ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 603/906/18Головуючий у 1-й інстанції Іванчук В.М. Провадження № 22-ц/817/80/22 Доповідач - Костів О.З.Категорія -
У Х В А Л А
19 вересня 2022 р.м. Тернопіль
Тернопільський апеляційний суд в складі:
головуючого - Костів О.З.
суддів - Міщій О. Я., Шевчук Г. М.,
розглянувши матеріали цивільної справи №603/906/18 за апеляційною Фермерського господарства «Новий Рівень 2006» на рішення Монастириського районного суду Тернопільської області від 04 серпня 2021 року в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Карпати» до Фермерського господарства «Новий Рівень 2006», ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та поновлення договору оренди земельної ділянки шляхом визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Тернопільського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою ФГ «Новий Рівень 2006» на рішення Монастириського районного суду Тернопільської області від 04 серпня 2021 року в справі за позовом ТОВ «Мрія Фармінг Карпати» до ФГ «Новий Рівень 2006», ОСОБА_2 про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та поновлення договору оренди земельної ділянки шляхом визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки.
ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідач ОСОБА_2 померла в м.Монастириська Монастириський район Тернопільська область, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 від 27 квітня 2021 року.
Ухвалою Тернопільського апеляційного суду від 14 лютого 2022 року апеляційне провадження в даній справі зупинено до залучення до участі у справі правонаступників ОСОБА_2 , яка вибула з процесу у зв`язку зі смертю.
Згідно із ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Таким чином шестимісячний строк з часу відкриття спадщини закінчився, однак в матеріалах справи відстутні докази щодо осіб, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 .
Згідно із ч. 1 ст. 39 Закону України «Про нотаріат» порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами та посадовими особами органів місцевого самоврядування встановлюється цим Законом та іншими актами законодавства України.
На виконання зазначених норм Наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року №296/5 затверджено «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» (далі Порядок).
Відповідно до пункту 2.1 Розділу 10 Порядку спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини, про відмову від спадщини, заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини, заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяви спадкоємця на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), заяви про видачу свідоцтва виконавцю заповіту, заяви виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень, заяви другого з подружжя про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, претензії кредиторів.
Також, згідно Розділу 10 Порядку нотаріусом при заведенні спадкової справи та підготовці до видачі свідоцтва про право на спадщину здійснюється ряд інших перевірок, зокрема щодо кола спадкоємців, складу спадщини, тощо. Відомості про результати зазначених перевірок містяться в спадковій справі.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.7 ст.81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 3 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
З огляду на викладене та для встановлення правонаступників відповідача ОСОБА_2 , оскільки предмет позовних вимог допускає правонаступництво, апеляційний суд вважає за необхідне витребувати у Монастириської державної нотаріальної контори інформацію щодо осіб, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , оскільки рішення по суті спору може вплинути на охоронювані законом права та інтереси спадкоємців померлої.
Керуючись ст.ст. 12, 84 ЦПК України, суд апеляційної інстанції,
У Х В А Л И В:
Витребувати у Монастириської державної нотаріальної контори (48300, Тернопільська область, Чортківський район, м. Монастириська, вул. Шевченка, будинок 12А, код ЄДРПОУ 02900558) інформацію про наступне:
- чи заводилася спадкова справа після смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ; місце проживання: с. Яргорів Чортківського району Тернопільської області), яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- хто з спадкоємців звертався із заявами про прийняття/відмову від прийняття спадщини;
- чи було видано свідоцтво про право на спадщину, якщо так, то кому.
Роз`яснити особі (установі), у якої суд витребує докази, що відповідно до положень ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа (установа), у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду та суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, на одержання таких доказів для представлення його суду.
Особа (установа), яка не має можливості подати доказ, який витребує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, встановлені законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.
У відповідності до положень ст. 84 ЦПК України, витребувані судом докази мають бути надані протягом п`яти робочих днів з моменту отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 21.09.2022 |
Номер документу | 106302200 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Тернопільський апеляційний суд
Костів О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні