Ухвала
від 22.09.2022 по справі 912/1273/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23 вересня 2022 рокуСправа № 912/1273/22

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М.,

розглянувши заяву №1699/07 від 19.09.2022 Товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія" (далі - ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК"), код ЄДР 42132581, вул. Велика Перспективна, 78, м. Кропивницький, 25006

про видачу судового наказу,

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду 19.09.2022 подана заява №1699/07 від 19.09.2022 ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" про видачу судового наказу з вимогою видати судовий наказ про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛВК ГРУПП СН 4" код ЄДРПОУ 42027606 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія":

60 142,01 грн - боргу за електричну енергію на поточний рахунок із спеціальним режимом використання № НОМЕР_1 Обласне управління АТ Ощадбанк, МФО 323475, ІПН 421325811238, код ЄДРПОУ 42132581;

248,10 грн. - судових витрат на поточний рахунок НОМЕР_2 ПАТ "МТБ БАНК", МФО 328168, ІПН421325811238, код ЄДРПОУ 42132581.

В обґрунтування поданої заяви вказує, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється на підставі публічного договору, що передбачений ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, Законом України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017 р. №2019-VІІІ (надалі Закон №2019-VІІІ) та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 (далі - Правила).

Пунктом 3.1.5. Правил визначено, що електропостачальник розміщує у відкритому доступі форму відповідного договору про постачання електричної енергії (далі - Договір), який пропонується споживачам до укладення та комерційну пропозицію.

ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" на своєму сайті в мережі Інтернет за адресою: www.kresc.com.ua розміщено відповідну форму Договору та комерційну пропозицію.

Абзацом 5 п. 13 розділу XVII Закону №2019-VІІІ передбачено, що фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

Заявник зазначає, що таким чином між ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" та ТОВ "ЛВК ГРУПП СН 4" укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг для малих не побутових споживачів №УП_318001966 від 28.12.2019.

На підставі даного договору заявник здійснював постачання електричної енергії на об`єкти боржника, розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Олексія Скічка, буд. 37, с. Войнівка, вул. Ювілейна, буд. 24 Ж та с. Войнівка, будівлі тваринницького комплексу, буд. 28 А.

За твердженням заявника, у боржника виникла заборгованість за спожиту електричну енергію за період з травня 2022 року по липень 2022 року включно на суму 60 152,41 грн.

Проте, боржник відмовлявся отримувати рахунки щодо сплати за використану електричну енергію та підписувати акти прийняття-передавання товарної продукції. Відповідно, рахунки та акти прийняття-передавання товарної продукції були направлені поштою рекомендованим листом.

На підтвердження розміру заборгованості до заяви додано: роздруківка типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг для малих не побутових споживачів, роздруківка типової "Комерційної пропозиції №2-УП" для малих не побутових споживачів за період з травня по липень 2022 року, копія рахунків та актів прийняття-передавання товарної продукції за квітень-липень 2022 року та докази направлення, копії платіжних доручень, копія листа вих. №395/05/63 від 07.09.2022.

Розглянувши заяву та докази, подані ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК", суддя приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу з огляду на таке.

За положеннями ст. 148 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 150 ГПК України до заяви про видачу судового наказу додаються, зокрема, копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 207 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Згідно з ч. 3, 6 ст. 11 Закону України "Про електронну комерцію" електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та її прийняття (акцепту) другою стороною. Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті. Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти електронний договір, про її прийняття (акцепт) може бути надана шляхом: надсилання електронного повідомлення особі, яка зробила пропозицію укласти електронний договір, підписаного в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону; заповнення формуляра заяви (форми) про прийняття такої пропозиції в електронній формі, що підписується в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону; вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дій чітко роз`яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, і ці роз`яснення логічно пов`язані з нею.

Докази наявності укладення договору в письмовій або електронній формі надаються з дотриманням вимог, встановлених ст. 91, 96 ГПК України. При цьому учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених в порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.

Враховуючи викладене, на переконання суду, заява про видачу судового наказу не відповідає вимогам ст. 148, 150 ГПК України, позаяк заявником не надано суду доказів підписання договору в письмовій формі або його укладення в електронній формі обома сторонами.

Можливість укладення договору по факту споживання послуги, продукту, або про факту їхньої оплати, не заперечується судом, але в такому випадку суд вважає, що стягнення заборгованості має вирішуватися із необхідністю доведення виникнення господарських зобов`язань та грошової заборгованості боржника в порядку позовного провадження.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 12 ГПК України, наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Наявність спору про право, вирішується судом у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви. Наявність спору можна встановити відсутністю документів, що підтверджують наявність суб`єктивного права у заявника; документів, що підтверджують порушення суб`єктивного права або документів, що підтверджують виникнення права вимоги. Крім того, мають ураховуватися обставини, якщо із доданих документів вбачається, що боржник заперечує, не визнає або оспорює свій обов`язок перед заявником (кредитором); із доданих документів вбачається пропуск позовної давності. Така вимога може бути вирішена лише у позовному провадженні.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Разом з тим, наведені вище обставини свідчать про необхідність перевірки правильності нарахувань, виконаних заявником та, відповідно, не свідчать про безспірність заявлених вимог.

До того ж, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Заявник у поданій заяві зазначає боржником: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛВК ГРУПП СН 4", код ЄДР 42027606, вул. Олексія Скічка, 37, м. Олександрія, 28000.

Проте, відповідно до даних із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи з кодом 42027606, найменуванням юридичної особи є: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛКВ ГРУПП СН 4".

Отже, заявником неправильно зазначено найменування боржника, чим порушено приписи п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Також суд звертає увагу на те, що за приписами ч. 2 ст. 151 ГПК України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу, внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст. 147-150, 152-154, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" у видачі судового наказу про стягнення з ТОВ "ЛВК ГРУПП СН 4" 60 142,01 грн боргу за електричну енергію та 248,10 грн судового збору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.

Копії ухвали надіслати ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" та ТОВ "ЛКВ ГРУПП СН 4".

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.09.2022
Оприлюднено26.09.2022
Номер документу106398815
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —912/1273/22

Ухвала від 22.09.2022

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні