Ухвала
від 11.09.2022 по справі 336/4442/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 336/4442/22

Пр.2/336/3645/2022

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 вересня 2022 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Вайнраух Л.А. розглянула позовну заяву ОСОБА_1 до Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору,- державний нотаріус Оріхівської державної нотаріальної контори Зайцева А.С., про визнання прав засновника та права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивачка 06.09.2022 звернулась до суду із вказаною позовною заявою, просить визнати за нею:

- права засновника Селянського (фермерського) господарства «Радуга», код ЄДРПОУ 19273775, місцезнаходження: с.Жовта Круча Оріхівського району Запорізької області;

- право власності (володіння): 1) на земельну ділянку, площею 20,0 га, розташовану на території Новоіванівської сільської Ради народних депутатів Оріхівського району Запорізької області, що належить Селянському (фермерському) господарству «Радуга», код ЄДРПОУ 19273775, згідно з Державним актом на право постійного користування землею, виданого громадянину України 30.12.1993; 2) на земельну ділянку, площею 30,0 га, розташовану на території Новотроїцької сільської Ради народних депутатів Оріхівського району Запорізької області, що належить Селянському (фермерському) господарству «Радуга», код ЄДРПОУ 19273775, згідно з Державним актом на право довічного успадковуваного володіння землею, виданого 03.06.1993,

, - в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Запоріжжі.

Справу передано в провадження визначеного головуючого судді 07.09.2022 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.09.2022.

Суддя, перевіривши виконання вимог ст.175-177 ЦПК України, встановила, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

В порушення вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві відсутнє повне найменування третьої особи, яка відноситься до учасників справи.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, додатки, долучені до позовної заяви, не підтверджують обставин, викладених у ній, а саме, ОСОБА_1 не надано доказів володіння спадкодавцем спірними земельними ділянками, які виділялись у користування для ведення фермерського господарства, натомість, позивачка просить визнати право власності (володіння) на них. При цьому, за змістом ст.19,22 Закону України "Про фермерське господарство" право користування землею може входити до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу), яке за визначенням є цілісним майновим комплексом.

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наданий станом на 23.06.2021, що потребує актуалізації, з урахуванням декількох записів у наданому витягу щодо недійсності свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, а також відсутності відомостей про перелік засновників.

Суддя також зауважує, що додаток 5 до позовної заяви не має вихідних даних, обов`язкових реквізитів тощо.

Крім того, за змістом п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Згідно з п.2, 9, 10 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Так, у позовній заяві відсутня ціна позову. Проте, та обставина, що позивачка звільнена від сплати судового збору, не свідчить про спрощення вимог до форми та змісту позовної заяви із доданими документами. Таким чином, актуальна на час звернення до суду ціна позову (що стосується земельних ділянок) не підтверджена належними та допустимими доказами.

Оцінка дійсної вартості майна має бути проведена із врахуванням норм ст. 5, 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність". Як вказано у ст.1 зазначеного закону, положення цього Закону поширюються на правовідносини, які виникають у процесі здійснення оцінки майна, майнових прав, що належать фізичним та юридичним особам України на території України та за її межами, а також фізичним та юридичним особам інших держав на території України та за її межами, якщо угода укладається відповідно до законодавства України, використання результатів оцінки та здійснення професійної оціночної діяльності в Україні.

Тому, точна ціна позову за розгляд майнових вимог може бути визначена лише в разі встановлення дійсної вартості спірного майна або балансової вартості. Вказано вимоги позивачка при зверненні до суду не дотрималась.

За змістом ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху в порядку ст.185 ЦПК України, із наданням п`ятиденного строку для усунення вказаних недоліків з дня вручення ухвали.

Керуючись ст. 175-177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - державний нотаріус Оріхівської державної нотаріальної контори Зайцева А.С., про визнання прав засновника та права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-у зв`язку із виявленими, перерахованими вище недоліками, надавши стороні позивача строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для їх виправлення, шляхом уточнення позовної заяви, надання доказів на підтвердження вартості спірного майна та обставин,на якихґрунтуються позовнівимоги,а саме,-їх надання у оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею (12.09.2022)та оскарженнюне підлягає.

Суддя Л.А. Вайнраух

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення11.09.2022
Оприлюднено14.09.2022
Номер документу106193735
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —336/4442/22

Ухвала від 15.09.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

Ухвала від 11.09.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Вайнраух Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні