висновку, що є підстави для призначення судової земельно-технічної експертизи, проведення якої слід доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54.
Згідно з ст.139 ЦПК України витрати, пов`язані із залученням експертів, слід покласти на позивача ОСОБА_1 .
У зв`язку з призначенням судової експертизи, суд, відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, зупиняє провадження по справі на час її проведення.
На підставі викладеного керуючись ст.ст.103, 104, 252 ЦПК України, Законом України «Про судову експертизу»,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивача адвоката Пилипів Василя Івановича про призначення судової земельно-технічної експертизи - задовольнити.
Призначити в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про скасування наказу та рішення про державну реєстрацію судову земельно-технічну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи є порушення меж (або накладання) земельних ділянок, відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на земельні ділянки сторін по справі?
2. Чи відповідають встановлені в натурі (на місцевості) межі земельної ділянки кадастровий номер: 0720886100:00:001:0465, топографо-геодезичним і картографічним матеріалам технічної документації із землеустрою цієї земельної ділянки, місцеположенню поворотних точок меж земельної ділянки?
3. Чи виготовлено документацію із землеустрою земельної ділянки кадастровий номер: 0720886100:00:001:0465 та надано у власність ОСОБА_2 у відповідності до вимог земельного законодавства?
Проведення експертизи слід доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54.
Для проведення даної експертизи надати експертам матеріали даної цивільної справи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивих висновків або відмову від виконання покладених на них обов`язків.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача по справі ОСОБА_1 , роз`яснити сторонам положення ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадженні в справі може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Д.Т.Санакоєв
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2022 |
Оприлюднено | 12.09.2022 |
Номер документу | 106130393 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Санакоєв Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні