ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" вересня 2022 р.м. Одеса № 916/2249/22
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши матеріали (вх. № 2334/22)
до відповідача Приватного підприємства виробничо-комерційної фірми МІКРОМЕГАС (65058, м. Одеса, вул. Армійська, 8-Б, оф. 9, код ЄДРПОУ 30199632);
про стягнення 22 176,47 грн.
ВСТАНОВИВ:
09.09.2022р. Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Південь звернулось до Господарського суду Одеської області з позовної заявою до приватного підприємства виробничо-комерційної фірми МІКРОМЕГАС, в якій просить суд стягнути з відповідача 22 176,47 грн. заборгованості, а також суму судових витрат.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем, як власником нежилих приміщень у будинку №89/91 по вулиці Мала Арнаутська в м. Одеса, зобов`язань зі своєчасної та повної сплати житлово-комунальних послуг.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає таке.
По-перше, відповідно до п.3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При цьому, поняття обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, означає те, що його зміст дозволяє суду зробити висновок про підстави стягнення заявленої суми та її розмір.
Згідно ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивачем до матеріалів позовної заяви додано розрахунок належних до стягнення з відповідача платежів, за період з липня 2019р. по липень 2022р., на загальну суму 22 176,22 грн.
Між тим, суд зауважує, що такий розрахунок заборгованості, не може вважатись обґрунтованим, оскільки, по-перше, позивачем жодним чином не обґрунтовано суму боргу на початок періоду (початкове сальдо) - в розмірі 3 667,76 грн.; по-друге, позивачем не надано доказів здійснення відповідачем часткових оплат за житлово-комунальних послуг, які зазначені у вказаному розрахунку (платіжні доручення або банківські виписки); по-третє, позивачем не підтверджено документально зазначені в розрахунку тарифи щодо послуг.
З огляду на зазначене, суд позбавлений можливості перевірити розрахунок позивача та зробити висновок про підстави для стягнення з відповідача заявленої суми основної заборгованості в розмірі 22 176,47 грн.
По-друге, згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено обов`язок позивача до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Як встановлено судом, наданий ОСББ Південь опис вкладення документів від 09.09.2022р. не містить номеру поштового відправлення, що, в свою чергу, унеможливлює ідентифікацію наданої послуги з відправлення позову з доданими документами відповідачу з описом вкладення.
Отже, доданий до позовної заяви опис вкладення не може бути належними доказом надіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у розумінні ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Недотримання приписів ст. 162 ГПК України має наслідком застосування положень ч.1 ст.174 ГПК України.
Згідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Південь, на підставі ч.1 ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: обґрунтованого розрахунку суми основної заборгованості, із урахуванням викладених судом зауважень та належних доказів, підтверджуючих надіслання копії позовної заяви відповідачу.
Окрім того, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати до суду: письмові пояснення щодо порядку виставлення відповідачу рахунків на оплату житлово-комунальних послуг за спірний період.
Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Південь (вх.№ 2334/22 від 09.09.2022р.) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду: обґрунтованого розрахунку суми основної заборгованості, із урахуванням викладених судом зауважень та належних доказів, підтверджуючих надіслання копії позовної заяви відповідачу.
3. Запропонувати позивачу надати до суду: письмові пояснення щодо порядку виставлення відповідачу рахунків на оплату житлово-комунальних послуг за спірний період.
4. Зобов`язати позивача, копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити відповідачу, докази направлення подати до суду (опис вкладення у цінний лист, фіскальний чек, накладну).
5. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 14.09.2022 року та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106225980 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні