Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/6094/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2022 року Подільський районний суд міста Києва в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022102070000141 від 26.04.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 258-5 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна в рамках кримінального провадження 42022102070000141 від 26.04.2022 року.
В обґрунтування клопотання зазначив, що службові особи суб`єктів господарської діяльності, вступивши у змову з службовими особами Міністерства енергетики України, протягом 2014 2017 років організували протиправний механізм поставки вугілля на підконтрольні Україні ТЕС/ТЕЦ з території т.зв. «ДНР».
За наявними даними, службові особи ТОВ «Мегапром» (ЄДРПОУ 31023892), ТОВ «ВП «Ремавтоматика» (ЄДРПОУ 41479362), ТОВ «Ремавтоматика» (ЄДРПОУ 32066020), ТОВ «Шахтоуправління «Донбас» (ЄДРПОУ 36982901), ТОВ «Енергетично збагачувальний комплекс «Донбасвуглепереробка» (ЄДРПОУ 36694340), ТОВ «Компані «Менеджмент» (ЄДРПОУ 38844536), ТОВ «Шахта «Донбас» (ЄДРПОУ 35711637), ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська» (ЄДРПОУ 37133604), ТОВ «Електроенержі» (ЄДРПОУ 43737529) та ТОВ «Евро - Тест» (код ЄДРПОУ 32524702) за сприяння службових осіб Міністерства енергетики України, залучили до протиправної схеми службових осіб ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» (ЄДРПОУ 00174668), за допомогою яких здійснювали незаконні поставки вугілля з непідконтрольної території Донецької області (шахти Комунарська та Поченкова) на адреси ПАТ «Центренерго», Авдіївського КХЗ, Пролетарського ЦЗФ, Трипільської ТЕС, Зміївської ТЕС, Слав`янської ТЕС, Чумаківської ЦЗФ, Старобишевської ТЕС, Колосниківської ЦЗФ, Дзержинської ЦЗФ, Ясиновського КХЗ тощо.
Встановлено, що за лобіювання посадових осіб Міністерства енергетики України, службові особи комерційних структур ТОВ «Мегапром», ТОВ «ВП «Ремавтоматика», ТОВ «Ремавтоматика», ТОВ «Шахтоуправління «Донбас», ТОВ «Енергетично збагачувальний комплекс «Донбасвуглепереробка», ТОВ «Компані «Менеджмент», ТОВ «Шахта «Донбас», ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська», ТОВ «Електроенержі» та ТОВ «Евро - Тест» взяли під особистий контроль фінансово господарську та промислову діяльність ПАТ «Шахтоуправління «Донбас».
У ході досудового розслідування, встановлено, що службові особи ТОВ «Мегапром», ТОВ «ВП «Ремавтоматика», ТОВ «Ремавтоматика», ТОВ «Шахтоуправління «Донбас», ТОВ «Енергетично збагачувальний комплекс «Донбасвуглепереробка», ТОВ «Компані «Менеджмент», ТОВ «Шахта «Донбас», ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська», ТОВ «Електроенержі» та ТОВ «Евро - Тест» здійснювали поставку вугілля, яке було отримано від ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» на адреси Авдіївського КХЗ, Пролетарського ЦЗФ, Трипільської ТЕС, Зміївської ТЕС, Слав`янської ТЕС, Чумаківської ЦЗФ, Старобишевської ТЕС, Колосниківської ЦЗФ, Дзержинської ЦЗФ, Ясиновського КХЗ.
При цьому, службові особи ПАТ «Центренерго», Авдіївського КХЗ, Пролетарського ЦЗФ, Трипільської ТЕС, Зміївської ТЕС, Слав`янської ТЕС, Чумаківської ЦЗФ, Старобишевської ТЕС, Колосниківської ЦЗФ, Дзержинської ЦЗФ, Ясиновського КХЗ здійснювали розрахунок за отримане вугілля, а службовими особами ТОВ «Мегапром», ТОВ «ВП «Ремавтоматика», ТОВ «Ремавтоматика», ТОВ «Шахтоуправління «Донбас», ТОВ «Енергетично збагачувальний комплекс «Донбасвуглепереробка», ТОВ «Компані «Менеджмент», ТОВ «Шахта «Донбас», ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська», ТОВ «Електроенержі» та ТОВ «Евро - Тест» здійснювався фіктивний розрахунок по документам з ПАТ «Шахтоуправління «Донбас».
Отримані кошти за поставлене вугілля службовими особами ТОВ «Мегапром», ТОВ «ВП «Ремавтоматика», ТОВ «Ремавтоматика», ТОВ «Шахтоуправління «Донбас», ТОВ «Енергетично збагачувальний комплекс «Донбасвуглепереробка», ТОВ «Компані «Менеджмент», ТОВ «Шахта «Донбас», ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська», ТОВ «Електроенержі» та ТОВ «Евро - Тест» обготівковувались через підконтрольні комерційні структури, банківські установи, та у подальшому розподілялись між учасниками протиправної схеми.
Загальний обсяг виведених грошових коштів у готівку у період з 2014 по 2018 рік склав приблизно понад 1 млрд грн.
Крім цього, отримано інформацію, що грошові кошти отримані від реалізації вугілля на вищевказані ТЕС/ТЕЦ, під контролем службових осіб вищевказаних комерційних структур обготівковувались через ПАТ «Діамант - банк», АБ «Укргазбанк» в подальшому завозились на територію т.зв. «ДНР» в якості фінансової допомоги.
Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська» (ЄДРПОУ 37133604) користується розрахунковими рахунками, відкритими у АТ «ЄПБ» (МФО 377090), а саме: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
На дані рахунки надходять грошові кошти набуті кримінально протиправним шляхом. Зазначені кошти, що знаходяться на рахунках фактично використовуються на власний розсуд невстановленими особами і є джерелом погашення збитків завданих державі, внаслідок скоєння злочинів, що розслідуються по даному кримінальному провадженні.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.
Вивчивши клопотання та документи додані до клопотання, суд прийшов до наступного висновку.
У провадженні СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 42022102070000141 від 26.04.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 258-5 КК України.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходами забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
18.07.2022 слідчим Подільського УП ГУНП ОСОБА_4 винесено постанову про визнання коштів речовими доказами, які знаходяться на рахунках вище вказаних підприємств у даному кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально- правового характеру щодо юридичної особи.
Згідно до ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь- якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу.
Відповідно до санкції ч. 5 ст. 191 КК України за вчинення вказаного кримінального правопорушення передбачено застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.
Клопотання прокурора про арешт майна відповідає ст. 171 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора та, зокрема, іншого власника майна. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Під час ухвалення цієї ухвали судом враховуються вимоги ст. 132 та ст. 173 КПК України.
Згідно з ст. 175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, беручи до уваги можливість конфіскації майна як виду покарання у разі засудження за вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для власника та третіх осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна є можливим.
Зважаючи на те, що до клопотання прокурором надано достатня кількість доказів необхідності накладення арешту, суд вбачає достатні обґрунтовані підстави для задоволення даного клопотання, оскільки документи додані до клопотання свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення можливої конфіскації майна, як засобу покарання, до того ж, будь-яких негативних наслідків, які можуть негативно позначитися на інтересах власника майна та інших осіб від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчим суддею не встановлено.
Керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170 - 173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022102070000141 від 26.04.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 258-5 КК України задовольнити.
Накласти арешт на речові докази, а саме: грошові кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська» (ЄДРПОУ 37133604) - НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , які відкриті у АТ «ЄПБ» (МФО 377090), юридична адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 11.
Заборонити видаткові операції з коштами, що знаходяться на рахунках:
ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська» (ЄДРПОУ 37133604), а саме НОМЕР_1 , НОМЕР_2 за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Надати довідку про залишки на рахунках ТОВ «ЦЗВ «Чумаківська» (ЄДРПОУ 37133604), а саме НОМЕР_1 , НОМЕР_2 на час вручення ували про арешт коштів.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчих Подільського УП ГУНП у м. Києві, які здійснюють досудове розслідування та прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення. Порядок оскарження ухвали визначено ст. 392, 395 КПК України. Подача апеляційної скарги не зупиняє дію ухвали суду.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106373586 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні