Справа № 132/1726/22
Провадження № 2/132/577/22
РІШЕННЯ
Іменем України
07.09.2022 Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Аліменко Ю.О.
секретаря Безулої К.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в позові зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кам`яногірка, Калинівського району Вінницької області помер її племінник ОСОБА_2 .
Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 2,3263 га, кадастровий номер земельної ділянки 0521681400:08:000:0136, що розташована на території Гущинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області, яку вона бажає оформити.
Позивач є спадкоємцем за законом третьої черги на майно племінника ОСОБА_2 . Рідна сестра позивача ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Ще один племінник, брат померлого ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Рідні баба та дід ОСОБА_5 та ОСОБА_6 теж померли. Інших спадкоємців на майно померлого ні за законом, ні за заповітом немає.
Проте в передбачений законом 6-місячний термін після смерті свого племінника ОСОБА_2 позивач не встигла звернутись з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса по місцю відкриття спадщини, оскільки після смерті сестри та племінників стан її здоров`я значно погіршився, що підтверджується довідкою № 100 від 25.07.2022 року, виданою лікарем ЗПСМ ОСОБА_7 , тому вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилася за станом здоров`я, однак від неї на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без її участі і підтриманні позовних вимог.
Відповідач уповноважений представник Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області в підготовче засідання не з`явився, надавши письмову заяву, де просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги визнає, не заперечує проти їх задоволення.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.
Оцінивши зібрані докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Так, судом достовірно встановлено, що що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Кам`яногірка, Калинівського району Вінницької області помер її племінник ОСОБА_2 .
Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 2,3263 га, кадастровий номер земельної ділянки 0521681400:08:000:0136, що розташована на території Гущинецької сільської ради Калинівського району Вінницької області, яку вона бажає оформити.
Позивач є спадкоємцем за законом третьої черги на майно племінника ОСОБА_2 . Рідна сестра позивача ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Ще один племінник, брат померлого ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Рідні баба та дід ОСОБА_5 та ОСОБА_6 теж померли. Інших спадкоємців на майно померлого ні за законом, ні за заповітом немає.
Проте в передбачений законом 6-місячний термін після смерті свого племінника ОСОБА_2 позивач не встигла звернутись з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса по місцю відкриття спадщини, оскільки після смерті сестри та племінників стан її здоров`я значно погіршився, що підтверджується довідкою № 100 від 25.07.2022 року, виданою лікарем ЗПСМ ОСОБА_7 . Крім того, позивач перебуває у скрутному матеріальному становищі.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Причина пропуску позивачем строку для прийняття спадщини поважна, оскільки усталена практика Європейського Суду з прав людини вказує на недопустимість порушення права на вільне володіння майном, закріплене у Протоколі 1.
Оскільки позивач пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини з причин, які судом визнані поважними, то з метою захисту її майнових прав, необхідно ОСОБА_1 визначити додатковий строк, терміном два місяці, який буде достатній для подачі вказаної заяви до нотаріальної контори.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 13, 81, 211, 247, 263-265, 315-319 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк два місяці з часу набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті племінника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 в с. Кам`яногірка, Калинівського району Вінницької області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому ст. 354 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2022 |
Оприлюднено | 12.09.2022 |
Номер документу | 106150392 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Калинівський районний суд Вінницької області
Аліменко Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні