Ухвала
від 22.09.2022 по справі 758/7892/22
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/7892/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2022 року м. Київ

Слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102070000131 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 111-1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на речі та документи, вилучені в ході обшуку 09.09.2022 за адресою: АДРЕСА_1 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102070000131 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що Подільською окружною прокуратурою м. Києва здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42022102070000131 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, на території м. Києва та Київської області зареєстровано та фактично знаходиться суб`єкт господарювання, який підконтрольний громадянам РФ та РБ, а діяльність якого спрямована на фінансування російської військової агресії проти України, а саме: ТОВ «Август-Україна» (код ЄДРПОУ 32304169) м. Київ, вул. Довнар-Запольського, 7-А. Засновником підприємства є юридична особа РБ - ЗАТ «АВГУСТ БЄЛ», а співзасновник є громадянин РФ - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (який у 2010 році був кандидатом у депутати совета усацкого сельского поселения второго созыва высокогорского муниципального района республики Татарстан от партии единая россия).

Відповідно до проведених оперативних заходів встановлено, що за адресою реєстрації підприємства (м. Київ, вул. Довнар-Запольського, 7-А) фактично і знаходиться офісне приміщення ТОВ «Август-Україна» в якому приймаються всі рішення по діяльнотсі підприємства, а також знаходяться реєстраційні та первинні документи підприємства, в тому числі щодо можливого фінансування або сприяння діяльності ДРГ, пособників, коригувальників вогню

Крім того, в ході проведених оперативних заходів встановлено, що підприємство має значні залишки ТМЦ (добрива), які імпортовано з РБ і які зберігаються на орендованих складських за наступними адресами:

1)м. Хмельницький, вул. Ярослава Мудрого, 4, орендодавець

ТОВ «Політехтрейд» (код ЄДРПОУ 40950960);

2)Одеська обл., Біляївський район, с/р Маяківська, автодорога Одеса-Рені 33 км, орендодавець ТОВ «Агро Ленд Логістик» (код ЄДРПОУ 43574284);

3)Вінницька обл, Жмеринський р-н, смт.Браїлів, Урочище Катеринівка, 2, орендодавець ТОВ «Сервіс-Агромаркет» (код ЄДРПОУ 38050723);

4)Вінницька обл, Вінницький р-н, с. Вінницькі Хутори, вул. Немирівське шоссе, 103, орендодавець ТОВ «Кеарфілд» (код ЄДРПОУ 43296758);

5)м. Тернопіль, вул. Поліська 12А, орендодавець ТОВ «Агрохім-Партнер» (код ЄДРПОУ 38397547);

6)Дніпропетровська обл., Томаківський р-н, смт. Томаківка,

вул. Ярослава Мудрого, 47А, орендодавець ТОВ «Ін-Форс Кемікал»

(код ЄДРПОУ 44000701);

7)Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Пряшівська, 11, орендодавець ТОВ «Ін-Форс Кемікал» (код ЄДРПОУ 44000701).

У зв`язку з тим, що Республіка Білорусь надає державі-агресору у користування території, цивільної або військової інфраструктури, приміщень і територій для розміщення збройних формувань та техніки, іншого рухомого або нерухомого майна, незабезпечення дотримання встановлених правил пересування та/або перетину державного кордону України, зберігання зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової чи спеціальної техніки, інших засобів та знарядь здійснення збройної агресії проти України, забезпечення ремонту таких засобів і знарядь, є підстави вважати, що суб`єкт господарювання ТОВ «Август-Україна» пов`язане зі збройною агресією Російської Федерації проти України та кошти отримані від діяльності вказаного підприємства, майно підприємства можуть спрямовуватись на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади в Україні, у т.ч. шляхом сприяння російським окупаційним військам під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

09 вересня 2022 року на підставі слідчого судді Подільського районного суду

м. Києва від 18 серпня 2022 року № 758/6904/22, проведено обшук за адресою:

Дніпропетровська обл., Томаківський р-н, смт. Томаківка, вул. Ярослава Мудрого, 47А.

За результатами проведення вищевказаного обшуку тимчасово вилучено наступне:

договір відповідального зберігання від 01 грудня 2021 року на 3 арк;

акт прийому на зберігання продукції на 1 арк;

акти про відвантаження продукції в кількості 4 на 4 арк;

відомість про залишки товару на 1 арк;

продукція ТОВ Август:

борей Нео КС 375 л;

борей КС 5 л. 480 л;

віал ТРАСТ КС 480 л;

віал ТРІО КС 480 л;

оплот Тріо КС 90 л;

табу КС 5 л. 425 л.

Вилучене майно може бути засобами вчинення кримінального правопорушення, на думку прокурора, вказані речі та документи мають значення речових доказів, тому необхідно на нього накласти арешт, оскільки незастосування заборони на використання та розпоряджання цим майном може призвести до перепродажу майна, його пошкодження, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню

Прокурор направив на адресу суду клопотання про проведення судового засідання без його участі, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.

Представник власника майна ТОВ «Август Україна» адвокат ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, однак надіслала на адресу суду заперечення щодо накладення арешту на майно, в якому просила судове засідання провести у її відсутності та відмовити в задоволенні клопотання прокурора у повному обсязі. В обгрунтувння своєї позиції у запереченні вказала, що в ході обшуку було вилучено засоби захисту рослин у кількості 2370 літрів, оскільки жодна інша юридична особа не зможе реалізувати вказану продукцію, що призведе до втрати прибутку, а відповідно, завдасть збитків державі в частина несплаченого податку. Крім того, зазначена продукція потребує особливих умов утримання, та у разі їх порушення, втратить якісні характеристики, та у разі збігу строку придатності, сторона обвинувачення буде зобов`язана утилізувати вказану продукцію за рахунок держави, та в такому разі держава понесе збитки на суму близько 228942000. Таким чином, оскільки вказане майно не є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, а також не є об`єктом, здобутих в результаті його вчинення, просить суд відмовити в задоволенні клопотання прокурора.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, письмові заперечення представника власника майна, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

За вимогами ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно зч.3ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України, є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 10, ч. 11 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Як встановлено слідчим суддею, Подільською окружною прокуратурою м. Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42022102070000131 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Під час досудового розслідування, постановою прокурора Подільської окружної прокуратури міста Києва від 09.09.5022, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні вилучені у ході обшуку від 09.09.2022 речі та документи, а саме: договір відповідального зберігання від 01 грудня 2021 року на 3 арк; акт прийому на зберігання продукції на 1 арк; акти про відвантаження продукції в кількості 4 на 4 арк; відомість про залишки товару на 1 арк; а також продукцію ТОВ Август: борей Нео КС 375 л; борей КС 5 л. 480 л; віал ТРАСТ КС 480 л; віал ТРІО КС 480 л; оплот Тріо КС 90 л; табу КС 5 л. 425 л.

З матеріалів долучених до клопотання вбачається, що договір відповідального зберігання від 01.12.2022, акти прийому та відвантаження продукції та відомості щодо залишків товару можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у зв`язку з чим слідчий суддя має достатні підстави вважати, що таке майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Крім того, також є достатні підстави вважати, що це майно відповідає критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України, що є належною правовою підставою для арешту вказаного майна.

З огляду на положення ч. 1, 2, 3 ст. 170 КПК України майно, яке відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України, повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.

Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя вважає, що в органу досудового розслідування є всі підстави вважати, що незастосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на вказане вище майно може призвести до зникнення, втрати, пошкодження чи передачі вказаного майна чи настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

У відповідності до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, зокрема, враховує правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Із урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку, що прокурором, у відповідності до ч.2 ст. 171 КПК України, доведено необхідність накладення арешту на вказане майно, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу, а тому незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна може призвести до наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню, у зв`язку з чим накладення арешту на вказане майно є необхідною умовою досягнення дієвості кримінального провадження.

Слідчий суддя також враховує, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

На підставі наведеного, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для накладення арешту на: договір відповідального зберігання від 01 грудня 2021 року на 3 арк; акт прийому на зберігання продукції на 1 арк; акти про відвантаження продукції в кількості 4 на 4 арк; відомість про залишки товару на 1 арк;

Разом із тим, досліджуючи клопотання прокурора в частині накладення арешту на продукцію ТОВ «Август» загальною ємністю 2370 літрів, стороною обвинувачення не доведено, що вказана продукція є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегла на собі його сліди, слідчим суддею не встановлено, як і не виявлено даних, які б надали можливість беззаперечно стверджувати, що дане майно набуте кримінально протиправним шляхом. Крім того, слідчий суддя враховує, що вказана продукція потребує особливих умов зберігання та є продуктом із строком придатності, який у разі збігу, має бути утилізований.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 173 КПК України, відмова у задоволенні або часткове задоволення клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі відповідно всього або частини тимчасово вилученого майна.

За такихобставин,зважаючи навідсутність підставдля задоволенняклопотання прокурорав частинінакладення арештуна тимчасововилучене майноТОВ «Август», а саме продукцію загальною ємністю 2370 літрів, таке майно підлягає негайному поверненню особі, в якої воно було вилучене.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170, 172-174, 309, 372, 392 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102070000131 від 20.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 111-1 КК України, задовольнити частково.

Накласти арешт на:

договір відповідального зберігання від 01 грудня 2021 року на 3 арк;

акт прийому на зберігання продукції на 1 арк;

акти про відвантаження продукції в кількості 4 на 4 арк;

відомість про залишки товару на 1 арк;

В решті вимог клопотання відмовити.

Зобов`язати уповноважених осіб Подільської окружної прокуратури міста Києва повернути власнику майно, яке тимчасово вилучене в ході обшуку від 09.09.2022 за адресою: Дніпропетровська обл., Томаківський р-н, смт. Томаківка, вул. Ярослава Мудрого, 47А, а саме продукцію ТОВ Август:

Борей Нео КС 375 л;

Борей КС 5 л. 480 л;

Віал ТРАСТ КС 480 л;

Віал ТРІО КС 480 л;

Оплот Тріо КС 90 л;

Табу КС 5 л. 425 л.

Ухвала про арешт майна, у відповідності до вимог ст. 175 КПК України, виконується негайно слідчим, прокурором.

Копію ухвали не пізніше наступного робочого дня після її постановлення надіслати слідчому, прокурору, третій особі, щодо майна якої вирішується питання про арешт.

Роз`яснити, що згідно із частинами 1-2статті 174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Леся БУДЗАН

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106420155
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —758/7892/22

Ухвала від 22.09.2022

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні