ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.09.2022 Справа № 917/476/22
м.Полтава
за позовною заявою Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", вул.Комарова, 2а, м.Полтава, Полтавська область,36008
до Житлово - будівельного кооперативу "Висота", вул. К.Шосе,70, м.Полтава, 36028
про встановлення сервітуту
Суддя Кльопов І.Г.
Секретар Назаренко Я.А.
Представники сторін згідно протоколу судового засідання.
Обставини справи: Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом до Житлово - будівельного кооперативу "Висота" з вимогами про:
1.Встановити Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству "Полтаватеплоенерго" (36008, м.Полтава, вул.Комарова,2а, ідентифікаційний код 03338030) постійний безоплатний сервітут щодо технічного підвального приміщення в будинку 70 по вул.К.Шосе у місті Полтаві, для оснащення будівлі вузлом комерційного обліку гарячої води та обслуговування такого вузла обліку.
2. Зобов"язати Житлово-будівельний кооператив "Висота" (ідентифікаційний код 22549815, 36028, м.Полтава, вул. К.Шосе,70) усунути перешкоди в користуванні технічним підвальним приміщенням будинку №70 по К.Шосе,70 у місті Полтаві, шляхом надання доступу до технічного підвального приміщення будинку, в якому обладнується вузол комерційного обліку гарячої води для встановлення та обслуговування такого вузла Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством "Полтаватеплоенерго".
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 23.05.2022 суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі; справу розглядати в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 21.06.2022
Відповідач не скористався наданими йому процесуальними правами, відзив на позов не надав,
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 04.08.2022 закрито підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду по суті на 15.09.2022
Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, встановив:
Позивач - ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" є суб`єктом господарювання з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії для об`єктів усіх форм власності, населення у м. Полтава та одночасно є виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води відповідно до Закону України "Про житлово - комунальні послуги".
Позивач здійснює ліцензовану господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на підставі безстрокових ліцензій AB №597475 на право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії та теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), АВ № 597476 на право провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та АВ № 597477, переоформлених відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 739 від 06.06.2017.
Відповідно до Розділу 3 Статуту (ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" одним із основних напрямків діяльності підприємства є забезпечення тепловою енергією на опалення та підігрів води житлового фонду, комунально-побутових та інших об`єктів.
Позивач зазначає, що в розумінні п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який визначає засади забезпечення комерційного, у тому числі і розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення обліковою інформацією споживачів таких послуг, ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" виступає оператором зовнішніх мереж, на якого покладено обов`язок з оснащення комерційного обліку будівель. При цьому, відповідно до п. 4 цієї ж статті, вузлом комерційного обліку визначається вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під`їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.
На виконання вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та Порядку інформування оператором інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 № 444 (далі - Порядок), ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" направило на адресу власників (співвласників) будинку по вул. Баленка,6 у м. Полтава повідомлення від 12.04.2019 про намір оператора зовнішніх інженерних мереж встановити вузол комерційного обліку гарячої води у вказаному будинку.
Окрім того, на офіційному сайті позивача - ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" (http//te.pl.ua) було розміщено інформацію щодо наміру здійснити обладнання вузлами комерційного обліку будівель від 12.04.2019, серед яких є будинок за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70
Також, як зазначає позивач, ним на адресу відповідача направлено лист № 29-17/573 від 04.02.2022 про забезпечення доступу до будівлі для встановлення вузла комерційного обліку гарячої води за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70
Вищевказаний лист був отриманий відповідачем, що підтверджується квитанцією Укрпошти ПН 215600426655
Аналогічна інформація про наміри встановлення вузла комерційного обліку була розміщена на інформаційних стендах житлового будинку за адресою: м. Полтава, вул.К.Шосе,70
Відповідно абз. 2 ч. 3 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачння" власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:
- згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
- намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
- намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.
Позивач зазначає, що з метою встановлення вузлів обліку, зокрема, і за вказаною адресою, 08.08.2019 між ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго", як замовником, та ТОВ "Діагональ", як підрядником укладено Договір № 08-08-19/4 на виконання робіт з реконструкції мереж гарячого водопостачання від ЦТП і котелень ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" в м. Полтава з влаштування вузлів обліку гарячої води в абонентських вводах з додатковими угодами до нього. За умовами зазначеного договору Замовник доручає в межах договірної ціни, а Підрядник зобов`язується на свій ризик, своїми силами, з необхідних матеріалів виконати відповідно до проектно-кошторисної документації, роботи з реконструкції мереж гарячого водопостачання ЦТП-35; ЦТП-40; ЦТП-28; ЦТП-68; ЦТП по вул. Грушевського,10; ЦТП по вул. Сагайдачного,8; ЦТП по вул. Ст. Фронту, 29 котельні по вул. Ціолковського, 36; котельні по вул. Сільськогосподарській, 21; В.Тирнівська, 22а; ЦТП по вул. Європейська,241 котельні по вул. Злагоди, 3 м. Полтава з влаштуванням вузлів обліку гарячої води в абонентських вводах у 75 (семидесяти п`яти) житлових будинках (п.п. 1.1. п. 1 Договору ).
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.
Процедуру оснащення будівель вузлами комерційного обліку затверджено Наказом Мінрегіону №206 від 09.08.2018 "Про затвердження Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнаннями інженерних систем для забезпечення такого обліку".
Відповідно до пункту 13 цього Порядку вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях.
З метою здійснення оснащення будинку по вул. К.Шосе,70 м. Полтава вузлами комерційного обліку позивачем був виготовлений робочий проект "Реконструкція абонентського вводу гарячої води з влаштуванням комерційного вузла обліку в житловому будинку по вул.К.Шосе,70 в м.Полтава".
Згідно Робочого проекту вузол обліку повинен бути розміщений в технічному підвальному приміщенні відповідно до схематичного зображення, наведеного у фрагменті плану, який додається до проекту, на вводі трубопроводів гарячого водопостачання.
Позивач зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку.
Рішенням Полтавської обласної ради від 12.03.2020 № 1329 та розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 07.08.2020 № 438 (з урахуванням рішень Полтавської міської ради "Про внесення змін до показників міського бюджету на 2020 рік" виділено для ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" грошові кошти на часткову реалізацію проекту оснащення вузлами комерційного обліку систем гарячого водопостачання житлових будинків різних форм власності у міст і Полтава.
Оскільки кошти на встановлення вузла комерційного обліку гарячої води багатоквартирному житловому будинку за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70 виділені органами місцевого самоврядування, співвласники звільняються від сплати внесків встановлення вузла комерційного обліку гарячої води, передбачених ч. 6 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".
Позивач стверджує, що зважаючи на визначені вимоги до приміщення, єдиним місце пристосованим до встановлення вузла комерційного обліку гарячої води в багатоповерховому будинку по вул. К.Шосе,70 є тепловий ввід, який перебуває у технічному підвальному приміщенні житлового будинку.
Позивач зазначає, що у визначену дату та час позивач прибув для встановлення вузла комерційного обліку гарячої води в технічному підвальному приміщенні будинку за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70. Однак відповідач не допустив позивача до приміщення, про що складено Акт № 1 про недопущення до будівлі (технічного підвального приміщення житлового будинку) від 15.02.2022. В акті зазначено, що голова правління ЖБК "Висота" Жовтик К.В. прохає надати термін до 01.03.2022 щоб провести загальні збори. Даний Акт підписано головою правління ЖБК "Висота" Жовтик К.В.
Позивач зазначає, що такі дії відповідача, що проявилися у свідомій відмові та перешкоджанні у надані доступу до будівлі для встановлення вузла комерційного обліку гарячої води за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70 стали підставою для звернення позивачем до суду з даним позовом.
При винесенні рішення суд виходив з наступного.
Статтею 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 395 ЦК України визначено, що речовими правами на чуже майно є право користування (сервітут).
Відповідно до ч. 1 ст. 401 ЦК України право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.
Частиною 1 ст. 402 ЦК України унормовано, що сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду.
У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту (ч. 3 ст. 402 ЦК України).
Згідно ч. ч. 1, 2, 5 ст. 403 ЦК України сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку. Сервітут не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном.
За змістом ч. ч. 1, 3 ст. 404 ЦК України право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв`язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).
Аналіз норм чинного законодавства свідчить, що метою сервітуту є задоволення потреб заінтересованої особи для ефективного використання належного їй майна; умовою встановлення сервітуту є неможливість задовольнити такі потреби в інший спосіб.
Речове право у вигляді сервітуту дає змогу власникові повною мірою реалізувати надані йому правомочності щодо належного цій особі майна і забезпечити його ефективне використання, а також передбачає право на задоволення немайнових інтересів інших осіб, речове право яких на чужу річ не пов`язано зі здійсненням майнових прав.
Отже, однією з основних ознак сервітуту, який має бути встановлено за рішенням суду, є неможливість задоволення інтересів особи у будь-який інший спосіб у ситуації, коли власник і потенційний сервітуарій не можуть досягти згоди щодо встановлення сервітуту або способу його здійснення, плати тощо. Умовою встановлення сервітуту у такий спосіб є те, що позивач має довести у суді, що нормальне функціонування його господарства чи задоволення його інтересів при використанні свого майна неможливе без встановлення сервітуту.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ним здійснено усі залежні від нього дії з метою погодження з володільцем будівлі порядку та способу встановлення вузла комерційного обліку гарячого водопостачання, проте відповідач згоди позивачу на встановлення відповідного вузла не надав, до підвального приміщення будинку не допустив, самостійно вузол комерційного обліку теплової енергії у строки, передбачені Законом не встановив, а тому у позивача відсутня можливість виконати вимоги чинного законодавства щодо оснащення будинків вузлами комерційного обліку теплової енергії іншим способом, аніж встановлення сервітуту щодо технічного підвального приміщення у будинку.
Відповідно до п. 2 Розділу ІV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені такими вузлами обліку, або якщо такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу, зобов`язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж у строк: теплової енергії - протягом року з дня набрання чинності цим Законом; гарячої та питної води для нежитлових будівель - протягом одного року, а для житлових будівель - протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Абзацом 1 ч. 3 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" ( редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) встановлено, що оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого цим Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку.
Відповідно до п. 4 Порядку інформування оператором інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 № 444 (далі - Порядок), повідомлення доводиться до відома власників (співвласників) будівлі шляхом розміщення на офіційному вебсайті оператора зовнішніх інженерних мереж, а у разі відсутності такого вебсайту - на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування; у загальнодоступному місці на інформаційних стендах у під`їздах будівлі.
Днем отримання повідомлення власниками (співвласниками) будівлі є дата розміщення повідомлення на офіційному вебсайті оператора зовнішніх інженерних мереж, а у разі відсутності такого вебсайту - на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування (п. 5 Порядку).
Судом встановлено, що виконання вимог Закону та Порядку, 12.04.2019 на офіційному сайті ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" (http//te.pl.ua) було розміщено інформацію щодо наміру позивача здійснити обладнання вузлами комерційного обліку гарячої води будинків, серед яких будинок за адресою: м. Полтава, вул. Баленка,6.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.
Процедуру оснащення будівель вузлами комерційного обліку затверджено Наказом Мінрегіону №206 від 09.08.2018 "Про затвердження Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнаннями інженерних систем для забезпечення такого обліку".
Відповідно до пункту 13 цього Порядку вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях.
Вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж відповідних внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі, а в разі неможливості встановлення - в іншому місці якомога ближче до точки приєднання.
Для споживача комунальних послуг, якому послуга з постачання теплової енергії та/або гарячої води постачається зовнішніми інженерними мережами для групи нежитлових будівель та/або споруд, що є єдиним майновим комплексом, зовнішніми інженерними мережами, що належать споживачу, вузол комерційного обліку встановлюється на межі майнової належності на стороні споживача в кожній точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж. У разі неможливості встановлення вузла комерційного обліку на межі майнової належності вузол комерційного обліку встановлюється за домовленістю сторін в іншому місці якомога ближче до межі майнової належності.
Вузол комерційного обліку встановлюється в окремому приміщенні, що відповідає вимогам, установленим пунктом 15 цього Порядку, державним будівельним нормам і правилам, вимогам експлуатації засобу вимірювальної техніки, визначеним у супровідній документації до нього (за наявності), а вузол комерційного обліку теплової енергії - в приміщенні індивідуального теплового пункту.
Матеріалами справи підтверджується, що з метою здійснення оснащення багатоквартирного будинку по вул. К.Шосе,70 м. Полтава вузлами комерційного обліку позивачем був виготовлений робочий проект "Реконструкція абонентського вводу гарячої води з влаштуванням комерційного вузла обліку в житловому будинку по вул.К.Шосе,70 в м.Полтава".
Згідно Робочого проекту вузол обліку повинен бути розміщений в технічному підвальному приміщенні відповідно до схематичного зображення, наведеного у фрагменті плану, який додається до проекту, на вводі трубопроводів гарячого водопостачання.
Доказів того, що вказаний вузол комерційного обліку може бути встановлений в іншому ніж підвальне приміщення будинку місці відповідачем до матеріалів справи не надано.
Позивач на адресу відповідача направив лист № 29-17/573 від 04.02.2022 про забезпечення доступу до будівлі для встановлення вузла комерційного обліку гарячої води за адресою: м. Полтава, вул. К.Шосе,70.
Абзацами 3, 4 ч. 3 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" визначено, що у разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.
У разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, встановлений цією статтею, не змінюється.
Беручи до уваги те, що з моменту повідомлення співвласників багатоквартирного будинку шляхом розміщення відповідного оголошення на сайті позивача (12.04.2019) будь-яких рішень з самостійного встановлення вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю відповідачем не прийнято, а також не повідомлено позивача у належний спосіб про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку, суд дійшов погоджується з доводами позивача щодо виникнення у останнього обов`язку з його встановлення згідно вищенаведених приписів Закону.
Також в матеріалах справи наявний Акт № 1 про недопущення до будівлі від 15.02.2022, в якому зафіксовано факт недопуску до будівлі для проведення робіт по встановленню комерційного вузла обліку гарячої води житловому будинку за адресою: вул. К.Шосе,70 м. Полтава. Вказаний акт підписаний представниками ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго", представником виконавця робіт (ТОВ "ВП" Діагональ") та головою правління ЖБК "Висота" Жовтик К.В.
Згідно абз. 4 ч. 3 ст. 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" у разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку.
За встановлених обставин, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову у даній справі про встановлення ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго" постійного безоплатного сервітуту щодо технічного підвального приміщення в будинку по вул. К.Шосе,70 у місті Полтаві, для оснащення будівлі вузлом комерційного обліку гарячої води та обслуговування такого вузла обліку, а також зобов"язання відповідача усунути перешкоди в користуванні та надати доступ до зазначеного технічного підвального приміщення будинку, в якому обладнується вузол комерційного обліку гарячої води та обслуговування такого вузла обліку ПОКВППТГ "Полтаватеплоенерго"
Згідно з ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ст.77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч.1 ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
У відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Встановити Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству "Полтаватеплоенерго" (36008, м.Полтава, вул.Комарова,2а, ідентифікаційний код 03338030) постійний безоплатний сервітут щодо технічного підвального приміщення в будинку 70 по вул.К.Шосе у місті Полтаві, для оснащення будівлі вузлом комерційного обліку гарячої води та обслуговування такого вузла обліку.
3. Зобов"язати Житлово-будівельний кооператив "Висота" (ідентифікаційний код 22549815, 36028, м.Полтава, вул. К.Шосе,70) усунути перешкоди в користуванні технічним підвальним приміщенням будинку №70 по К.Шосе,70 у місті Полтаві, шляхом надання доступу до технічного підвального приміщення будинку, в якому обладнується вузол комерційного обліку гарячої води для встановлення та обслуговування такого вузла Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством "Полтаватеплоенерго" (36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2а, код ЄДРПОУ 03338030).
4. Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу "Висота" (ідентифікаційний код 22549815, 36028, м.Полтава, вул. К.Шосе,70) на користь Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" (36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2а, код ЄДРПОУ 03338030) 4962,00грн витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.256 ГПК України).
Повне рішення складено 19.09.2022
Суддя Кльопов І.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2022 |
Оприлюднено | 22.09.2022 |
Номер документу | 106329048 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про земельні сервітути |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Кльопов І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні