Ухвала
від 08.09.2022 по справі 127/20047/22
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/20047/22

Провадження №1-кс/127/7977/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2022 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,,

розглянувши у судовому засідання клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області підполковника юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у квартирі

АДРЕСА_1 , у якій зареєстрований та проживає ОСОБА_4 , право власності зареєстровано у частках за ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , у частці за ОСОБА_7 ,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді звернувся старший слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області підполковник юстиції ОСОБА_3 із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у квартирі

АДРЕСА_1 , у якій зареєстрований та проживає ОСОБА_4 , право власності зареєстровано у частках за ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , у частці за ОСОБА_7

Клопотання мотивоване тим, що Слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування розслідується кримінальне провадження за № 22022020000000128 від ІНФОРМАЦІЯ_8 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 438 КК України.

У відповідності до матеріалів досудового розслідування, ІНФОРМАЦІЯ_8, орієнтовно о 10:40, по ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_3 та прилеглій території, які знаходяться поруч з нею здійснено ракетний удар ракетами невідомої марки, що призвело до загибелі людей.

В ході розслідування оперативним підрозділом отримано інформацію щодо осіб, можливо, причетних до підготовки та організації здійснення обстрілу ІНФОРМАЦІЯ_8.

Відповідно до повідомлення вбачається, що громадянин України

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою:

АДРЕСА_2 можливо залучений представниками спеціальних служб рф до конфіденційного співробітництва для здобування розвідувальної інформації, а також проведення розвідувально - підривної діяльності проти України.

За наявними оперативними даними, ОСОБА_4 , будучи колишнім військовослужбовцем штабу ВПС України, підтримує контакти та проводив зустрічі з громадянином Сполучених Штатів Америки ОСОБА_8 ,

ІНФОРМАЦІЯ_3 , та громадянином України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які виступали в ролі організаторів проведення наради командування ВПС ЗСУ з представниками іноземних компаній з питань постачання озброєння та модернізації ППО ВПС ЗС України, що відбулась ІНФОРМАЦІЯ_8 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_7 , куди в подальшому було нанесено ряд ракетних ударів.

Разом з тим встановлено, що дружина та донька ОСОБА_4 є уродженками російської федерації, а окремі близькі родичі останнього, з якими він підтримує контакти, проживають на території рф.

Крім того відомо, що ОСОБА_4 є засновником та директором Громадської організації «Академія Патоніча» (ЄДРПОУ 37490029), неофіційним керівником якої є громадянин республіки білорусь ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який спеціалізується на психіатрії.

Відомо, що окремі фахівці, які надають психологічну допомогу від ГО «Академія Патоніча», в т.ч. ОСОБА_10 неодноразово проходили курси підвищення кваліфікації у Московському інституті гештальт-терапїї і консультування, Московському міському психолого-педагогічному університеті та Красноярському інституті підвищення кваліфікації, де за оперативною інформацією проходять психологічну підготовку співробітники ФСБ рф, що може свідчити про використання ОСОБА_4 на шкоду державним інтересам України.

Враховуючи викладене, описана поведінка вказує на окремі ознаки можливої причетності ОСОБА_4 до проведення розвідувальної діяльності на території України шляхом збору та передачі її представникам відомостей щодо місць дислокації підрозділів ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, переміщень військової техніки, об`єктів критичної інфраструктури, тощо в обмін на матеріальне винагородження, в тому числі у наведенні ракет ІНФОРМАЦІЯ_8 на ІНФОРМАЦІЯ_6 , що призвело до загибелі людей.

Відповідно до повідомлення відділу контррозвідки УСБУ у Вінницькій області (№53/2/52-1916ві від 02.09.2022), що громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою:

АДРЕСА_2 , де може зберігати мобільні телефони, комп`ютерну техніку, носії інформації (картки пам`яті, флеш-носії, тощо), речі та документи, які можуть містити дані щодо контактів з представниками іноземних спецслужб та передачу останнім відомостей військового характеру, а також інших речей і документів, що мають значення для кримінального провадження, які самостійно або у сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину, а також переслідуванням особи, яка підозрюється у вчиненні злочину.

Згідно з інформаційною довідкою № 309020667 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно власником квартири АДРЕСА_1 є у частках ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Вказані речі мають значення для даного кримінального провадження, оскільки є предметами та засобами вчинення кримінальних правопорушень, зберегли на собі їх сліди, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Отримати доступ до зазначених речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, у добровільному порядку шляхом їх витребування, або за допомогою інших слідчих (розшукових) дій неможливо, оскільки існує ризик їх знищення чи пошкодження, а частина з них є знаряддям вчинення кримінальних правопорушень.

Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вказаних кримінальних правопорушень, відшукання знаряддя вчинення кримінальних правопорушень або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, є необхідність у проведенні обшуку у квартирі

АДРЕСА_1 , у якій проживає ОСОБА_4 .

Під час проведення обшуку планується відшукати зазначені вище предмети, речі та документи, тому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку.

В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність у якій зазначив, що клопотання підтримує та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання слідчого та матеріали кримінального провадження, дійшов до наступного висновку.

Стаття 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

В свою чергу, ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Водночас відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук - це слідча дія , що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі й цінності), здобуте у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення чи забезпечення цивільного позову, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.

Приймаючи до уваги доводи клопотання, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на проведення обшуку у квартирі

АДРЕСА_1 , у якій зареєстрований та проживає ОСОБА_4 , право власності зареєстровано у частках за ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , у частці за ОСОБА_7 з метою виявлення та вилучення чорнових записів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, носіїв інформації (картки пам`яті, флеш-носії, тощо) та інших речей, які можуть містити дані щодо контактів з представниками іноземних спецслужб та передачу останнім відомостей військового характеру, а також окремо так і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використанні як докази вини останнього, а також встановлення інших осіб, причетних до вчинення цього та інших злочинів.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого мотивоване, а тому підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку у квартирі

АДРЕСА_1 , у якій зареєстрований та проживає ОСОБА_4 , право власності зареєстровано у частках за ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , у частці за ОСОБА_7 з метою виявлення та вилучення чорнових записів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, носіїв інформації (картки пам`яті, флеш-носії, тощо) та інших речей, які можуть містити дані щодо контактів з представниками іноземних спецслужб та передачу останнім відомостей військового характеру, а також окремо так і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використанні як докази вини останнього, а також встановлення інших осіб, причетних до вчинення цього та інших злочинів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення08.09.2022
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу106167007
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —127/20047/22

Ухвала від 08.09.2022

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні