ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.09.2022Справа № 910/14353/19
За скаргою Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" на бездіяльність Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві ЦМУ МЮ щодо виконання судового рішення у справі №910/14353/19.
За позовом Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство";
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a>;
про стягнення 29 717,20 грн.
Суддя О. В. Мандриченко
Представники:
Від скаржника: не з`явилися;
Від боржника: не з`явилися;
Від ВДВС: Ференець С. С., державний виконавець, довіреність № б/н від 27.05.2022.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державне підприємство "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> про стягнення 23 609,78 грн заборгованості за поставлений товар по ТТН №393868 від 21.10.2016, № 393977 від 22.11.2016, № 426679 від 07.08.2017, 1544,66 грн 3% річних, 4562,76 грн інфляційних втрат.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 08.01.2020 позов задоволено частково, а саме: стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> (02225, м.Київ, вул.Оноре де Бальзака, 16, код ЄДРПОУ 40654437) на користь Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" (11401, Житомирська обл., смт.Народичі, вул.Свято-Миколаївська, 129, код ЄДРПОУ 34283057) 23 609 (двадцять три тисячі шістсот девять) грн. 78 коп заборгованості, 1542 (одну тисячу п`ятсот сорок дві) грн 72 коп. 3% річних, 4562 (чотири тисячі п`ятсот шістдесят дві) грн 76 коп. інфляційних втрат, 1920 (одну тисячу дев`ятсот двадцять) грн 88 коп. судового збору. У решті позову відмовлено.
17.02.2020 на виконання вказаного рішення видано наказ.
До господарського суду від Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" до суду надійшла скарга на бездіяльність Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо виконання судового рішення у справі №910/14353/19, в якій скаржник просить суд:
- визнати неправомірною бездіяльність Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо виконання наказу Господарського суду міста Києва у справі № 910/14353/19 від 17.02.2020;
- зобов`язати Деснянський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) здійснити вичерпні заходи з примусового наказу Господарського суду міста Києва у справі № 910/14353/19 від 17.02.2020 по сплаті заявникові коштів, присуджених за ним.
Відповідно до розпорядження керівника апарату Господарського суду міста Києва від 02.12.2021 № 05-23/2101/21 "Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ" та протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.12.2021, скарга у справі № 910/14353/19 передана для розгляду судді Мандриченку О. В., у зв`язку з лікарняним судді Ярмак О. М.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.12.2021 призначено розгляд скарги на 11.01.2022, зобов`язано Деснянський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надати суду копію виконавчого провадження № 61453116.
До господарського суду від Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшли матеріали виконавчого провадження №61453116.
За час розгляду скарги від Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшли копії матеріалів зведеного виконавчого провадження № 62025526.
Представники скаржника та боржника у судовому засіданні 06.09.2022 не з`явилися, про час, місце та день розгляду скарги були повідомлені належним чином.
Представник ВДВС у судовому засіданні 06.09.2022 зазначив про правомірність своїх дій на підтвердження чого суду було надано відповідні докази в попередніх судових засіданнях.
Відповідно до частини 2 статті 342 Господарського процесуального кодексу України, неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Розглянувши скаргу, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується скарга, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, господарський суд встановив наступне.
Стаття 339 Господарського процесуального кодексу України вказує, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Пунктом 9 статті 2 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що однією із засад виконавчого провадження є забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.
Відповідно до частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є:
1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об`єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;
2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;
3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;
4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов`язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем;
5) інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов`язаний:
1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом;
2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження;
3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання;
4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом;
5) роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки;
6) невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після одержання відповідного звернення від Державного концерну "Укроборонпром", акціонерного товариства, cтвореного шляхом перетворення Державного концерну "Укроборонпром", державного унітарного підприємства, у тому числі казенного підприємства, яке є учасником Державного концерну "Укроборонпром" або на момент припинення Державного концерну "Укроборонпром" було його учасником, господарського товариства в оборонно-промисловому комплексі, визначеного частиною першою статті 1 Закону України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", вчинити дії щодо зняття арешту з майна, щодо якого було здійснено заходи із заміни майна, передбачені статтею 11 Закону України "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".
Частиною 1 статті 13 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно- правовими актами.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право:
1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону;
2) проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників;
3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну;
4) за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників поліції, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення. Примусове проникнення на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень у зв`язку з примусовим виконанням рішення суду про виселення боржника та вселення стягувача і рішення про усунення перешкод у користуванні приміщенням (житлом) здійснюється виключно на підставі такого рішення суду;
5) безперешкодно входити на земельні ділянки, до приміщень, сховищ, іншого володіння боржника - юридичної особи, проводити їх огляд, примусово відкривати та опечатувати їх;
6) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку;
7) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 35-1 Податкового кодексу України, коштів на рахунках платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на електронних рахунках платників акцизного податку, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;
8) здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв`язку з виконавчим провадженням;
9) використовувати за згодою власника приміщення для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника за їхньою згодою для перевезення майна;
10) звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз`яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення;
11) приймати рішення про відстрочку та розстрочку виконання рішення (крім судових рішень), за наявності письмової заяви стягувача;
12) звертатися до суду з поданням про розшук дитини, про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання;
13) звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, що належать боржникові від інших осіб;
14) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні.
У разі якщо боржник без поважних причин не з`явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу;
15) залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для проведення оцінки майна - суб`єктів оціночної діяльності - суб`єктів господарювання;
16) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;
17) застосовувати під час примусового виконання рішень фото- і кінозйомку, відеозапис;
18) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;
19) у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;
20) залучати в разі потреби до проведення чи організації виконавчих дій суб`єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача;
21) отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком;
22) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до частин 1 - 3 статті 56 Закону України "Про виконавче провадження" арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.
Частинами 4, 5 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов`язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом. Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення.
Відповідно до частини 8 статті 48 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.
З матеріалів зведеного виконавчого провадження, наданого Деснянським відділом державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) вбачається наступне.
Постановою Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 04.03.2022 відкрито виконавче провадження № 61453116.
Постановою Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 04.03.2022 визначено для боржника мінімальний розмір витрат виконавчого провадження.
Постановою Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 04.03.2022 накладено арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a>.
Постановою Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 07.05.2022, державним виконавцем Ференець С. С. об`єднано виконавчі провадження № 59678492, № 60787976, №61453116, № 61711658 у зведене виконавче провадження № 62025526.
У відповідь на запит № 76905551 від 03.04.2020 Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк».
12.05.2022 державним виконавцем Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. направлено до Акціонерного товариства «РВС БАНК», Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль», Акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк», Акціонерному товариству «Кредит Європа банк» платіжну вимогу № 59678492/15, яка була залишена вказаними банківськими установами без виконання у зв`язку з відсутністю коштів на рахунку платника.
Листом № 81-15-87/64864-БТ Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» повідомило Деснянський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), що постанова від 07.05.2020 про арешт коштів Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> прийнята до виконання, арешт накладено на кошти в межах суми 550 726,11 грн, однак залишок коштів відсутній для виконання постанови.
Також з матеріалів зведеного виконавчого провадження вбачається, що листом № 365/10-БТ від 22.05.2020 Акціонерне товариство «Кредит Європа банк» повідомило Деснянський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про те, що залишок коштів на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> складає 0,00 грн, 0,00 доларів США та 0,00 євро.
У відповідь на запит № 81538246 від 11.06.2020 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
У відповідь на запит 81538246 від 11.06.2020 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
Листом № 37024 від 30.07.2020 Акціонерне товариство «Кредит Європа банк» повідомило, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> не має рахунків у банку, не укладала договорів про зберігання цінностей та/або майновий найм (оренду) індивідуальних банківських сейфів та не є клієнтом банку.
У відповідь на запит № 875722018 від 05.10.2020 Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 87572018 від 05.10.2020 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
У відповідь на запит № 87571988 від 05.10.2020 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
Викликом державного/приватного виконавця від 27.11.2020 керівника боржника було зобов`язано з`явитися до виконавця у зв`язку з невиконанням виконавчих документів.
Викликом державного/приватного виконавця від 24.12.2020 керівника боржника було зобов`язано з`явитися до виконавця у зв`язку з невиконанням виконавчих документів.
У відповідь на запит № 94881857 від 23.01.2021 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 94881857 від 23.01.2021 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
У відповідь на запит № 98562309 від 11.03.2021 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 98562309 від 11.03.2021 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
28.07.2021 Деснянським відділом державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) направлено платіжну вимогу № 64787452/15 до АТ «РВС БАНК» яка була повернута без виконання.
У відповідь на запит № 111529105 від 18.08.2021 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 111529105 від 18.08.2021 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
У відповідь на запит № 116030409 від 27.09.2021 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 116030409 від 27.09.2021 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
Також державним виконавцем направлялася вимога до АТ «Приватбанк» та АТ «Універсал банк» про отримання інформації стосовно наявності та/або стану рахунків боржника.
У відповідь на запит № 132790846 від 28.01.2022 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
28.01.2022 Деснянським відділом державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) направлено платіжну вимогу № 68386948/15 до АТ «РВС БАНК», АТ КБ «Приватбанк» яка була повернута без виконання у зв`язку з відсутністю коштів на рахунках боржника.
У відповідь на запит № 137044524 від 18.02.2022 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 137044524 від 18.02.2022 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
Також у матеріалах справи наявний запит № 59678492/15 від 18.02.2022 до Головного управління Державної служби України з питань праці у Київській області у якому державний виконавець просив терміново надати вичерпну інформацію про наявність будь-якого майна, в тому числі зареєстрованого обладнання підвищеної небезпек (технологічні транспортні засоби), що зареєстровані за боржником.
Запитом № 59678492/15 від 18.02.2022 до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві державний виконавець просив терміново надати вичерпну інформацію про наявність будь-якого майна, що зареєстроване за боржником.
До Головного управління регіональної статистики державним виконавцем направлено запит № 59678492/15 від 18.02.2022 у якому просив надати вичерпну інформацію щодо останнього періоду подання звітності боржником.
У матеріалах справи наявний запит № 59678492/15 від 18.02.2022 до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві у якому державний виконавець просив терміново надати вичерпну інформацію про наявність будь-якого майна, що зареєстроване за боржником.
У відповідь на запит № 59678492/15 від 18.02.2022 листом № 08-0/1334 від 22.04.2022 Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві повідомило, що відповідно до інформаційно-пошукової системи «Agro Tech» станом на 14.04.2022 сільськогосподарська техніка, машини та механізми за боржником не зареєстровані.
20.02.2022 державним виконавцем Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. здійснено запит до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника відповідно до якого відомості щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> відсутні.
У відповідь на запит № 140033263 від 08.06.2022 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 140033263 від 08.06.2022 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
У матеріалах справи наявні платіжні вимоги Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) № 68386948 від 13.06.2022 до АТ «РВС БАНК», АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк».
Актом державного виконавця від 16.06.2022 встановлено, що за адресою, вказаною у виконавчому документі, боржника не розшукано.
04.07.2022 Деснянським відділом державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) направлено платіжну вимогу № 68386948/15 до АТ «РВС БАНК», АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», які повернуті без виконання у зв`язку з відсутністю коштів на рахунках боржника.
Актом державного виконавця від 11.07.2022 встановлено, що за адресою, вказаною у виконавчому документі, боржника не розшукано.
Також 11.07.2022 державним виконавцем Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. повторно здійснено запит до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника відповідно до якого відомості щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> відсутні.
Запитом державного/приватно виконавця № 59678492/15 від 13.07.2022 державний виконавець Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. просила Відділ обліку і моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області терміново надати відомості про реєстрацію та інші персональні дані, що містяться в картотеці обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a>.
У відповідь на запит № 143180426 від 12.08.2022 Державна фіскальна служба України повідомила про наявні рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Норс Трейд"</a> в наступних установах : АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «РВС БАНК», АТ «Кредит Європа банк», Казначейство України.
У відповідь на запит № 143180426 від 12.08.2022 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про відсутність даних про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
Викликом державного/приватного виконавця від 05.08.2022 керівника боржника було зобов`язано з`явитися до виконавця у зв`язку з невиконанням виконавчих документів.
Як вбачається зі скарги, Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" просить неправомірною бездіяльність та зобов`язати Деснянський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) здійснити вичерпні заходи з примусового наказу Господарського суду міста Києва у справі № 910/14353/19 від 17.02.2020.
Обґрунтовуючи вказану скаргу, скаржник зазначає, що державний виконавець Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. не вчиняє жодних заходів щодо примусового виконання наказу Господарського суду міста Києва у справі № 910/14353/19 від 17.02.2020.
Враховуючи наведене суд вважає за необхідне зазначити, що порядок розгляду скарги та результат її вирішення (судове рішення) урегульовані статтями 342-343 ГПК України, в яких не передбачено обставин, за яких суд може закрити провадження у справі.
Водночас, за змістом частиною 3 статті 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються і розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
З огляду на відсутність спеціальної норми щодо вирішення питання про закриття провадження з розгляду скарги, суд дійшов висновку про можливість застосування загальних положень ГПК України, якими врегульовано аналогічні питання під час здійснення позовного провадження.
Так, відповідно до пункту другого частини 1 статті 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Господарський суд закриває провадження у справі з підстав відсутності предмета спору, якщо наявними в матеріалах справи доказами підтверджується відсутність предмета спору, зокрема, у випадку припинення його існування, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань (аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 13/51-04, Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 14.01.2021 у справі №916/3547/19).
Отже, враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що за час розгляду скарги на бездіяльність органу державної виконавчої служби, державний виконавець Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ференець С. С. вчиняє заходи щодо примусового виконання наказу Господарського суду міста Києва від 17.02.2020 у справі № 910/14353/19.
Відтак, зважаючи на встановлені обставини та наведені норми, суд дійшов висновку про те, що провадження з розгляду скарги Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" на бездіяльність Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві ЦМУ МЮ щодо виконання судового рішення у справі №910/14353/19 підлягає закриттю.
Враховуючи пояснення представника Деснянського ВДВС у м. Києві ЦМУ МЮ та керуючись статтями 231, 234, 235, 342, 343 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,
У Х В А Л И В:
1. Провадження з розгляду скарги Державного підприємства "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" на бездіяльність Деснянського відділу державної виконавчої служби у м. Києві ЦМУ МЮ щодо виконання судового рішення у справі №910/14353/19 закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текс ухвали складено та підписано 12.09.2022.
Суддя О.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2022 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 106174689 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні