Справа № 569/7909/22
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2022 року
Рівненський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Харечка С.П.
при секретарі Литвиненко В.М.,
розглянувши всудовомузасіданнів м.Рівнецивільнусправуза позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
20 червня 2022 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26» звернулось до Рівненського міського суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В обґрунтуванняпозову вказують,що ОСОБА_1 , власниця квартири АДРЕСА_1 , є співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ «Щасливе-Макарова 26», яке являється балансоутримувачем і здійснює утримання та обслуговування будинку. Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та їх статутом. Відповідно до ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», до компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання. Відповідно до п.2.3 розділу II Статуту ОСББ «Щасливе-Макарова 26», затвердженого Протоколом №1 установчих зборів від 21 квітня 2016 року, завданням та предметом діяльності об`єднання є, зокрема, забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та забезпечення виконання зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1 від 01.03.2018р. встановлено наступний розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території з 01.03.2018 - 3.50 грн. за 1. м.кв. Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1/2020 від 22.04.2020 року встановлено наступний розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території 4.00 грн. за 1 м.кв. з 01.05.2020р. для перших поверхів та 4,50 грн. для 2-9 поверхів, а також встановлено наступний розмір внеску на капітальний ремонт системи опалення будинку - 48.00 грн. за 1 м.кв. Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1/2021 від 24.06.2021 року встановлено наступний розмір внеску на капітальний ремонт ліфтів - 670,00 грн. Заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території та-або ремонтного фонду від 29.12.2021 року власниці квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , перед ОСББ «Щасливе-Макарова 26» станом на 01.12.2021 року становить: борг по внеску на управління будинком - 6159.54 грн.; внесок на капітальний ремонт системи опалення - 1507,2 грн.; внесок на капітальний ремонт труб холодного водопостачання - 1100,00 грн.; всього: 8766,74 грн. (вісім тисяч сімсот шістдесят шість грн. 74 коп.) Погашення заборгованості відповідачем не здійснено. У зв`язку з цим звертаються до суду з даним позовом.
Представник позивача подала до суду заяву, в якій просила розгляд справи проводити у її відсутність, позовні вимоги підтримує повністю та просить суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Враховуючи, що відповідач про причини неявки суд не повідомив, відзив не подав, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності сторін на підставіст.280 ЦПК Українив заочному порядку, на підставі наявних у справі даних та доказів, а відтак згідно з ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи і наявні в них докази, суд дійшов наступних висновків.
Як встановлено судом, відповідач ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 .
Обслуговування будинку, в якому знаходиться квартира відповідача, здійснюється Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26».
Статтею 16 Закону України від 29 листопада 2001 року №2866-111 «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі Закон), об`єднанню надане право здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів. Згідно статті 17 Закону, для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
Відповідно до статті 18 Закону об`єднання відповідно до цього Закону та статуту зобов`язане забезпечувати дотримання інтересів усіх співвласників при встановленні умов і порядку володіння, користування і розпорядження спільною власністю, розподілі між співвласниками витрат на експлуатацію та ремонт спільного майна та припиняти дії третіх осіб, що утруднюють або перешкоджають реалізації прав володіння, користування і розпорядження спільним майном співвласниками.
Статтею 360 ЦК України передбачено, що співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у втратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Відповідно доп.2.3розділу IIСтатуту ОСББ«Щасливе-Макарова26»,затвердженого Протоколом№1установчих зборіввід 21квітня 2016року,завданням тапредметом діяльностіоб`єднання є,зокрема,забезпечення належногоутримання багатоквартирногобудинку таприбудинкової території,сприяння співвласникамв отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та забезпечення виконання зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Згідно з розділом 3 Статуту - вищим органом управління об`єднання є загальні збори. До виключної компетенції загальних зборів належить, зокрема, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників (п. 3 розділу III). Рішення загальних зборів викладається письмово (п.4 розділу III) Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов`язковим для всіх співвласників (п.11 Розділу III).
Згідно п.2 розділу V Статуту співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені Статутом об`єднання, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Пунктом 2 розділу IV Статуту встановлено, що сплата встановлених загальними зборами об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.
Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1 від 01.03.2018р. встановлено наступний розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території з 01.03.2018 - 3.50 грн. за 1. м.кв.
Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1/2020 від 22.04.2020 року встановлено наступний розмір внеску на утримання будинку та прибудинкової території 4.00 грн. за 1 м.кв. з 01.05.2020р. для перших поверхів та 4,50 грн. для 2-9 поверхів, а також встановлено наступний розмір внеску на капітальний ремонт системи опалення будинку - 48.00 грн. за 1 м.кв.
Рішенням загальних зборів, оформленим Протоколом №1/2021 від 24.06.2021 року встановлено наступний розмір внеску на капітальний ремонт ліфтів - 670,00 грн.
Відповідно до довідки №2 про заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території та-або ремонтного фонду від 29.12.2021 року розмір заборгованості ОСОБА_1 , власниці квартири АДРЕСА_2 , перед ОСББ «Щасливе-Макарова 26» станом на 01.12.2021 року становить: борг по внеску на управління будинком - 6159.54 грн.; внесок на капітальний ремонт системи опалення - 1507,2 грн.; внесок на капітальний ремонт труб холодного водопостачання - 1100,00 грн.; всього: 8766,74 грн. (вісім тисяч сімсот шістдесят шість грн. 74 коп.)
Зазначені кошти відповідачем на рахунок ОСББ не сплачено.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Суд вважає, що сукупністю досліджених достовірних доказів підтверджується, що внаслідок неналежного виконання зобов`язань у відповідача виникла заборгованість перед позивачем по внеску та платежах співвласників об`єднання в розмірі 8766,74 грн.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, доведені належними та достовірними доказами і підлягають до задоволення.
При вирішенні питання про стягнення з відповідача судових витрат по справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 2 481 грн. 00 коп.
Вирішуючи питання щодо судових витрат, здійснених позивачем у зв`язку з розглядом позову, які складаються з витрат за надання правничої допомоги у розмірі 1 000,00 грн. суд враховує, що відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Так, на підтвердження здійснених позивачем витрат на професійну правничу допомогу надано: акт приймання-передачі наданих послуг віл 26 січня 2022 року.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем понесено витрати на правничу допомогу в розмірі 1000,00 грн.
Оскільки понесення позивачем зазначених витрат підтверджено належними доказами вони підлягають до стягнення з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 89, 258-259, 263-265, 280-284 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26» заборгованість по внеску на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 8766 (вісім тисяч сімсот шістдесят шість) гривень 74 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 накористь Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Щасливе-Макарова26»судові витратипо сплатісудового зборув розмірі2481(двітисячі чотириставісімдесят одна)гривня 00копійок. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, безпосередньо до апеляційного суду Рівненської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Щасливе-Макарова 26», місце знаходження: 33016, м.Рівне, вул. Макарова, буд.26, код ЄДРПОУ 40788345.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків
Суддя Харечко С.П.
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106219074 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Харечко С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні