ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
20 вересня 2022 року м. Житомир справа № 240/11514/22
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Окис Т.О., розглянувши у письмовому провадженні питання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" про стягнення податкової заборгованості,
установив:
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області (далі позивач, ГУ ДПС у Житомирській області) звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" суми податкової заборгованості.
Ухвалою суду від 04 липня 2022 року позов прийнято до провадження, призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та визначено відповідачу строк для подання відзиву на позов.
Названа ухвала направлена відповідачу за адресою, зазначеною позивачем у позовній заяві, однак повернулась до суду не врученою з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».
05 вересня 2022 року до суду надійшло клопотання керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" ОСОБА_1 , про зупинення провадження у справі у зв`язку з його мобілізацією та відсутністю іншого уповноваженого співробітника підприємства. На підтвердження зазначеного до клопотання додано довідку військової частини НОМЕР_1 від 30 серпня 2022 року №195, відповідно до якої ОСОБА_1 проходить військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання та зупинення провадження у цій справі з огляду на таке.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 №64/2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року №389-VIII постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та оголошено про загальну мобілізацію.
В Указі зазначено: «Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних сил України, командуванням видів Збройних сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави».
Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 березня 2022 року №133/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
21 квітня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №2212-ІХ, за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, до 25 травня 2022 року.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України 22 травня 2022 року №2263-IX, продовжений строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
У контексті наведеного, ураховуючи перебування керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" у складі Збройних Сил України, а також відсутність іншого уповноваженого співробітника підприємства, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі до припинення (скасування) воєнного стану або припинення перебування керівника товариства у складі Збройних Сил України.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/11514/22 за позовом Головного управління Державноїподаткової служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" про стягнення податкової заборгованості до припинення (скасування) воєнного стану або припинення перебування керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" у складі Збройних Сил України .
Зобов`язати керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Гулянецький щебзавод" невідклано повідомити суд про припинення існування обставин, що зумовити зупинення провадження у справі.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дати її постановлення.
Суддя Т.О. Окис
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2022 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 106331930 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Окис Тетяна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні