ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" вересня 2022 р. м. РівнеСправа № 918/515/22
Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,
за участю секретаря судового засідання Мамчур А.Ю.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу
за позовом Приватного акціонерного товариства "Рівнебуд"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП"
про стягнення коштів
За участю представників сторін:
від позивача: Сибірьов А.А. (довіреність від 20.03.2020 року);
від відповідача: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Рівнебуд" (далі - Позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП" (далі - Відповідач) в якій просить стягнути 22 210,00 грн заборгованості з орендної плати, 14 304,51 грн заборгованості за спожиті комунальні послуги, 2 011,28 грн пені, 188,26 грн 3 % річних та 2 021,48 грн інфляційних.
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 01.11.2021 р. між ПрАТ "Рівнебуд" та ТОВ "ВОРК ГРУП" було укладено договір № 76 оренди нежитлового приміщення, згідно умов якого, орендар зобов`язується сплачувати орендну плату в готівковому та безготівковому порядку шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок орендодавця не пізніше 5 го числа поточного місяця. Крім того, відповідно до положень п. 4.6. Договору, компенсація вартості комунальних послуг проводиться орендарем окремо на підставі рахунків та/або актів здачі прийняття робіт (виконаних послуг).
Позивач вказує, що внаслідок неповної сплати орендної плати за орендоване приміщення та компенсації за спожиті комунальні послуги у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем та станом на 27.07.2022 року складає 22210,00 грн заборгованість за орендну плату та 14304,51 грн за спожиті комунальні послуги.
Позивачем, у зв`язку з простроченням відповідачем зобов`язань із здійснення оплати за оренду приміщення, відповідно до п. 8.1.1. Договору та ст. 625 ЦК України нараховано відповідачу 2011,28 грн пені, 188,26 грн 3 % річних та 2021,48 грн інфляційних.
07.09.2022 року до господарського суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій просить суд стягнути 29 122,00 грн заборгованості з орендної плати, 14 304,51 грн заборгованості за спожиті комунальні послуги, 3 203,76 грн пені, 259,81 грн 3 % річних та 2 164,68 грн інфляційних.
Статтею 169 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) встановлено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Передбачені статтею 46 ГПК права позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову можуть бути реалізовані до прийняття рішення судом першої інстанції. Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Отже, у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої й вирішується спір, - з обов`язковим зазначенням про це як у вступній, так і в описовій частині рішення.
За таких обставин, враховуючи що позивач скористався правом на збільшення позовних вимог, вказана заява приймається судом.
Відповідач відзиву у строки і порядку, визначені ухвалою суду від 26.07.2022 року, не надав, а відтак розгляд справи здійснюється за наявними матеріалами.
Прийняті у справі судові рішення та інші процесуальні дії.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 26.07.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено розгляд справи на "10" серпня 2022 р.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 10.08.2022 року розгляд справи відкладено на "14" вересня 2022 р.
Представник позивача в судовому засіданні 14.09.2022 року підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві та з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання 14.09.2022 року не з`явився. До господарського суду повернулася ухвала суду від 26.07.2022 року, з відміткою поштового відділення "адресат відсутній за вказаною адресою", яка направлялася на адресу відповідача, вказану в позовній заяві та договорі оренди 34600, Рівненська обл., Березнівський р-н, м. Березне, вул. Андріївська, 64А.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру, станом на 13.09.2022 року, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП" (код ЄДРПОУ 44368592) Україна, 34600, Рівненська обл., Березнівський р-н, м. Березне, вул. Андріївська, 64А.
Інша адреса відповідача, ніж та, яка зазначена позивачем у позовній заяві, договорі № 76 оренди нежитлового приміщення від 01.11.2021 р. та Єдиному державному реєстрі, суду не відома.
Приписами ч. 7 ст. 120 ГПК України передбачено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
На підставі зазначеного, відповідно до ст. 242 ГПК України, ухвала суду від 26.07.2022 року вважається врученою, а відповідач таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи.
Крім того, суд зазначає, що статтею 42 ГПК України визначено права та обов`язки учасників судового процесу, зокрема учасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Частиною 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" визначено, що судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання, крім ухвал про арешт майна та тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальних провадженнях, які підлягають оприлюдненню не раніше дня їх звернення до виконання. Судові рішення також можуть публікуватися в друкованих виданнях із додержанням вимог цього Закону.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. функціонує в межах Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
З огляду на вказане учасники справи не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалами у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Крім того, згідно ст. 248 ГПК України, суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За таких обставин, враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, з метою дотримання строків розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП", за наявними у ній матеріалами.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
01.11.2021 року між ПрАТ "Рівнебуд" (Орендодавець) та ТОВ "ВОРК ГРУП" (Орендар) укладено Договір № 76 оренди нежитлового приміщення (далі - Договір).
Відповідно до п. 1.1. п. 1.1.3. Договору, орендодавець передає, а орендар бере в тимчасове платне користування наступне приміщення (далі за текстом "приміщення, що орендується"): адреса будинку, у якому знаходиться приміщення, що орендується: м. Рівне, вул. С.Бандери, 41. Загальна площа приміщення, що орендується 24,0 кв.м. Номер кімнати 315. Поверх 3.
Приміщення, що орендується, надається орендарю для здійснення підприємницької діяльності (п. 2.1. Договору).
Згідно п. 3.1. Договору, термін оренди складає з моменту підписання сторонами даного договору до 01 листопада 2023 року.
Розділом 4 Договору сторони визначили орендну плату та порядок розрахунків. Зокрема, розмір орендної плати на місяць складає (з урахуванням ПДВ): 24,0 м2 х 132,0 грн = 3168,00 грн, в т. ч. ПДВ 528,00 грн, який зазначається в акті здачі прийняття робіт (наданих послуг) за відповідний період. Орендна плата сплачується в готівковому та безготівковому порядку на поточний рахунок орендодавця в термін не пізніше 5 числа поточного місяця. Орендар зобов`язаний протягом 5 днів з моменту прийняття приміщення та майна, що орендується, перерахувати орендну плату за поточний місяць авансом. На вимогу орендодавця орендна плата може бути змінена в зв`язку із змінами законів, ростом індексу інфляції та через інші причини. Компенсація вартості комунальних послуг проводиться орендарем окремо на підставі рахунків та/або актів здачі-прийняття робіт (надання послуг), які надаються орендарю за відповідний період та оплачуються на протязі 3-х днів з моменту отримання, в розрізі кожного виду комунальних послуг. Орендар має право вносити орендну плату наперед за будь який термін, що визначається на момент оплати.
Відповідно до п. п. 8.1.1. п. 8.1. Договору, орендар несе наступну відповідальність за даним договором: у випадку прострочення по сплаті орендних платежів пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.
Вказаний Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений відбитком печатки постачальника.
Згідно акту прийому передачі приміщення від 01.11.2021 року орендодавець (ПрАТ "Рівнебуд") передав, а орендар (ТОВ "ВОРК ГРУП") прийняв в тимчасове платне користування приміщення на 3 поверсі, кімнати 315 загальною площею 24,0 м2, яке знаходиться за адресою вул. С. Бандери, 41.
Відповідно до додатку від 01.11.2021 року до договору оренди приміщення № 76 сторони домовилися внести наступні зміни з 01.01.2022 року: пункт 4.1. Розмір щомісячної орендної плати складає (з урахуванням ПДВ): 24,0 м2 х 144,0 грн = 3456,00 грн, в т. ч. ПДВ 576,00 грн., який зазначається в акті здачі прийняття робіт (надання послуг) за відповідний період.
Позивачем до позовної заяви рахунки фактури на послуги з оренди (компенсація розподілу на подачі природного газу), послуги з оренди (компенсація електроенергії) та послуги щодо оренди власної нежитлової нерухомості.
Відповідач взяті на себе зобов`язання щодо оплати орендної плати та компенсації вартості комунальних послуг в повному обсязі не виконав. Докази сплати позивачу відповідачем 29 122,00 грн орендної плати та 14 304,51 грн компенсації вартості комунальних послуг суду не подано, відтак станом на дату розгляду справи, заборгованість відповідача перед позивачем становить з орендної плати - 29 122,00 грн та з компенсації вартості комунальних послуг - 14 304,51 грн.
Враховуючи порушення відповідачем термінів виконання грошових зобов`язань за договором № 76 оренди нежитлового приміщення від 01.11.2021 року, позивачем відповідно до п. 8.1.1. Договору та ст. 625 ЦК України нараховано та заявлено до стягнення з відповідача за період з 06.12.2021 року по 07.09.2022 року: 3 203,76 грн пені, 259,81 грн 3 % річних та 2 164,68 грн інфляційних втрат.
Норми права, що підлягають до застосування, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів, наведених сторонами.
Між сторонами у справі виникли цивільно-правові відносини на підставі укладеного Договору оренди нежитлового приміщення в силу статті 11 Цивільного кодексу України, який за своєю правовою природою є договором оренди, судом враховано законодавство, що встановлює та регулює договірні зобов`язання, які виникають на підставі договору оренди.
Згідно з ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 14 ЦК України визначено, що цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
За частиною першою статті 173 ГК України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 ЦК України).
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч. 1 ст. 628 ЦК України).
Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України), господарські зобов`язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частиною 1 ст. 179 ГК України визначено, що майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.
За змістом ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до статті 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Частиною 1 статті 283 ГК України передбачено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності.
До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 6 ст. 283 ГК України).
Згідно ч. 1, ч. 2 та ч. 5 ст. 762 ЦК України, за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за найм (оренду) майна може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за найм (оренду) майна встановлюється договором найму. Плата за найм (оренду) майна вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі (ч. 1 та ч. 4 ст. 286 ГК України).
Положеннями ст. 525, ч. 1 ст. 526 ЦК України, ч. 1 ст. 193 ГК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За частиною 1 статті 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Також судом взято до уваги положення чинного законодавства що регулюють відповідальність за порушення грошового зобов`язання.
Як унормовано положеннями частини 2 статті 193 ГК України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Статтями 546, 549 ЦК України встановлено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов`язання. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Умовами договору сторони передбачили, що орендар несе наступну відповідальність за даним договором: у випадку прострочення по сплаті орендних платежів пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.
Згідно з приписами статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. (у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення відповідно до пункту 18 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" цього Кодексу, враховуючи зміни, внесені Законом України від 15.03.2022 р. N 2120-IX)
Висновки суду за результатами вирішення спору.
За результатами з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв`язку, як це передбачено вимогами ст.ст. 75-79, 86 ГПК України, враховуючи, що відповідач відповідно до умов договору № 76 оренди нежитлового приміщення від 01.11.2021 року неналежно виконав обов`язку щодо сплати орендної плати та компенсації вартості комунальних послуг, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП" 29 122,82 грн заборгованості по сплаті орендної плати та 14 304,51 грн заборгованості з компенсації вартості комунальних послуг.
Враховуючи, що відповідач припустився прострочення грошового зобов`язання, суд, перевіривши подані розрахунки пені, 3 % річних та інфляційних, визнає їх арифметично вірними, а відтак правомірним та обґрунтованим стягнення 3 203,76 грн пені, 259,81 грн 3 % річних та 2 164,68 грн інфляційних.
Розподіл судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З огляду на зазначене, враховуючи, що позов визнано обґрунтованим судом в повному обсязі, судові витрати у справі по сплаті судового збору у розмірі 2 481,00 грн покладаються на відповідача у справі.
Керуючись ст. ст. 129, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП" (34600, Рівненська обл., Березнівський р-н, м. Березне, вул. Андріївська, 64А, код ЄДРПОУ 44368592) на користь Приватного акціонерного товариства "Рівнебуд" (33014, м. Рівне, вул. С. Бандери, 41, код ЄДРПОУ 01273310) 29 122,82 грн (двадцять дев`ять тисяч сто двадцять дві гривні 82 копійки) заборгованості по сплаті орендної плати, 14 304,51 грн (чотирнадцять тисяч триста чотири гривні 51 копійки) заборгованості з компенсації вартості комунальних послуг, 3 203,76 грн (три тисячі двісті три гривні 76 копійок) пені, 259,81 грн (двісті п`ятдесят дев`ять гривень 81 копійки) 3 % річних, 2 164,68 грн (дві тисячі сто шістдесят чотири гривні 68 копійок) інфляційних та 2 481,00 грн (дві тисячі чотириста вісімдесят одну гривню 00 копійок) витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Позивач (стягувач): Приватне акціонерне товариство "Рівнебуд" (33014, м. Рівне, вул. С. Бандери, 41, код ЄДРПОУ 01273310).
Відповідач (боржник): Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОРК ГРУП" (34600, Рівненська обл., Березнівський р-н, м. Березне, вул. Андріївська, 64А, код ЄДРПОУ 44368592).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Північно - західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 256 - 257 Господарського процесуального кодексу України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 19 вересня 2022 року.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Р.В. Романюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 21.09.2022 |
Номер документу | 106303623 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні