Ухвала
від 08.09.2022 по справі 757/23868/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/23868/22-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2022 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора : ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням Старшого слідчого СВ Печерського УП ГУНП у Києві ОСОБА_4 про проведення обшуку під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022102060000107 від 13.07.2022 року, -

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 за погодженням з Прокурором у кримінальному провадженні - Прокурором Печерської окружної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем фактичного користування наступними громадянами, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, щопровадженні СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102060000107 від 13.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України.

У ході досудового розслідування досліджуються обставини виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут марок акцизного податку, вчиненого за попередньою змовою групи осіб в особливо великих розмірах та незаконного придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.

Встановлено, що до вчинення вищевказаного правопорушення причетні ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який спільно із ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами, що знаходяться на території так званих ДНР/ЛНР створили механізм збуту підакцизних товарів на території України всупереч чинному законодавству.

Встановлено, що починаючи з червня 2021 року ОСОБА_8 та ОСОБА_7 створили механізм збуту підакцизних товарів, в супереч чинного законодавства. Зокрема, вищезазначені особи діючи на виконання свого злочинного умислу налагодили поставку тютюнових виробів із т.зв. ДНР/ЛНР на територію Черкаської області, де ОСОБА_8 та ОСОБА_7 орендували 3 складських приміщення. Оплата за вказані товари здійснюється із використанням механізму поза банківського переказу грошових коштів у криптовалютних токенах «Tether».

В подальшому, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , залучив до вищевказаної протиправної діяльності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який на займався збутом тютюнових виробів на території м. Сміла Черкаської області (здійснював підбір персоналу у точки роздрібної торгівлі, підшуковував приміщення для оренди та за необхідності, вирішував проблемні питання із правоохоронними органами); ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який займався збутом тютюнових виробів на території м. Черкаси (здійснював підбір персоналу у точки роздрібної торгівлі, підшуковував приміщення для оренди та за необхідності, вирішував проблемні питання із правоохоронними органами); ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який займався збутом тютюнових виробів на території м. Умань Черкаської області та забезпечував транспортування підакцизних товарів на територію м. Черкаси з території так званих ЛНР/ДНР (здійснював підбір персоналу у точки роздрібної торгівлі, підшуковував приміщення для оренди та за необхідності, вирішував проблемні питання із правоохоронними органами); ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який займався збутом тютюнових виробів на території України через оператора недержавного поштового зв`язку «Нова Пошта» та забезпечував транспортування підакцизних товарів на територію м. Черкаси з території так званих ЛНР/ДНР.

Встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , здійснюють збут підакцизних товарів за адресою: АДРЕСА_1

На даний момент є достатнього підстав вважати, що можливе місцезнаходження мобільних телефонів, сім-карток стільникового зв`язку, особистих записів, чернеток та документів на яких міститься інформація щодо протиправних дій чи відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення; грошових коштів, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, банківських карток; документів як в паперовій так і в електронній формах, документів щодо перерахування грошових коштів; комп`ютерну техніку та електронних носіїв інформації, ноутбуків, планшетів; камер відеоспостереження, сервери; підроблених марок акцизного податку, контрафактних, виготовлених з недоброякісної сировини тютюнових виробів, тютюнову сировину невідомого походження, промислову лінію для виготовлення цигарок, обладнання, гільзи, фільтра, тара, пачок, блоків, сигаретного паперу, генераторів, елементів живлення, скотчу, поліетиленових виробів, упакувань, устаткувань для маркування, поліграфічних виробів, компресорів, пакувальних автоматів та інших комплектуючих необхідних для виробництва тютюнових виробів, первинних бухгалтерських документів та чорнових записів щодо їх придбання та реалізації; інших предметів і документи, які мають значення для встановлення істини та можуть мати значення в даному кримінальному провадженні знаходиться за адресою: . АДРЕСА_1

Відтак, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також містять відомості, які будуть використані як докази у розслідуваному кримінальному провадженні та під час судового розгляду, виникла необхідність у проведенні обшуку за вищевказаною адресою.

Згідно ст. 27, ч. 4 ст. 107 КПК України, під розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу технічними засобами.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання про проведення обшуку з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, щослідчим відділенням Печерського управлінням поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.07.2022 року за № 42022102060000107 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених, ч. 3 ст. 199 та ч. 1 ст. 204 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень причетні ОСОБА_5 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 які здійснюють свою незаконну підприємницьку діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , де можуть знаходитись речі та документи, які мають значення для досудового розслідування.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, кімната АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ТОВ «Юридична компанія «Арнор», ЄДРПОУ43574661, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 .

Як визначено у ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Аналізуючи викладене, та виходячи з обставин вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 233, 234 КПК України, слідчий суддя вважає, що наявні правові підстави для проведенняобшуку за місцем фактичного здійснення підприємницької діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Відтак, клопотання слідчого про проведення обшуку є обґрунтованим та підлягає задоволенню в цій частині.

Разом з тим, слідчий суддя не вбачає підстав для надання дозволу на відшукання та вилучення грошових коштів, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення та інших речей чи документів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення (часу, місця, способу та ін.), встановлення осіб, які причетні до його вчинення, та ступеню участі кожного із співучасників даних кримінальних правопорушень, оскільки клопотання в цій частині є неконкретизованим, передчасним та у такому випадку слідчих, прокурорів буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати, які предмети, речі та документи підлягають вилученню, що може призвести до вилучення, крім речей, які стосуються справи, деяких особистих речей, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 223, 234, 235, 309, 532, 534 Кримінального процесуального кодексу України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 про проведення обшуку під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022102060000107 від 13.07.2022 року - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_13 , слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42022102060000107 від 13.07.2022 року дозвіл на проведення обшуку за нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1, яке на праві власності належить ТОВ «Юридична компанія «Арнор», код ЄДРПОУ 43574661 (1/5 частки), ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , та яким фактично користуються ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , з метою вилучення речей та документів, а саме: мобільних телефонів, сім-карток стільникового зв`язку, особистих записів, чернеток та документів на яких міститься інформація щодо протиправних дій чи відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення; документів як в паперовій так і в електронній формах, документів щодо перерахування грошових коштів; комп`ютерну техніку та електронних носіїв інформації, ноутбуків, планшетів; камер відеоспостереження, сервери; підроблених марок акцизного податку, контрафактних, виготовлених з недоброякісної сировини тютюнових виробів, тютюнову сировину невідомого походження, промислову лінію для виготовлення цигарок, обладнання, гільзи, фільтра, тара, пачок, блоків, сигаретного паперу, генераторів, елементів живлення, скотчу, поліетиленових виробів, упакувань, устаткувань для маркування, поліграфічних виробів, компресорів, пакувальних автоматів та інших комплектуючих необхідних для виробництва тютюнових виробів, первинних бухгалтерських документів та чорнових записів щодо їх придбання та реалізації.

Визначити строк дії ухвали до 07.10.2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.09.2022
Оприлюднено15.09.2023
Номер документу106244828
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/23868/22-к

Ухвала від 08.09.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Хайнацький Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні