КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 534/619/22
Провадження № 2-о/534/29/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2022 року місто Горішні Плавні
Комсомольський міський суд Полтавської області в складі головуючого судді Морозова В.Ю., за участі секретаря судового засідання Циганко М.А., заявника ОСОБА_1 , представника заявника ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міськради Кременчуцького району м. Горішні Плавні про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду заявою в якій просить встановити факт що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 від короновірусної інфекції та супутніх захворювань, які були пов`язані з виконанням військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Свої вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її чоловік, ОСОБА_3 , з яким перебували у шлюбі з 16.03.1985 року. За свого життя, чоловік приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильськiй AEC у 1989 році, видано посвідчення категорія 1, НОМЕР_1 та в результаті отриманих під час лiквiдацiї захворювань встановлена 2-га група інвалідності, посвідчення серія НОМЕР_2 . Так як чоловік мав встановлені законодавством пiльги, в тому числi знижку на оплату комунальних послуг, перебував на обліку в УСЗН Горішньоплавнівської міськради, то після його смерті, позивач як вдова і член родини померлого звернулася з заявою про встановлення їй пiльг, що мав прижиттево її чоловік. Але в УСЗН Горішньоплавнівської міськради їй повідомили, що необхідно встановити та підтвердити факт того, що її чоловік помер в результаті захворювань, які були ним отримані в результаті ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1989 році, тому і виникла необхідність звернення з заявою до суду про встановлення цього факту.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримали в повному обсязі та просила їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені у заяві.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився з невідомих для суду причин, про день розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів дійшов наступних висновків.
Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 року, між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 16 березня 1985 було укладено шлюб (а.с. 6).
Як вбачається з матеріалів заяви, За свого життя, ОСОБА_3 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильськiй AEC у 1989 році та в результаті отриманих під час лiквiдацiї захворювань встановлена 2-га група інвалідності, що підтверджується копією посвідчення категорії 1, серiя НОМЕР_4 , копією посвідчення серія НОМЕР_5 , копією довідки до акту огляду МСЕК серії 10 ААА №186109, копіями посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_6 , копією вкладки № НОМЕР_7 , копією посвідчення серії НОМЕР_8 . (а.с.10-13)
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_9 , виданого 02.11.2021 року Горішньоплавнівським відділом РАЦС У Кременчуцькому районі Полтавської області ( а.с. 14)
Згідно лікарського свідоцтва про смерть № 15 від 02 листопада 2021 року. причина смерті - короно вірусна інфекція, хвороба (патологічні стани), що призвели до смерті: легенево-серцева недостатність, інша вірусна пневмонія, короно вірусна інфекція. Іншi суттєві стани, перенесений в минулому інфаркт міокарди. (а.с.17-18)
Згідно протоколу паталого-анатомічного дослідження № 13 від 02 листопада 2021 року ОСОБА_3 , в графі основне захворювання, супутні захворювання: короновірусна інфекція важкий перебіг, інша вірусна пневмонія, респіраторний дистрес синдром у дорослих, перенесений в минулому інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба. Так як при встановленні групи інвалідності, ОСОБА_3 проводилось ВЛК і зазначалося причинний зв`язок захворювань з виконанням завдань військової служби, що підтверджено протоколом № 2498 вiд 13 грудня 2012 року, то зазначені в медичних документах причини смерті, а саме легенево-серцева недостатність, перенесений в минулому інфаркт міокарди, то фактично підтверджується причинний зв`язок між отриманими в результаті ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1989 році захворюваннями і причинами настання смерті. (а.с. 15-16, 19-28)
Відповідно до ч. 1ст. 64 ЦПК Україниписьмовими доказами є будь-які документи, акти, довідки, листування службового або особистого характеру або витяги з них, що містять відомості про обставини, які мають значення для справи.
Відповідно до положень ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.293, ч.2 ст.315 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Отже, встановлення факту, що має юридичне значення залежить від мети, яка повинна мати правовий сенс і як наслідок, створювати для заявника будь-які правові наслідки.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, та враховуючи те, що обставини, на які посилається заявниця, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 263, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 від короновірусної інфекції та супутніх захворювань, які були пов`язані з виконанням вiйськової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Відповідно до п.3 розділ ХII «Прикінцеві положення» Цивільного процесуального кодексу Українипід час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за веб-адресою: http://kom.pl.court.gov.ua.
Повне найменування позивача: Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, юридична адреса: 39800, м. Горішні Плавні, вул. Строни , 6; код ЄДРПОУ: 41521424;
Відомості, які суд не оголошує щодо учасників справи при проголошенні рішення суду:
Повне ім`я заявника: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_10 , адреса: АДРЕСА_1 ;
Суддя В`ячеслав Морозов
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106218812 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні