Вирок
від 02.09.2022 по справі 165/1569/22
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 165/1569/22

провадження №1-кп/165/357/22

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2022 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нововолинську кримінальне провадження провадження № 12022035520000206 від 09.06.2022 стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Соснина Іваничівського району Волинської області, громадянки України, українки, з середньою загальною освітою, не працює, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 раніше несудима,-

за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 254 КК України, -

встановив:

На підставі рішення Іваничівської селищної ради Іваничівського району Волинської області № 56/70 виданого 16.09.2020, ОСОБА_5 набув право власності на земельну ділянку площею 1,0000 гектар, кадастровий номер 0721186800:04:000:0090, що знаходиться за адресою: Волинська область, Володимир-Волинський район, село Соснина, цільове призначення якої: для ведення особистого селянського господарства.

Згідно наказу Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2010 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» землі для ведення особистого селянського господарства відносяться до земель сільськогосподарського призначення.

У відповідності до вимог ст. 168 Земельного кодексу України ґрунти земельних ділянок є об`єктом особливої охорони.

Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель.

Разом з цим, пунктом «а», частини 1 статті 91 Земельного кодексу України, на власників земельних ділянок поряд з іншими обов`язками законодавцем покладено також обов`язок щодо неухильного забезпечення використання земельних ділянок наданих їм у власність виключно за їх цільовим призначенням.

При цьому, пунктом 3 ст. 20 Земельного кодексу України передбачено, що зміна цільового призначення земельної ділянки, належної особі на праві приватної власності, розташованої за межами населеного пункту, відбувається виключно на підставі рішення районної державної адміністрації, за ініціативи власника земельної ділянки з обов`язковим виготовленням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, з обов`язковим погодженням проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідності до вимог статті 186-1 Земельного кодексу України.

Водночас ОСОБА_4 , будучи дружиною ОСОБА_5 без відома останнього реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, всупереч вищевказаним нормам законодавства, що виразилось у безгосподарському використанні земель, на належній її чоловіку земельній ділянці із кадастровим номером 0721186800:04:000:0090, загальною площею 1,0000 гектар із цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства, розташованій за адресою: Волинська область, Іваничівський район, село Соснина, не маючи в наявності затвердженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, в лютому 2021 року, точні дата та час не встановлені, за допомогою спеціальної техніки, провела роботи пов`язані із виїмкою (зняттям) ґрунтового покриву родючого шару ґрунту (гумусу), внаслідок чого незаконно побудувала (облаштувала) штучну водойму (ставок) загальною площею 0,12 гектара, яку незаконно утримувала. Внаслідок самовільного будівництва ОСОБА_4 штучної водойми (ставка) без зміни цільового призначення земельної ділянки, було знято ґрунтовий покрив - родючий шар ґрунту (гумусу) на частині вищевказаної земельної ділянки площею 0,12 гектара, внаслідок чого було порушено структуру ґрунту та вказана частина земельної ділянки була виведена із сільськогосподарського обороту.

В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 свою вину у вчиненні інкримінованих дій визнала повністю та показала, що отримавши у власність один гектар землі для ведення особистого селянського господарства, вирішила викопати на площі приблизно 12 сотих невеличку водойму, оскільки там була болотиста місцевість. Скориставшись послугами екскаватора, який працював неподалік, на початку лютого місяця 2021 року побудувала штучну водойму без зміни цільового призначення земельної ділянки. У вчиненому щиро кається, розуміє, що вчинила неправомірно.

Суд, з?ясувавши відсутність заперечень в учасників провадження, переконавшись у добровільності та істинності їх позиції, відповідно до ч.3 ст.349 КПК України, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.

Суд визнає ОСОБА_4 винною в умисних протиправних діях, які виразились у безгосподарському використанні земель, що спричинило виведення земель з сільськогосподарського обороту, порушення структури ґрунту, і кваліфікує такі дії обвинуваченої за ч. 1 ст. 254 КК України.

До обставин,які відповіднодо ст.66КК Українипом`якшують покарання ОСОБА_4 суд відносить: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставини, які у відповідності до ст. 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_4 , суд не вбачає.

При призначенні обвинуваченій ОСОБА_4 покарання, суд враховує тяжкість вчиненного нею кримінального правопорушення, що згідно ст.12 КК України, відноситься до кримінальних проступків, дані про особу ОСОБА_4 , яка не притягувалася до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем роботи, має задовільний стан здоров?я та вважає за доцільне призначити їй покарання у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 368, 370,371,372 КПК України, - суд

ухвалив:

ОСОБА_4 визнати винноюу вчиненікримінального проступку,передбаченого ч.1ст.254КК Українита призначити їйпокарання увиді штрафув розміріоднієї тисячінеоподатковуваних мінімумівдоходів громапдян,що становить17000(сімнадцятьтисяч)гривеень.

Вирок може бути оскаржений до Волинського апеляційного суду через Нововолинський міський суд шляхом подачі апеляції протягом тридцяти з дня його проголошення.

Головуючий підпис ОСОБА_6 -Піжук

СудНововолинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення02.09.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу106145789
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Безгосподарське використання земель

Судовий реєстр по справі —165/1569/22

Вирок від 02.09.2022

Кримінальне

Нововолинський міський суд Волинської області

Ференс-Піжук О. Р.

Ухвала від 22.08.2022

Кримінальне

Нововолинський міський суд Волинської області

Ференс-Піжук О. Р.

Ухвала від 01.07.2022

Кримінальне

Нововолинський міський суд Волинської області

Ференс-Піжук О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні