Справа № 206/2617/22
Провадження № 2-о/206/335/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2022 м. Дніпро
Самарський районній суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Прінь І.П..
присяжних Бублейник Ю.Ю., Міненка Г.І.,
за участю секретаря Ніколайчук Ю.М.
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуу м.Дніпро матеріалицивільної справиза заявоюОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління служба у справах дітей Самарської районної у місті Дніпрі ради, ОСОБА_2 , Управління соціального захисту населення Самарської районної у місті Дніпрі ради, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2022 року заявник ОСОБА_3 звернулася до суду із заявою визнання її матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною особою і про призначення їй опікуна.
Заявником також подано клопотання про призначення у справі судової психіатричної експертизи ОСОБА_4 .
Учасники провадження в судове засідання не з`явилися.
Заявник ОСОБА_3 подала заяву про проведення судового засідання без її участі, призначити у справі судову експертизу.
Суд вважає можливим розглянути питання про призначення у справі судової психіатричної експертизи без участі учасників провадження.
Відповідно до ч. 1ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно зі ч. 1ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити зокрема психічний стан особи.
Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до вимог ст.299ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я.
Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Відповідно дост. 7 Закону України «Про судову експертизу»виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Зважаючи на те, що заявником надані медичні довідки щодо обстеження ОСОБА_2 , які дають підстави для призначення психіатричної експертизи відносно неї, для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання, суд вважає за необхідне призначити у справі судову психіатричну експертизу.
Керуючись ст.ст.103,105,252,260,298,299,354ЦПК України,суд, -
У Х В А Л И В:
Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління служба у справах дітей Самарської районної у місті Дніпрі ради, ОСОБА_2 , Управління соціального захисту населення Самарської районної у місті Дніпрі ради, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна, психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
- чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на яке-небудь психічне захворювання чи інший психічний розлад? Якщо так, то яке саме?
- чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними?
- чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з`являтися в судові засідання та особисто давати пояснення по суті справи в суді?
Проведення експертизи доручити експертам Дніпровської філії судово-психіатричних експертиз Державної установив «Інститут психіатрії, судово-психіатричних експертиз та моніторингу наркотиків МОЗ України».
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Суддя І.П. Прінь
Присяжні Ю.Ю. Бублейник
Г.І. Міненко
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106219945 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Прінь І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні