Справа №522/12675/21
Провадження №1-кс/522/4912/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2022 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження про їх вилучення (виїмку) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Одеською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42020160000000808, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 22.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудове розслідування здійснюється слідчими слідчого відділу Управління СБУ в Одеській області.
У даному кримінальному провадженні досліджуються обставини, про те, що на території Одеської області здійснює свою діяльність так званий «конвертаційний центр», який включає в себе групу спеціально створених комерційних структур з ознаками фіктивності, які надають суб`єктам підприємницької діяльності реального сектору економіки (у тому числі тим, які постачають товари, виконують роботи за бюджетні кошти) послуги з мінімізації податкового навантаження, завищення валових витрат, конвертації грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту та відшкодування податку на додану вартість.
У ході досудового розслідування проведено ряд обшуків у офісних приміщеннях «конвертаційного центру» в ході яких виявлені та вилучені речі, предмети та документи, які підтверджують факт учинення злочину. Зокрема, у офісному приміщені конвертаційного центру виявлені печатки, чорнові записи, мобільні телефони з номерами закріпленими за фіктивними підприємствами, статутні та бухгалтерські документи по 50 фіктивних підприємств.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) задіяні у транзитно-конвертаційній схемі, спрямованій на незаконному формуванні податкового кредиту з ПДВ підприємствами реального сектору економіки.
У ході досудового розслідування, на підставі ухвали слідчого судді, здійснено тимчасовий доступ до податкової звітності та інших документів вищевказаних підприємств, які перебували в ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до вилучених документів встановлено, що Комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка здійснює приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації на підставі отриманої податкової інформації, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладних/розрахунків коригувань в ЄРПН», приймались рішення про включення до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості ПП « ОСОБА_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до податкової звітності ПП « ОСОБА_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в них відсутні трудові ресурси та матеріальні активи для здійснення господарської діяльності. Тобто, господарські операції вказаних підприємств з контрагентами мають виключно документальний характер, які фактично не призводять до зміни вартості активів та пасивів контрагентів за періоди здійснення відповідних операцій, а відтак призводять до штучного формування податкового кредиту підприємствами контрагентами.
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) безпідставно сформувало податковий кредит у розмірі 113 333 грн. від ПП « ОСОБА_5 » та у розмірі 3 009 000 грн. від ПП « ОСОБА_4 ».
У ході досудового розслідування виникла необхідність в отримані тимчасового доступу до документів по взаємовідносинам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ПП « ОСОБА_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В судове засідання прокурор не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів здійснено без виклику осіб, у володінні яких вони перебувають, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З наданих матеріалів вбачається, що Одеською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42020160000000808, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 22.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 3 ст. 212 КК України.
Встановлено, що зазначені документи, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, відомості, які в них містяться можуть бути використані як докази, та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів задовольнити.
Надати прокурорам Одеської обласної прокуратури, які входять до складу групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, слідчим слідчого відділу Управління СБУ в Одеській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншим слідчим, які перебувають у складі слідчої групи, оперативним співробітникам Управління СБ в Одеській області, що будуть діяти за дорученням прокурора або слідчого слідчої групи, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження про їх вилучення (виїмку) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:
1) усіх наявних оригіналів первинних бухгалтерських, фінансових та інших документів (відомостей) щодо отриманих товарів, робіт/послуг, зворотно-фінансової (поворотної фінансової) допомоги, фінансових кредитів від ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), у тому числі:
- Договорів (угод, контрактів) з додатками, накладні, товарно-транспортні накладні, рахунки, чеки, векселі, довіреності, листи, комерційні пропозиції, командировочні посвідчення, накази, протоколи, паспорта, ліцензії, дозволи, сертифікати відповідності або походження товару, податкові накладні, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, рахунків-фактур, актів прийомки-передачі товарів (робіт/послуг), складські квитанції, фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату грошових коштів за вчиненим правочином, платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО, векселя; митних документів; та інші;
- регістри бухгалтерського обліку, оборотно-сальдові відомості, журнали-ордери, обороти рахунків, регістри бухгалтерського обліку (зокрема, але не вичерпно) відомості по бухгалтерським рахункам в розрізі субрахунків: 10, 13, 15, 20, 23, 28, 30, 31, 36, 37, 40, 44, 45, 47, 63, 66, 68, 70, 79, 90, 91,92, 93, 94; картки рахунків, та інших документів бухгалтерського і податкового звіту (інформації з системи «1-С Бухгалтерія», «Медок» та інших програм), щодо оприбутковування та подальшого руху отриманих товарів (робіт/послуг);
2) Наказів про призначення службових осіб, у тому числі директора, заступників директора, головного бухгалтера та бухгалтерів, менеджерів, комірників, завідуючих прийомом/видачею товарів, водіїв, інших працівників, які здійснювали прийом/видачу транспортування товарів, а також їх посадових інструкцій з відомостями про ознайомлення, та копії паспортів, реєстраційних карток платників податків, трудових книжок, документів про освіту, контактну інформацію (адреси мешкання та номери телефонів);
3) положення про ведення бухгалтерського обліку (облікову політику); положення про бухгалтерській відділ; статут;
4) інформацію та підтверджуючі документи (копії ухвал слідчих суддів, протоколів з додатками, описів та ін.) про раніше здійсненні тимчасові доступи (виїмки, обшуки) вказаних вище документів.
Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106330709 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Донцов Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні