ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про передачу заяви про видачу судового наказу за підсудністю
23.09.2022м. Дніпро№ 904/3120/22
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Мілєва І.В., розглянувши заяву:
Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги", Дніпропетровська область, м. Дніпро,
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус", Київська область, м. Вишгород,
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 18 343,11 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус" основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 18 343,11 грн.
Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви (ч. 1 ст. 149 Господарського процесуального кодексу України).
Позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом (ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України).
Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ч. 4 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України).
У заяві про видачу судового наказу в якості боржника зазначено Товариство з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус", 07301, Київська область, м. Вишгород, вул. Лугова, буд. 36А, офіс 109/1, ідентифікаційний код 39663535.
В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності); ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код); організаційно-правова форма; місцезнаходження юридичної особи (ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 39663535, зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус", яке знаходиться за адресою: 07301, Київська область, м. Вишгород, вул. Лугова, буд. 36А, офіс 109/1.
Заявник зазначає, що об`єкт споживача, за яким здійснюється електропостачання знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Знаменівка, вул. Польова, 1В/2.
Таким чином, керуючись своїм правом вибору підсудності, яке передбачене ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, заявник звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області.
Господарський суд зазначає наступне.
Відповідно до Глави 2 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ визначається за предметними, суб`єктними і територіальними ознаками. Виняток з цього правила становить виключна підсудність справ (ст. 30 Господарського процесуального кодексу України).
Частинами 1, 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу (ч. 1 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України).
Позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів (ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України).
Правило територіальної підсудності, закріплене у ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, є прикладом підсудності, яка застосовується для деяких позовів, особливий характер яких обумовлює доцільність надання позивачеві можливості пред`явити позов не лише в судах за місцем проживання відповідача, тобто у порядку застосування положень загальної територіальної підсудності, але і в інших судах.
Визначена ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України підсудність за місцем виконання договору не залежить від сторін договору і можливої зміни ними свого місця проживання, не надає жодній із сторін переваг порівняно з іншою.
За приписами п. 3 ч. 1 ст. 532 Цивільного кодексу України місце виконання зобов`язання встановлюється у договорі. Якщо місце виконання зобов`язання не встановлено у договорі, виконання провадиться за зобов`язанням про передання товару (майна), що виникає на підставі інших правочинів, за місцем виготовлення або зберігання товару (майна), якщо це місце було відоме кредиторові на момент виникнення зобов`язання.
Частиною 2 ст. 532 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання може бути виконане в іншому місці, якщо це встановлено актами цивільного законодавства або випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Правила ст. 532 Цивільного кодексу України застосовуються до зобов`язань, виконання яких з урахуванням їх особливостей можливе лише у певному місці. У разі якщо така особливість не визначена і не вбачається зі специфіки спірних відносин, то підсудність справи визначається за загальними правилами підсудності.
Отже, сплата заборгованості не містить прив`язки до певного конкретного місця, в тому числі і до місця виконання договору (в даному випадку місця здійснення електропостачання), оскільки така заборгованість, за наявності достатніх правових підстав для її стягнення, буде оплачена боржником в добровільному порядку шляхом переказу коштів на рахунок заявника, або буде стягнута виконавцем (державним чи приватним) у примусовому порядку.
Приймаючи до уваги вищевикладене, дана заява, відповідно до ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, має розглядатись Господарським судом Київської області, за місцезнаходженням відповідача (07301, Київська область, м. Вишгород, вул. Лугова, буд. 36А, офіс 109/1).
Якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей про місцезнаходження боржника буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю (ч. 5 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України).
Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України).
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України).
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус" основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 18 343,11 грн. передати для розгляду за територіальною підсудністю до Господарського суду Київської області (01000, м. Київ,вул. Симона Петлюри, 16).
Керуючись статтями 27, 30, 31, 149, 152, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПФ "Лотус" основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у розмірі 18 343,11 грн. передати для розгляду за територіальною підсудністю до Господарського суду Київської області (01000, м. Київ,вул. Симона Петлюри, 16).
Ухвала набирає законної сили 23.09.2022.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.В. Мілєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106398225 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні