Справа № 727/8247/22
Провадження № 1-кс/727/2489/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2022 року м.Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про арешт майна (матеріали кримінального провадження №42022260000000075 від 04.05.2022 року),
за участю:слідчого - ОСОБА_3 , третьої особи ОСОБА_4
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувсядо слідчогосудді зклопотанням проарешт майна.Дане клопотання погоджене із прокурором Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_5 .
В клопотанні посилається на те, що керівник ТОВ «Родничок» (ЄДРПОУ 14270565), яке розташоване по вулиці Індустріальна, будинок 1 та №3 в селі Бояни Чернівецького району Чернівецької області, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в адміністративних межах села Бояни Чернівецького району Чернівецької області організував незаконне, без належних дозвільних документів, видобування гравійно-піщаної сировини та піску, тобто корисних копалин загальнодержавного значення. До протиправної діяльності ОСОБА_7 залучив посібників: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які безпосередньо контролюють незаконний видобуток корисних копалин, керують та координують дії виконавців, а саме: ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
14.09.2022 року під час проведення огляду місця події, а саме ділянки грунтової дороги в адміністративних межах села Бояни Чернівецького району Чернівецької області було виявлено та вилучено вантажний самоскид марки «КАМАЗ» модель «55111», реєстраційний знак НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_13 , який був завантажений піщано-гравійною сировиною у кількості приблизно 7 м.кб., тобто який використовувався для незаконного перевезення незаконно видобутої ТОВ «Родничок» піщано-гравійної суміші, а також супровідний документ, виданий ТОВ «Родничок».
14.09.2022 року транспортний засіб, піщано-гравійна суміш та товарно-транспортна накладна визнано речовими доказами.
У зв`язку з викладеним, з метою запобіганню можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження такого майна, просить накласти арешт на вищевказаний вилучений транспортний засіб, піщано-гравійну суміш та товарно-транспортну накладну.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.
Заслухавши учасників, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що 04.05.2022року до ЄРДР внесені відомості за №42022260000000075, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.240 КК України.
З протоколу огляду місця події встановлено, що 14.09.2022року на ділянці грунтової дороги в адміністративних межах села Бояни Чернівецького району Чернівецької області органом досудового розслідування було виявлено та вилучено вантажний самоскид марки «КАМАЗ» модель «55111», реєстраційний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_4 , який був завантажений піщано-гравійною сировиною у кількості приблизно 7 м.кб. та товарно-транспортна накладна.
Зі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу встановлено, що вантажний самоскид марки «КАМАЗ» модель «55111», реєстраційний знак НОМЕР_1 належить ОСОБА_13 .
Відповідно до ч.1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Постановою старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 від 14.09.2022 року вищевказані транспортний засіб, піщано-гравійна суміш та товарно-транспортна накладна визнані речовими доказами.
Частинами 2,3 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, беручи до уваги з`ясовані обставини, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, зокрема піщано-гравійної суміші відносно якої,на данийчас,існує достатнясукупність розумнихпідозр вважати,що вонанезаконно видобута, товарно-транспортної накладної на неї і транспортного засобу,яким транспортуваласьвказана піщано-гравійна суміш, а також враховуючи те, що вони визнані речовими доказами, з метою забезпечення їхнього збереження на них слід накласти арешт.
У відповідності до вимог ч.4 ст. 173 КПК України, з урахуванням встановлених по кримінальному провадженню обставин, приходжу до висновку, що для забезпечення збереження речового доказу достатньо застосувати найменш обтяжливий спосіб арешту майна у вигляді заборони на його відчуження. Заборона відчудженняє співрозмірнимобмеженням прававласності іззавданнями кримінальногопровадження.Такий спосібарешту майнане призводитьдо наслідків,які суттєвопозначаються наінтересах власниківабо іншихосіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вантажний самоскид марки «КАМАЗ» модель «55111», реєстраційний знак НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_13 , у вигляді заборони на його відчуження.
Накласти арешт на майно, яке 14.09.2022 року було виявлено та вилучено під час огляду місця події, а саме на:
- піщано-гравійну сировину (суміш) у кількості приблизно 7 м.кб.;
- товарно-транспортну накладну від 14.09.2022, видану ТОВ «Родничок».
Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Виконання ухвали покласти на слідчого та прокурора.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 5 днів.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106351642 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Ярема Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні