Справа № 761/19233/22
Провадження № 1-кс/761/10742/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 420220000000004 80 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.113, ч.1 ст.437, ч.4 ст.110-2 КК України, про арешт майна,
в с т а н о в и в:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 420220000000004 80 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.113, ч.1 ст.437, ч.4 ст.110-2 КК України, про накладення арешту на корпоративні права та нерухоме мано (перелік якого зазначений у клопотанні прокурора) ПСП «Рамус» (ЄДРПО 30130392), які належать ТО«гнтол».
На обґрунтування клопотання прокурором зазначено, що СУ ГУ СБ України в АР Крим за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022000000000480 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.113, ч. 1 ст. 437, ч. 4 ст. 110-2 КК України.
Досудовим розслідуванням вказаного кримінального провадження, встановлено, що низка громадян Російської Федерації, які є кінцевими бенефіціарними власниками підприємств, що зареєстровані на території України, здійснюють фінансування в особливо великих розмірах дій, направлених на зміну меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, що призвело до тяжких наслідків.
Зокрема, встановлено причетність до вищевказаної протиправної діяльності Приватного сільськогосподарського підприємства «Рамус», (ЄДРПОУ 30507952, Луганська обл.,Новопсковський р-н,село Можняківка,вул.Победи,1). Засновником зазначеного підприємтсва є товариство з обмеженою відповідальністю «Рінтол» (ЄДРПОУ 38315904, АДРЕСА_1 ). Розмір частки засновника (учасника): 50000грн. (100% уставного капіталу). Кінцевими номінальними бенефіціарами ТО«гнтол» є громадянин Російської Федерації ОСОБА_4 (50%), зареєстрований: АДРЕСА_2 та громадянка Російської Федерації ОСОБА_5 , зареєстрована: АДРЕСА_3 ;
Власники підприємства проводять комплекс зовнішньополітичних і економічних дій у сільськогосподарській діяльності, що спрямовані на захист національних (державних) комерційних інтересів Російської Федерації, а також мають на меті поширення її політичного та економічного впливу, при цьому сприяють збройній агресії Російської Федерації проти України. Отримані від комерційної діяльності цих підприємств прибутки, РФ використовує для фінансування своїх Збройних сил, закупівлю запасних частин та деталей до військової техніки, фінансування діяльності на території України диверсійно-розвідувальних груп, терористичних організацій т.зв. «ДНР», «ЛНР», фінансування політичних партій, зокрема, у країнах Європи, які проводять антиукраїнську політику.
Постановою слідчого від 14.09.2022, корпоративні права та нерухоме мано ПСП «Рамус» (ЄДРПО 30130392), які належать ТО«гнтол», визнано речовими доказами у даному провадженні.
З метоюзабезпечення збереженняречового доказу,прокурор просивнакласти арештна корпоративніправа та нерухоме мано (перелік якого зазначений у клопотанні прокурора) ПСП «Рамус» (ЄДРПО 30130392), які належать ТО«гнтол».
В судове засідання прокурор не з`явився, звернувся із заявою про розгляд клопотання без його участі, при цьому зазначив, що доводи клопотання підтримує та просить клопотання задовольнити з підстав наведених у ньому.
Власник майна в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, оскільки слідчий суддя, враховуючи обставини, зазначені слідчим у клопотанні, дійшов висновку, що це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.
При цьому арешт майна має на меті забезпечити докази у кримінальному провадженні, оскільки майно зазначене прокурором у клопотанні підпадає під ознаки ст. 98 КПК України тобто має ознаки речового доказу, оскільки містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження та є достатні підстави вважати, що воно, може бути відчуженим, у зв`язку із чим клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Аналізуючи наведене, вважаю, що надані прокурором матеріали підтверджують наявність правових підстав для накладення арешту на документи, а також того, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 170,171, 172, 309, 395 КПК України,
у х в а л и в:
Клопотання прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на
-Корпоративні права у вигляді 100% статутного фонду на загальну суму 50 000 грн. ПСП «Рамус» (ЄДРПО 30130392), які належать ТО«гнтол».
-Нежитлову будівлю, хлібопекарня, за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 34065384);
-Комплекс, за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 27150108);
-Комплекс, за адресою: АДРЕСА_5 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 27167809);
-Комплекс, за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 27162359);
-Нежитлову будівлю, за адресою: АДРЕСА_4 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 34456897);
Заборонити Міністерству юстиції України та його територіальним органам, нотаріусам, акредитованим суб`єктам та Державній реєстраційній службі України здійснювати державну реєстрацію змін (інші дії), пов`язаних зі зміною корпоративних прав (часток) у статутному капіталі зазначених юридичних (фізичних) осіб, а також здійснювати державну реєстрацію змін (інші дії), пов`язаних зі зміною власників зазначеного майна.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106385888 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мєлєшак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні