Ухвала
від 08.07.2022 по справі 758/5183/22
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/5183/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2022 року слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про проведення обшуку у рамках кримінального провадження № 42022102070000185 від 24.05.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що директором та засновником МБО «Міжнародна медична допомога» (код ЄДРПОУ 37730049, м. Київ, проспект Перемоги, 56) ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , та співзасновником вказаної МБО ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету власного незаконного збагачення впродовж травня, червня місяця 2022 року (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) розробили механізм протиправного заволодіння, з метою отримання прибутку, медичною продукцією, яка надходить в Україну як гуманітарна допомога з країн ЄС в умовах воєнного стану.

Зокрема, отримано інформацію, що на адресу МБО «Міжнародна медична допомога» в кінці травня, червня місяця 2022 року з Франції має надійти гуманітарна допомога у вигляді медичної продукції французького виробництва компанії «VYGON». Поставка вказаної медичної продукції відбуватиметься автотранспортом.

В подальшому продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел спрямований на реалізацію гуманітарного вантажу з метою отримання незаконного прибутку, діючи з корисливих мотивів, впродовж травня, червня місяця 2022 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підшукували осіб, організації яким можна передати гуманітарну допомогу та отримати частину вказаної продукції у вигляді «відкату».

Крім того, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 підшукували приміщення для зберігання гуманітарної допомоги у вигляді медичної продукції.

В ході досудового розслідування встановлено, що на даний час на адресу МБО «Міжнародна медична допомога» надійшла гуманітарна допомога у вигляді медичної продукції французького виробництва компанії «VYGON», яка була ввезена на територію України зі Словаччини.

Отримано інформацію, що вказана гуманітарна допомога може зберігатися за адресою: АДРЕСА_1, а також за вказаним місцем можуть зберігатися речі та документи які мають важливе доказове значення під час досудового розслідування.

Крім того встановлено, що на даний час ОСОБА_4 та ОСОБА_5 активно вживаються заходи щодо підшукування осіб та організацій для реалізації частини гуманітарної допомоги, а іншої частини привласнення з метою подальшого продажу та отримання прибутку.

За таких обставин, в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які розташовані на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0004, загальною площею 2.0442 га, та на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0005, загальною площею 0,0469 га, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , які розташовані на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0004, та на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0005, на праві приватної власності належать РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ЄВАНГЕЛЬСЬКА ТЕОЛОГІЧНА СЕМІНАРІЯ СОЮЗУ ВІЛЬНИХ ЦЕРКОВ ХРИСТИЯН ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ ВІРИ УКРАЇНИ» (код ЄДРПОУ 20052306).

Зазначені речі та документи, відповідно до вимог ст. 84 КПК України, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні для встановлення фактів та обставин, що, згідно ст. 91 зазначеного Кодексу, підлягають доказуванню.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання за викладеними підставами.

Вислухавши учасників судового засідання, вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Слідчим відділом управління поліції в метрополітені Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження відомості про яке 24.05.2022 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102070000185 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

З аналізу матеріалів клопотання, є підстави вважати, що у вказаному приміщенні можуть зберігатись: гуманітарна допомоги, яка отримана МБО «Міжнародна медична допомога», документи, що свідчать про ввезення, специфікація, облік гуманітарної допомоги; документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка, ноутбуки, планшети, ПЕОМ (персональні електронні обчислювальні машини), мобільні телефони (в тому числі інформації на мобільних додатках «Viber», «WhatsApp», «Telegram», тощо), флеш-карти, карти пам`яті, програмно-апаратне обладнання та магнітних носіїв інформації - на яких міститься інформація щодо отримання, обліку, специфікації гуманітарної допомоги та міститься інформація щодо вжиття заходів до реалізації отриманої гуманітарної допомоги; установчі документи МБО «Міжнародна медична допомога»; грошові коштів здобутих від вказаної незаконної діяльності, та інших предметів і документів, які можуть мати важливе доказове значення під час досудового розслідування кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

У клопотанні прокурора зазначені всі відомості, які передбачені ч. 3 ст. 234 КПК України.

Згідно з клопотанням прокурора та доданими до нього документами є достатні підстави вважати про наявність обставин, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України.

Отже, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що вказані речі та документи, які мають значення для кримінального провадження можуть зберігатися за адресою: АДРЕСА_1.

Враховуючи, що із матеріалів кримінального провадження встановлено наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у подальшому, можуть бути використані як докази, в інший спосіб, ніж шляхом проведення обшуку за вказаною адресою, неможливо виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а в разі відсутності перелічених вище речей не буде об`єктивної можливості виконати завдання кримінального провадження щодо захисту інтересів особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення повного і неупередженого розслідування, проведення обшуку є виправданим заходом.

Разом з тим, здійснення тимчасового доступу до вищезазначених речей і документів або застосування інших заходів забезпечення кримінального провадження, приведе до обізнаності осіб, задіяних у протиправній схемі злочинної діяльності щодо наявності інформації у правоохоронних органів про таку діяльність та надасть можливість позбутися зазначених речей, припинити на деякий час злочинну діяльність або іншим чином перешкодити встановленню обставин, що мають значення у кримінальному провадженні.

За встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей.

Таким чином, клопотання сторони обвинувачення за сукупністю наданих доказів, що вказують на організацію та вчинення вказаного злочину є обґрунтованим, заснованим на законі, доводи прокурора знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, судом встановлені правові підстави для проведення обшуку за вищевказаною адресою, в зв`язку з чим, з урахуванням переліку відшукуваних речей, на які надається дозвіл на обшук, клопотання підлягає частковому задоволенню, оскільки прокурором в клопотанні не доведена необхідності надання дозволу на обшук з метою вилучення інших речей за рішенням суду та їх наявність на об`єкті.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про проведення обшуку у рамках кримінального провадження № 42022102070000185 від 24.05.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України - задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42022102070000185 від 24.05.2022 прокурорам Подільської окружної прокуратури міста Києва, які входять до групи прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та слідчим слідчого відділу УП в метрополітені ГУНП у місті Києві: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві приватної власності належать РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «УКРАЇНСЬКА ЄВАНГЕЛЬСЬКА ТЕОЛОГІЧНА СЕМІНАРІЯ СОЮЗУ ВІЛЬНИХ ЦЕРКОВ ХРИСТИЯН ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ ВІРИ УКРАЇНИ» (код ЄДРПОУ 20052306) та розташовані на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0004, загальною площею 2.0442 га, та на земельній ділянці за кадастровим номером 8000000000:85:047:0005, загальною площею 0,0469 га, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення, майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а саме відшукання та вилучення гуманітарної допомоги, яка отримана МБО «Міжнародна медична допомога», документів, що свідчать про ввезення, специфікацію, облік гуманітарної допомоги; документів, чорнових записів, комп`ютерної техніки, ноутбуків, планшетів, ПЕОМ (персональні електронні обчислювальні машини), мобільних телефонів (в тому числі інформації на мобільних додатках «Viber», «WhatsApp», «Telegram», тощо), флеш-карт, карт пам`яті, програмно-апаратного обладнання та магнітних носіїв інформації - на яких міститься інформація щодо отримання, обліку, специфікації гуманітарної допомоги та міститься інформація щодо вжиття заходів до реалізації отриманої гуманітарної допомоги; установчих документів МБО «Міжнародна медична допомога»; та інших предметів і документів, які можуть мати важливе доказове значення під час досудового розслідування кримінального провадження.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто по 08 серпня 2022 року включно.

Ухвала надає право проникнути до житла чи володіння особи лише один раз.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.07.2022
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу106266773
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —758/5183/22

Ухвала від 08.07.2022

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Скрипник О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні