Ухвала
від 09.09.2022 по справі 490/3453/22
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 490/3453/22

н\п 2-о/490/117/2022

Центральний районний суд м. Миколаєва

УХВАЛА

09 вересня 2022 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Шолох Л.М. вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , третя особа Первомайське відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Миколаївській області, про встановлення факту, -

ВСТАНОВИЛА:

До Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , заінтересована особа Первомайське відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Миколаївській області, у якій вона просить встановити факт спільного проживання у шлюбі ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 07 липня 1988 року до 50 травня 2022 року.

Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у цій заяві суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення (частина друга статті 293 ЦПК України).

Частина перша статті 315 ЦПК України визначає, що суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Із наведеного слідує, що у судовому порядку може бути встановлено лише факт, який має юридичне значення.

Заявниця, звертаючись із цією заявою, вказує на те, що встановлення факту спільного проживання необхідно для того, аби отримати страхові виплати як дружині померлого.

Однак матеріали заяви не містять документів на підтвердження того, що заявниця не має можливості у позасудовому порядку отримати відповідні виплати. Також нею не вказано (не надано документів на підтвердження) про те, чому саме Первомайське відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Миколаївській області є заінтересованою особою у цій справі.

Також з наданих суду матеріалів слідує, що ОСОБА_2 помер, однак жодної інформації щодо наявності інших правонаступників після його смерті заявником не зазначено, заінтересованими особами не вказано.

Відповідно до частини дев`ятої статті 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

З огляду на наяність недоліків заяви, суддя вважає за необхідне у даному випадку застосувати приписи статті 185 ЦПК України.

Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Підсумовуючи викладене, суддя дійшла висновку про необхідність залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків.

Керуючись статтями 10, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя -

П О С Т А Н О В И Л А:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту спільного проживання із ОСОБА_2 - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити, що у разі неусунення виявлених судом недоліків, заява буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М. Шолох

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення09.09.2022
Оприлюднено27.09.2022
Номер документу106416558
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —490/3453/22

Ухвала від 14.07.2023

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Шолох Л. М.

Ухвала від 09.09.2022

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Шолох Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні