Справа № 165/2224/22 Провадження № 1-кп/165/405/22 q НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2022 року м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду кримінальне провадження №12022030520000375 від 02 серпня 2022 року про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Нововолинська Волинської області, українка, громадянка України, освіта вища, одружена, має на утриманні двох малолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 не судима, працює провізором в аптеці №8 ТзОВ "Амарант-Фарм", зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.320 КК України, суд,
встановив:
02 серпня 2022 року, приблизно о 12год. 22 хв. ОСОБА_4 , будучи провізором ТзОВ "Амарант Фарм", ЄДПРОУ 30297548, перебуваючи на своєму робочому місці, в приміщенні аптеки № НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: м. Нововолинськ, вул. Винниченка, буд.№3, відповідаючи, згідно своїх функціональних обов`язків, за ввірені їй цінності та лікарські засоби, діючи умисно, в порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, передбачених п.3 Порядку відпуску лікарських засобів та виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів та п.11 розділу І, додатком 5 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом МОЗ України №360 від 19 липня 2005 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 року за №783/11063, які встановлюють заборону відпуску медичними працівниками з аптек та аптечних пунктів рецептурних лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, без рецептів, виписаних медичними працівниками на рецептурних бланках Ф-1, та згідно яких відпуск лікарських засобів, в склад яких входить наркотичний засіб кодеїн, здійснюється з урахуванням норм, що визначають гранично допустиму для відпуску кількість кодеїну на один рецепт Ф-1 у розмірі 0,2 грами в одні руки, реалізувала ОСОБА_7 без рецепту п`ятдесят таблеток медичного препарату "Пенталгін-ІС", які містять у своєму складі наркотичний засіб кодеїн, який віднесено до наркотичних засобів, та обіг якого обмежено відповідно до ч.3 ст.7 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" та Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №770 від 06 травня 2000 року, оскільки наркотичний засіб кодеїн віднесено до списку №1 таблиці IIІ Переліку, затвердженого вищевказаною Постановою, і стосовно якого допускається виключення деяких заходів контролю.
Після чого, 02 серпня 2022 року ОСОБА_7 видав співробітникам поліції придбані у ОСОБА_4 50 таблеток медичного препарату "Пенталгін-ІС", котрі містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено і стосовно якого допускається виключення деяких заходів контролю кодеїн, загальним кількісним вмістом 0,3248 г, які були вилучені під час проведення огляду місця події 02 серпня 2022 року.
Згідно з висновком судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів №СЕ-19/103-22/6544-НЗПРАП від 05 серпня 2022 року, надані на дослідження п`ятдесят таблеток круглої форми, білого кольору з втисненим написом "ІС" містять у своєму складі наркотичний засіб, обіг якого обмежений кодеїн, а також психотропну речовину - фенобарбітал, обіг якої обмежено і стосовно якої допускаються виключення деяких заходів контролю. Загальна маса кодеїну становить 0,3248г. Загальна маса фенобарбіталу становить 0,6082 г.
Правова кваліфікація умисних дій ОСОБА_4 порушення встановлених правил відпускунаркотичнихзасобів, тобто злочин, передбачений ч.1 ст.320 КК України.
12 вересня 2022 року директором ТзОВ "Армант-Фарм" ОСОБА_8 подано до суду письмове клопотання трудового колективу ТзОВ "Армант-Фарм"про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченої ОСОБА_4 , у зв`язку з передачею її на поруки трудового колективу, яке обгрунтоване тим, що остання працює провізором в аптеці №8 ТзОВ "Армант-Фарм", на зборах трудового колективу 29 серпня 2022 року вирішено взяти ОСОБА_4 на поруки трудового колективу ТзОВ "Армант-Фарм", оскільки остання щиро покаялася, має на утриманні двох малолітніх дітей, позитивно характеризується як по місцю проживання, так і на робочому місці. При цьому, трудовий колектив ТзОВ "Армант-Фарм" бере на себе обов`язок здійснювати щодо ОСОБА_4 заходи виховного характеру, спрямовані назабезпечення належної її поведінки,для чого визначили відповідальну особу члена трудового колективу ОСОБА_9 здійснювати посилений контроль за ОСОБА_4 , та доповідати зборам трудового колективу ТзОВ "Армант-Фарм" про дотримання останньою правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової дисципліни та належної поведінки в побуті, з правом підпису від імені трудового колективу підприємства документів, необхідність яких передбачена чинним законодавством України.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого їй злочину, передбаченого ч.1 ст.320 КК України визнала беззастережно, вказане клопотання підтримала повністю, просила його задоволити та звільнити її від кримінальної відповідальності, у зв`язку з передачею на поруки трудовому колективу ТзОВ "Армант-Фарм" на підставі ст.47 КК України та закрити кримінальне провадження щодо неї, оскільки вона вперше притягується до кримінальної відповідальності, має на утриманні двох малолітніх дітей, вчинила злочин невеликої тяжкості, у якому щиро розкаялася.
Заслухавши думку прокурора, який не заперечив щодо звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності з підстав наведених у клопотанні, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення, а тому обвинувачену ОСОБА_4 слід звільнити від кримінальної відповідності, у зв`язку з передачею її на поруки трудового колективу ТзОВ "Армант-Фарм"з наступних підстав.
Відповідно п.2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених зокрема ч.2 ст.284 КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
На підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до вимог ст.47 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Отже, підставою такого звільнення є щире каяття особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед трудовим колективом та виправити свою поведінку. Також звільнення від кримінальної відповідальності за ст.47 КК України можливе лише за клопотанням колективу, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи.
За роз`ясненнями, викладеними у пунктах 5, 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності", особу можна звільнити від кримінальної відповідальності з передачею на поруки (стаття 47 КК України) за умови, що вона вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості; підставою такого звільнення є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку; особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за статтею 47 КК України можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Звернення з клопотанням крім колективу можуть ініціювати сам обвинувачений (підсудний) або його родичі, потерпілий, а також прокурор, слідчий чи особа, яка провадить дізнання; воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи. За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання суд вправі (але не зобов`язаний) звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу. При цьому звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі статті 47 КК України має умовний характер, а саме: ця особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдати довіру колективу; не ухилятися від заходів виховного характеру; не порушувати громадський порядок.
Аналогічно Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у постанові від 07 серпня 2019 року у справі №632/795/18 зазначив, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов: 1) особа вчинила злочин вперше; 2) діяння належить до злочинів невеликої або середньої тяжкості; 3) особа, яка вчинила злочин, щиро розкаялася; 4) колектив підприємства, установи чи організації звернувся з клопотанням про передачу йому на поруки такої особи; 5) особа, яка вчинила злочин, не заперечує проти закриття кримінальної справи за цією нереабілітуючою підставою. Отже, підставою такого звільнення є щире каяття особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом та виправити свою поведінку. Також звільнення від кримінальної відповідальності за статтею 47 КК України можливе лише за клопотанням колективу, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Воно має бути оформлене протоколом загальних зборів колективу, який долучається до справи. За наявності зазначених вище обставин суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки трудовому колективу. Виходячи з наведених положень закону, питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є правом, а не обов`язком суду і є виправданим лише тоді, коли суд дійде висновку про те, що виправлення конкретної особи, яка вчинила злочин, є можливим без фактичного застосування до неї передбачених законом України про кримінальну відповідальність заходів примусу.
Дослідженими матеріалами кримінального провадження підтверджується, що обвинувачена ОСОБА_4 працює, вперше притягується до кримінальної відповідальності, є особою молодого віку, обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, визнала повністю вину та щиро розкаялась у вчиненому, висловлює жаль з приводу вчиненого та має бажання змінити ситуацію, а колектив ТзОВ "Амарант-Фарм",де обвинувачена працює провізором, звернувся до суду з належно оформленим клопотанням про передачу її на поруки, з якого вбачається, що трудовий колектив бере на себе обов`язки щодо забезпечення виховного впливу на обвинувачену, а та, в свою чергу, гарантує належну поведінку.
За таких обставин, обвинувачену ОСОБА_4 слід звільнити від кримінальної відповідальності, у зв`язку з передачею її на поруки трудового колективу на підставі ст.47 КК України, якщо вона протягом одного року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку, а кримінальне провадження відносно неї закрити.
. Міра запобіжного заходу щодо обвинуваченої ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні не застосовувалась.
Стягнути з ОСОБА_4 в дохід держави 755,12 грн. судових витрат висновок №СЕ-19/103-22/6544-НЗПРАП від 17 серпня 2022 року (а.с.35-39).
Арешт накладенийухвалами слідчогосудді Нововолинськогоміського судуВолинської областівід 03та 04серпня 2022року (а.с.40-41)на: п`ять блістерів таблеток "Пенталгін ІС"; фіскальний чек №0000010935 від 02 серпня 2022 року на суму 145 грн., ферменти (Пенталгін ІС 5*29), на якому зазначена адреса: АДРЕСА_2 ; скасувати.
Долю речових доказів, суд вирішує за правилами ст.100 КПК України.
Керуючись ч.3 ст.314, п.1 ч.2 ст.284, ч.1 ст.285, ст.372, ст.376 КПК України, на підставі ст.47 КК України, суд,
постановив:
Клопотання трудового колективу ТзОВ "Армант-Фарм" про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченої ОСОБА_4 , у зв`язку з передачею на поруки трудовому колективу - задоволити.
Звільнити обвинувачену ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.320 КК України, на підставі ст.47 КК України, у зв`язку з передачею її на поруки трудовому колективу ТзОВ "Армант-Фарм", якщо вона протягом одного року з дня передачі її на поруки виправдає довіру трудового колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Закрити кримінальне провадження №12022030520000375 від 02 серпня 2022 року відносно ОСОБА_4 за ч.1 ст.320 КК України.
Стягнути з ОСОБА_4 в дохід держави 755 (сімсот п`ятдесят п`ять) грн. 12 коп. судових витрат.
Арешт накладений ухвалами слідчого судді Нововолинського міського суду Волинської області від 03 та 04 серпня 2022 року на майно скасувати
Речовий доказ сейф-пакет Експертної служби МВС №3897298, в якому знаходиться п`ятдесят таблеток круглої форми, білого кольору, з втисненим написом "ІС", які містять в своєму складі: наркотичний засіб, обіг якого обмежено кодеїн, загальною масою 0,3348 г; психотропну речовину, обіг якої обмежено фенобарбітал, загальною масою 0,06082 г (а.с.32-33), який передано на зберігання у кімнату РД ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області (а.с.34) знищити.
На ухвалу протягом семи днів з дня її проголошення сторони можуть подати апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Нововолинський міський суд Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий суддя підпис ОСОБА_1
Суд | Нововолинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106223617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів |
Кримінальне
Нововолинський міський суд Волинської області
Василюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні