Ухвала
від 31.08.2022 по справі 442/5327/22
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/5327/22

Провадження № 1-кс/442/1359/2022

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2022 року Слідча суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

встановила:

Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати слідчому СВ Дрогобицького відділу ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні оператора телекомунікації мобільного зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » інформацію про з`єднання мобільних абонентів НОМЕР_1 .

В обгрунтування клопотання покликається на те, що в провадженні СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №42022142190000079 від 15.08.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_2 №3150 від 12.08.2022, військовозобов?язаний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець та житель АДРЕСА_1 , місце тимчасового проживання: АДРЕСА_2 , визнаний придатним до військової служби та отримавши 15.07.2022 повістку про явку до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_3 , не явився на 09:00 год. 29.07.2022 з метою призову на військову службу під час мобілізації. Під час проведення досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_5 користувався абонентським номером оператора мобільного в`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 .

Вивчивши матеріали клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає, що розгляд цього клопотання слід проводити без повідомлення (виклику) особи, у володіннях якої знаходиться інформація, оскількиіснує реальна загроза зміни відповідної інформації.

Слідчий під час звернення до слідчого судді із цим клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, просив проводити розгляд такого без його участі та прокурора.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, відтак, слідчий суддя розглянув клопотання у відсутності такої.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України регламентовано, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання пронадання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Згідно ч.1 ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

У відповідності до з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження у розумінні положень п. 5 ч. 2 ст. 132 КПК України.

Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягаєу наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Частинами 5 та 6статті 163 КПК Українивизначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихуч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як на правову підставу для звернення до суду з клопотанням про надання доступу до речей і документів, слідчий покликалась на ст.ст.159-163 КПК України, в обґрунтування необхідності застосування такого заходу слідчий вказав, що отримання необхідної інформації та її вилучення дасть можливість органу досудового розслідування отримати відомості про можливе місце переховування ОСОБА_5 , а також встановлення осіб, з якими останній міг спілкуватися, доцільно отримати інформацію від оператора мобільного зв`язку про абонентські з`єднання за вказаними номерами телефонів.

Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 15.08.2022 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 336 КК України (кримінальне провадження № 42022142190000079).

Слідчим у клопотанні не мотивовано та не долучено до матеріалів клопотання доказів того, що ОСОБА_5 користується абонентським номером оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 .

З таким підстав, слідчий суддя приходить до висновку, що вищевказані твердження слідчого - це лише оціночні судження та припущення, а докази на підтвердження даного факту в клопотанні та доданих до нього матеріалах, як зазначено вище, відсутні.

Також слідчим не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.

Таким чином, надання доступу до документів, які містять в собі охоронювану законом таємницю, може призвести до необґрунтованого втручання у права і свободи особи, гарантовані Конституцією України.

Як вбачається зі змісту норми ч.7 ст.163 КПК України, розпорядження про надання можливості вилучення документів, є взаємопов`язаним з рішенням про задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів. Оскільки суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів, питання щодо надання можливості вилучення вказаних документів не розглядається.

Зважаючи на вищевикладене, а також враховуючи відсутність в клопотанні мотивації щодо надання тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні, ПрАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 ; слідчий суддя вважає, що в задоволенні такого слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -

постановила:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю відмовити.

Ухвала слідчого судді, в силу ч.3 ст.309 КПК України, є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти ухвали слідчого судді можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення31.08.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106394440
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —442/5327/22

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Грицай М. М.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Грицай М. М.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Грицай М. М.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Грицай М. М.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Грицай М. М.

Ухвала від 14.08.2023

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

Ухвала від 05.12.2022

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Павлів З. С.

Ухвала від 31.08.2022

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Павлів З. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні