Ухвала
від 12.09.2022 по справі 537/1233/22
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кп/537/159/2022

Справа № 537/1233/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2022 року м. Кременчук

Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участі: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.05.2022 року за №12020170110000782, за обвинуваченням

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Нова Галещина Козельщинського району Полтавської області, громадянина України, з середньою освітою, який не одружений, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в силу ст.89 КК України раніше не судимий,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.191, ч.3 ст.191 КК України, -

в с т а н о в и в:

Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області розглядається кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.191, ч.3 ст.191 КК України.

В судовому засідання прокурор заявив клопотання про продовження строку дії обов`язків, покладених на обвинуваченого, у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу у виді застави. В обгрунтування клопотання зазначено, що в ході досудового розслідування кримінального провадження ухвалою слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 24.05.2022 року до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід тримання під вартою терміном на 60 діб з 18 год. 10 хв. 23.05.2022 року до 24 год. 00 хв. 21.07.2022 року з можливістю внесення застави в сумі 49620,00 грн. На підставі ч.5 ст.194 КПК України на ОСОБА_4 у разі внесення застави покладено наступні обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою, не відлучатися за межі м. Кременчука Полтавської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця свого проживання чи перебування. 26.05.2022 року ОСОБА_4 звільнений з-під варти у зв`язку з внесенням застави. Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 12.07.2022 року продовжено ОСОБА_4 обов`язки, які покладенні на нього при внесенні застави. Строк, встановлених ухвалою суду обов`язків, закінчується 12.09.2022 року, кримінальне провадження не завершене, не допитані свідки та потерпілий, не досліджені докази по справі та є підстави вважати наявними ризики, передбачені п.1, п.3, п.5 ст.177 КПК України, а саме переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків, вчинити нове кримінальне правопорушення. Тому прокурор просив продовжити ОСОБА_4 , щодо якого діє запобіжний захід застава, строк дії обов`язків, визначених ч.5 ст.194 КПК України строком на 2 місяці.

Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник адвокат ОСОБА_5 заперечували щодо заявленого прокурором клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді застави із покладеними обов`язками строком на 60 днів.

Представник потерпілого подав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ст.331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Статтею 131 КПК Українивстановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, крім іншого, також запобіжні заходи.

Відповідно до ч.1ст.176 КПК Українизапобіжними заходами є: особисте зобов`язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою.

Ухвалою слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 24.05.2022 року обрано відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 діб починаючи з 23 травня 2022 року 18 год. 10 хв. і до 21 липня 2022 року 24 год. 00 хв. Встановлено ОСОБА_4 заставу в сумі 49620,00 грн. При внесенні визначеної суми, ОСОБА_4 звільнити з-під варти. У разі внесення застави, покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою, не відлучатися за межі м. Кременчука Полтавської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд, про зміну місця свого проживання або перебування.

Відповідно до ч.7 ст.182 КПК України у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті183 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Абзацами 1 та 3 ч. 4 ст.202 КПК України передбачено, що підозрюваний, обвинувачений звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного, обвинуваченого під вартою. З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

26.05.2022 року обвинувачений ОСОБА_4 був звільнений з-під варти у зв`язку із внесенням застави, а тому відповідно до ч.4 ст.202 КПК України, з моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 12.07.2022 року продовжено щодо обвинуваченого ОСОБА_4 строк дії обов`язків, визначених ч.5 ст.194 КПК України, на строк 2 місяці, тобто до 12.09.2022 року включно, а саме: прибувати до суду за першою вимогою;не відлучатися за межі м. Кременчук та Кременчуцького району Полтавської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання або перебування.

Відповідно до ч.1 ст.182 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбаченихчастинами третьоюабочетвертою статті 183цього Кодексу.

Згідно ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

В ст. 178 КПК України встановлені обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу.

Так, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини; 12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв`язку з його доступом до зброї.

В ч.1 ст. 194 КПК України встановлено, що під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч.5 ст.194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбаченихчастиною першоюцієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме: 1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом; 5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом; 6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності; 7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання; 8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; 9) носити електронний засіб контролю.

В ч.7 ст.194 КПК України встановлено, що обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

Зі змісту ухвали слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області про обрання запобіжного заходу від 24.05.2022 року вбачається встановленою обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.191, ч.3 ст.191 КК України.

Всі інші питання фактичні обставини кримінального провадження, кваліфікація дій, питання винуватості чи не винуватості в скоєні кримінального правопорушення, а також питання відносності та допустимості доказів вирішуються під час іншої стадії кримінального процесу судового провадження під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції. Встановлення того, вчинила чи не вчинила особа кримінальне правопорушення, є завданням подальшого провадження, сприяти якому й покликаний запобіжний захід.

При розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу слідчим суддею було встановлено наявність ризиків, передбачених п.1, п.3, п.5 ч.1 ст.177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 може здійснювати дії щодо переховування від суду, вчинити новий злочин, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні.

При розгляді в судовому засіданні клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді застави із покладеними обов`язками,суд встановив,що заявленіризики,передбачені п.1,п.3,п.5ч.1ст.177КПК України,-не зменшилися,судовий розглядне розпочавсяпо суті,обвинувачений,свідки,потерпілий недопитані.

Так, ризик переховування від суду залишається реальним з огляду на тяжкість одного із кримінальних правопорушень, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , суворість можливого покарання, пов`язаними із цим негативними для особи наслідками та іншими обставинами.

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень проти власності, передбачених ч.1 ст.191, ч.3 ст.191 КК України, один з яких є тяжким злочином, за який законом передбачено покарання у позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, відсутність у обвинуваченого на теперішній час офіційного працевлаштування, джерела прибутку та міцних соціальних зв`язків може спонукати до вчинення інших кримінальних правопорушень, спонукати ухилитися від суду.

Наразі продовжує існувати ризик незаконного впливу обвинуваченим на свідків.

Інші більш м`які запобіжні заходи не зможуть запобігти від настання вищеперерахованих ризиків, а також не зможуть забезпечити виконання обвинуваченим покладених на нього законом процесуальних обов`язків.

Відповідно до принципів змагальності та диспозитивності судочинства, закріплених в ст.22, ст.26, ч.5 ст.194 КПК України, суд має право вирішити питання щодо запобіжного заходу в межах заявленого стороною обвинувачення клопотання.

Беручи до уваги встановлені обставини справи, наявність ризиків, визначених п. п. 1, 3, 5 ч. 1ст. 177 КПК України, з огляду на необхідність виконання завдань кримінального провадження, необхідно щодо обвинуваченого ОСОБА_4 вважати продовженим запобіжний захід заставу та продовжити строк дії покладених на нього обов`язків, визначених ч.5 ст.194 КПК України на строк 2 місяці, а саме, прибувати до суду за першою вимогою, не відлучатися за межі м. Кременчука та Кременчуцького району Полтавської області без дозволу суду, повідомляти суд про зміну місця свого проживання чи перебування, який зможе забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого, запобігти встановленим ризикам кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 55, 176-178, 183, 193, 315, 370-372, 392, 393 КПК України, суд

у х в а л и в:

Запобіжний захід заставу, застосований до ОСОБА_4 на підставі ухвали слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 24.05.2022 року, вважати продовженим.

Продовжити щодо обвинуваченого ОСОБА_4 строк дії обов`язків, визначених ч.5 ст.194 КПК України, на строк 2 місяці, тобто до 12.11.2022 року включно, а саме:

- прибувати до суду за першою вимогою;

- не відлучатися за межі м. Кременчук та Кременчуцького району Полтавської області без дозволу суду;

- повідомляти суд про зміну місця свого проживання або перебування.

Відповідно до вимог ст.182 КПК України роз`яснити обвинуваченому, що в разі не виконання покладених на нього обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду державного бюджету України.

Роз`яснити заставодавцю,що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину та попередити його про обов`язки із забезпечення належної поведінки обвинуваченого та його явки за викликом до суду, а також про наслідки не виконання цих обов`язків.

Покласти на заставодавця наступні обов`язки: забезпечити належну поведінку обвинуваченого; забезпечити явку, належно повідомленого обвинуваченого до суду; повідомлення суду про причини неявки обвинуваченого.

Зобов`язати заставодавця забезпечити виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків щодо повідомлення суду про зміну свого місця проживання або перебування.

Попередити заставодавця, що в разі невиконання покладених на нього та самого обвинуваченого обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.

Встановити строк дії даної ухвали, в межах строку до 12.11.2022 року включно.

Виконання ухвали в частині запобіжного захожу покласти на орган Національної поліції за місцем проживання обвинуваченого. Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_6 .

Ухвала не підлягає окремому оскарженню. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч.1 ст.392 КПК України.

Повний текст ухвали складений та оголошений 12.09.2022 року о 15 год. 32 хв.

Суддя Крюківського районного суду

м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення12.09.2022
Оприлюднено24.01.2023
Номер документу106291546
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —537/1233/22

Вирок від 27.05.2024

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 12.09.2022

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 12.09.2022

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 12.07.2022

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 12.07.2022

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

Ухвала від 13.06.2022

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

МУРАШОВА Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні