Справа №345/5772/21
Провадження № 1-кп/345/117/2022
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.09.2022 м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
у складі головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12021096170000497 про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, одруженого, на утриманні одна малолітня дитина, з середньою спеціальною освітою, громадянина України, раніше засудженого вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.12.2021 за ч. 1 ст. 190 КК України на 200 годин громадських робіт та вироком Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 24.12.2021 за ч. 1 ст. 190 КК України на 200 годин громадських робіт, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України, -
встановив:
ОСОБА_4 вчинив заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) повторно.
Кримінальне правопорушення вчинене при наступних обставинах:
25.11.2021близько 13.10год. ОСОБА_4 зайшов до приміщення аптеки № НОМЕР_2 «АПТЕКА БАМ», що належить ТзОВ «Подорожник Станіслав», код ЄРДПОУ 40822312, що по вул. Дзвонарській, 5, у м. Калуші.
Перебуваючи у приміщенні вказаної аптеки, у ОСОБА_4 виник незаконний умисел заволодіти грошовими коштами вказаної аптеки шляхом обману.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману, ОСОБА_4 , діючи умисно, повторно, усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і свідомо бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, підійшов до працівника аптеки ОСОБА_6 та запропонував останній обміняти 7000 грн. купюрами по 50 грн. на аналогічну суму купюрами більшого номіналу, на що остання погодилась. Надалі, ОСОБА_4 передав грошові кошти ОСОБА_6 , однак після перерахунку остання виявила, що сума коштів була менша за 7000 грн. та повернула гроші ОСОБА_4 для перерахунку. Після цього, ОСОБА_4 , перерахувавши кошти, виявив відсутність однієї купюри номіналом 50 грн., під виглядом пошуку коштів, ввівши працівників аптеки в оману під час проведення обміну грошових коштів, сховав 2500 грн. купюрами по 50 грн. до правої кишені штанів та передав ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 4500 грн. купюрами по 50 грн. таким чином, що остання була впевнена в тому, що отримала від нього грошові кошти в сумі 7000 грн. і добровільно передала ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 7000 грн. купюрами більшого номіналу, а саме 14 купюр номіналом по 500 грн. та після чого покинув приміщення аптеки.
Своїми умисними діями ОСОБА_4 шляхом обману заволодів грошовими коштами аптеки № НОМЕР_2 «АПТЕКА БАМ» ТзОВ «Подорожник Станіслав» на суму 2500 грн.
Обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні вину у пред`явленому обвинуваченні визнав повністю, обставини вчинення ним кримінального правопорушення підтвердив в повному обсязі відповідно до викладеного. Розкаявся у вчиненому, просив суворо його не карати та зазначив, що відшкодував потерпілому завдану шкоду. Також повідомив, що повністю відбув покарання у виді громадських робіт, що були призначені йому попередніми вироками.
Представник потерпілого ОСОБА_7 подала заяву про розгляд кримінального правопорушення в її відсутності. Зазначила, що претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має. Щодо призначення ОСОБА_4 покарання покладалася на розсуд суду.
Відповідно до ст. 349 КПК України, суд прийшов до висновку визнати недоцільним дослідження доказів по справі стосовно фактичних обставин справи і обмежитись допитом обвинуваченого ОСОБА_4 , оскільки він не заперечує проти цього, а інші учасники судового розгляду дали на це згоду. При цьому суд з`ясував, що обвинувачений та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин і роз`яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Даючи оцінкузібраним посправі доказам,суд приходитьдо висновку,що дії ОСОБА_4 слід кваліфікуватиза ч.2ст.190КК України,оскільки вінвчинив заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) повторно.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими, так і іншими особами.
Призначаючи покарання обвинуваченому, суд відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, обставини при яких було скоєно кримінальне правопорушення, а також думку представника потерпілого, яка щодо призначення покарання покладалася на розсуд суду, позицію прокурора, який просив призначити обвинуваченому покарання у виді обмеження волі строком 1 рік, та позицію захисника, який просив призначити ОСОБА_4 покарання у виді штрафу.
Зокрема, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, те, що обвинувачений ОСОБА_4 має постійне місце проживання, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не числиться (а.с. 30, 31), є фізичною-особою підприємцем (а.с. 34), позитивно характеризується за місцем проживання (а.с. 36), одружений та має на утриманні малолітню дитину (а.с. 38, 39), повне відшкодування завданих збитків.
До обставин, які пом`якшують покарання обвинуваченому ОСОБА_4 на підставі ст. 66 КК України, суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення та добровільне відшкодування завданих збитків.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , судом не встановлено.
Реалізуючи принцип законності, справедливості та індивідуалізації покарання, суд приходить до висновку про необхідність призначення обвинуваченому покарання в межах санкції ч. 2 ст. 190 КК України у виді штрафу.
Крім того, вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.12.2021 ОСОБА_4 було визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та призначено покарання у виді громадських робіт на строк 200 (двісті) годин (а.с. 41-44).
Також вироком Городенківського районного Івано-Франківської області від 24.12.2021 ОСОБА_4 було визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та призначено покарання у виді громадських робіт на строк 200 (двісті) годин (а.с. 45-46).
Обвинувачений ОСОБА_4 вчинив дане кримінальне правопорушення 25.11.2021, тобто до постановлення вказаних вище вироків, а тому йому слід призначити остаточне покарання відповідно до ч. 4 ст. 70 К України за сукупністю злочинів шляхом повного складання покарань. При цьому, керуючись положеннями ч. 3 ст. 72 КК України, покарання у виді штрафу складанню з іншими видами покарань не підлягає і виконується самостійно.
Крім того, суд враховує, що ОСОБА_4 повністю відбув покарання у виді громадських робіт, яке було призначено йому вироками Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.12.2021 та Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 24.12.2021.
Судові витрати в даному кримінальному провадженні відсутні.
Питання про долю речових доказів слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 368-371, 374, 395 КПК України, суд -
ухвалив:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України та призначити покарання у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одну тисячу) гривень.
На підставі ч. 4 ст.70КК України шляхом повного складання призначених покарань за даним вироком та вироками Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.12.2022 та Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 24.12.2022, призначити ОСОБА_4 остаточне покарання за сукупністю злочинів у виді 200 годин громадських робіт та штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одну тисячу) гривень.
Згідно із ч. 3 ст. 72 КК України покарання у виді штрафу виконувати самостійно.
Покарання у виді громадських робіт вважати відбутим.
Речові докази: відеозапис з камер відео нагляду з приміщення аптеки «БАМ», що в м. Калуші по вул. Дзвонарська, 5а, які містяться на CD-диску, - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а в разі подання апеляційної скарги - після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції, якщо вирок суду не скасований.
Вирок може бути оскаржений до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення, а обвинуваченим у той же строк з дня отримання копії вироку.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді.
Головуючий
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106298818 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сухарник І. І.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сухарник І. І.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сухарник І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні