ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" вересня 2022 р. м ХарківСправа № 922/1576/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кухар Н.М.
розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) до 1) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ) , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефективні технології консалтингу" (вул. Москалівська, буд. 59, кв. 1, м.Харків, 61004; код ЄДРПОУ: 38398184) , 3) Департаменту реєстрації Харківської міської ради (м-н Павлівський, буд. 4, м. Харків, 61003; код ЄДРПОУ: 26488128) про витребування частки у статутному капіталі, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 19.09.2022 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефективні технології консалтингу", Департаменту реєстрації Харківської міської ради, в якій просить суд:
- витребувати з володіння ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 належну йому частку у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефективні технології консалтингу" розміром 200 000,00 грн;
- зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запис про частку учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефективні технології консалтингу" ОСОБА_1 у статутному капіталі у розмірі 200000,00 грн;
- визначити частку учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ефективні технології консалтингу" ОСОБА_1 у статутному капіталі у розмірі 200000,00 грн, що становить 100% статутного капіталу.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 16.02.2022 між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_3 (покупець) укладено Договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі TOB "Ефективні технології консалтингу", згідно з п. 1.3.2 якого загальний розмір частки, що відчужується позивачу, становить 100% статутного капіталу Товариства, що дорівнює 200000,00 грн. Водночас, отримавши грошові кошти за Договором, ОСОБА_2 незаконно утримує у себе в володінні частку в статутному капіталі TOB "Ефективні технології консалтингу", яка фактично належить позивачу, перешкоджаючи останньому вільно розпоряджатися власним майном.
Дослідивши позовні матеріали, суд встановив, що позов подано з порушенням вимог ч.ч. 1, 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, в порушення ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви позивачем не додано: документів на підтвердження відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; документів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання даного позову з однією вимогою майнового характеру (витребування з володіння частки у статутному капіталі розміром 200000,00 грн) та двох вимог немайнового характеру (зобов`язання внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; визначення частки учасника Товариства у статутному капіталі) позивач має сплатити судовий збір у розмірі 7962,00 грн (3000,00 грн + 2481,00 грн + 2481,00 грн).
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, будь-яких доказів на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, позивачем суду не надано.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали доказів на підтвердження відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; доказів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання до суду доказів на підтвердження відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; доказів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Звернути увагу позивача, що згідно ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 22.09.2022.
СуддяН.М. Кухар
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106380099 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Кухар Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні