ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
22.09.2022 м. ДніпроСправа № 904/2059/22
за позовом Акціонерного товариства "Дніпровська теплоелектроцентраль", м.Кам`янське Дніпропетровської області
про стягнення 1 270 216,44 грн.
Суддя Колісник І.І.
Представники:
від позивача: Кісілевич Є.Є. адвокат;
від відповідача: Рождественський Н.В. начальник юридичного відділу.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Дніпровська теплоелектроцентраль" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Комунального закладу "Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам`янського" Кам`янської міської ради заборгованості у сумі 1270216,44 грн.
Судові витрати зі сплати судового збору в сумі 19053,26 грн позивач просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов договору про закупівлю теплової енергії № 78т/21 від 25.01.2021 (з подальшими змінами) в частині повної та своєчасної оплати поставленої йому теплової енергії у період з березня по грудень 2021 року.
Ухвалою суду від 30.08.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 22.09.2022.
У судове засідання відповідач не забезпечив явку свого представника начальника юридичного відділу Рождественського Н.В. з належними повноваженнями.
Так, відповідно до частини третьої статті 56 ГПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно ж до приписів частини першої статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Отже, наведені положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи як у порядку самопредставництва, так і іншими особами як представниками юридичної особи.
Самопредставництво юридичної особи це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.
У порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких підтверджуються відповідно до частини третьої статті 56 ГПК України.
Аналіз наведених законодавчих положень дає підстави для висновку, що визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження (довіреності).
Зазначений висновок відповідає правовій позиції Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, викладеній у постанові від 07.07.2020 у справі № 904/3720/19.
У судовому засіданні представник відповідача Рождественський Н.В. на підтвердження своїх повноважень надав довіреність № 02-200 від 20.09.2022. При цьому представник заявив, що статусу адвоката він не має, втім внутрішні документи закладу, які на цей час у нього відсутні, дозволяють йому без довіреності представляти інтереси відповідача.
Відсутність у судовому засіданні повноважного представника сторони унеможливлює забезпечення принципу змагальності сторін й реалізації ними в судовому процесі своїх процесуальних прав.
За змістом частини п`ятої статті 13 ГПК України суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 2 частини другої статті 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку у разі першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
За таких обставин розгляд справи по суті підлягає відкладенню.
Керуючись ст.ст. 202, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи по суті на 06.10.2022 об 11:20 год, яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судового засідання № 1-208 за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
2. Викликати сторін в судове засідання.
3. Роз`яснити учасникам справи про необхідність повідомляти суд про причини можливої неявки представників у судові засідання.
Неявка представників сторін у засідання суду, в тому числі без поважних причин, має процесуальні наслідки, передбачені ст.ст. 202, 226 ГПК України, серед яких залишення позову без розгляду.
4. Повідомити учасників справи про те, що інформація у цій справі доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення 22.09.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено 23.09.2022.
Суддя І.І. Колісник
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106398272 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні