Справа № 161/4850/22
Провадження № 2-о/161/162/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2022 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :
головуючого - судді Гриня О. М.,
за участю секретаря судового засідання Остимчук О. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луцька спілка споживчих товариств, про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 через свого представника адвоката Воїну С. М. звернулася в суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення., а саме: факту припинення трудових відносин.
Вимоги заяви обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 по досягненню пенсійного віку звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області з метою призначення їй пенсії за віком. Однак, в призначенні пенсії їй було відмовлено в зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу. Відомостями з трудової книжки ОСОБА_1 підтверджується, що вона з 22 серпня 1988 року прийнята на роботу в Об`єднання підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки. Відомості про звільнення ОСОБА_1 з вказаного місця роботи в трудовій книжці відсутні. Об`єднання підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки ліквідовано та припинило свою діяльність, а тому заявник позбавлена можливості в позасудовому порядку підтвердити факт припинення трудових відносин з Об`єднанням підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки. Доказом припинення трудових відносин між ОСОБА_1 та Об`єднанням підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки є довідка Луцької спілки споживчих товариств №18 від 12 квітня 2022 року, якою підтверджується, що ОСОБА_1 була звільнена з роботи у липні 1993 року. Крім того, відповідно до довідки Луцької спілки споживчих товариств № 33 від 02 березня 2022 року ОСОБА_1 виплачувалась заробітна плата в період з жовтня 1988 року по липень 1993 року.
На підставі наведеного та з врахуванням заяви про уточнення вимог заяви, ОСОБА_1 просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт припинення трудових відносин з 31 липня 1993 року між ОСОБА_1 та Об`єднанням підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки відповідно до ст. 38 КЗпП України (за власним бажанням).
Ухвалою судді від 27 квітня 2022 року відкрито провадження у справі, призначено судове засідання.
Представник заявника адвокат Воїна С. М. у судове засідання не з`явилася, попередньо подала суду заяву про розгляд справи без її участі, вимоги заяви підтримує, просить їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи Луцької спілки споживчих товариств в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Враховуючи наведене, суд вважає можливим розгляд справи на підставі доказів, наявних у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Предметом розгляду заяви є встановлення факту, що має юридичне значення, а саме: факту припинення трудових відносин.
У відповідності до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом (ч. 3 ст. 294 ЦПК України).
Суд установив, що ОСОБА_1 28 серпня 2020 року звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком.
З відповіді Департаменту Пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України від 18 травня 2021 року встановлено, що ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком, оскільки її страховий стаж становить менше 27 років (19 років 4 місяці 21 день). При цьому, Пенсійний фонд вказує, що до страхового стажу ОСОБА_1 не враховано період роботи в Об`єднанні підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки, оскільки в трудовій книжці заявника відсутній запис про звільнення (а. с. 16-17).
Установлено, що Об`єднання підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки є припиненим, що підтверджується довідкою державного реєстратора (а. с. 7).
Довідкою Луцької спілки споживчих товариств №18 від 12 квітня 2022 року підтверджується, що ОСОБА_1 дійсно працювала в Об`єднанні підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки на посаді кухара з 22 серпня 1988 року по липень 1993 року включно (а. с. 10).
Вищенаведене також підтверджено довідкою Луцької райспоживспілки №8 від 29 січня 2020 року (а. с. 13).
З копії дубліката розпорядження Луцької спілки споживчих товариств №5 від 06 вересня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 звільнена з посади кухара за власним бажанням 30 липня 1993 року на підставі ст. 38 КЗпП.
Частиною 1 ст. 77 ЦПК передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Згідно із ч. 2 ст. 78 ЦПК обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
У відповідності до вимог ст. ст. 234, 256, 258 ЦПК України, роз`яснень п. 1, 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд розглядає справи про встановлення факту за наявності певних умов: згідно з законом факт породжує юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту; заявник не має іншої можливості одержати або відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до ст. 319 ЦПК України у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Встановлення в судовому порядку факту припинення трудових відносин має юридичне значення для заявника, оскільки дозволить в подальшому реалізувати право на пенсійне забезпечення. Іншої можливості встановити вказаний факт заявник не має.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що заявник позбавлена в позасудовому порядку можливості зареєструвати припинення своїх трудових відносин з роботодавцем, суд дійшов висновку про задоволення заяви.
Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луцька спілка споживчих товариств, про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити.
Встановити факт припинення трудових відносин між ОСОБА_1 та Об`єднанням підприємств громадського харчування Луцької райспоживспілки з 31 липня 1993 року на підставі ст. 38 КЗпП України (за власним бажанням).
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );
Заінтересована особа: Луцька спілка споживчих товариств (місцезнаходження: м. Луцьк, вул. Чернишевського, 1 А, код в ЄДРПОУ 01744300).
Дата складення повного судового рішення 23 вересня 2022 року.
Суддя
Луцького міськрайонного суду О. М. Гринь
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 28.09.2022 |
Номер документу | 106414303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Гринь О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні