ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
26.09.2022Справа № 910/6400/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., дослідивши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроенерготрейд" (18001, м. Черкаси, вулиця Надпільна, будинок 261, офіс 7, ідентифікаційний код 40111046)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій Маяк" (04075, місто Київ, вулиця Миколи Юнкерова, будинок 58, ідентифікаційний код 25276996)
про стягнення 262 985, 53 грн,
Без повідомлення (виклику) представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Євроенерготрейд" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санаторій Маяк" про стягнення заборгованості в сумі 262 985, 53 грн у зв`язку з порушенням відповідачем умов договору поставки № ЄЕТ-САНМ-ЕЕ-19/11/19 від 19.11.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.07.2022 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
17.08.2022 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що 24.02.2022 в ТОВ "Санаторій Маяк" проживають тимчасово переміщені особи з міста Бучі, сіл Горенка та Мощун, а також бійці територіальної оборони добровольчого формування Гостомельської територіальної громади № 1, зокрема, проживало 80 осіб, з них 10 дітей, з 03.03.2022 додатково був розташований госпіталь на 20 осіб, а із 14.03.2022 продовжують проживати бійці територіальної оборони добровольчого формування Гостомельської територіальної громади № 1.
Відповідач вказує, що за цей період при відсутності профільної діяльності санаторієм було витрачено власних коштів на комунальні послуги в сумі 187 816, 00 грн. В дану суму, як відзначає відповідач, входить, зокрема й оплата електроенергії, яку вимагає оплатити позивач.
У зв`язку із ситуацією, що склалася, постало питання покриття витрат на проживання, у тому числі оплати комунальних послуг санаторієм під час розміщення у ньому в умовах воєнного стану тимчасово переміщених осіб на безоплатній основі. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 № 261 "Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану" визначено механізм надання компенсацій місцевим бюджетом.
Втім, для юридичних осіб приватного права подібного механізму надання компенсації на оплату комунальних послуг не було передбачено.
В той же час, відповідач відзначає, що він самостійно покривав витрати на оплату4 комунальних послуг поки власні кошти дозволяли таке покриття.
Відповідно до абзацу 1 ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У той же час, абз. 2 ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ст. 15 Господарського процесуального кодексу України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Враховуючи викладені вище обставини, беручи до уваги завдання господарського судочинства, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необхідність здійснення розгляду даної справи за правилами загального позовного.
Керуючись ст. 1, 12, 15, ч. 6 ст. 250, ст. 234 та 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Здійснювати розгляд справи № 910/6400/22 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 19.10.22 о 15:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 18.
3. Звернути увагу сторін на положення ст. 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо подання та витребування доказів.
4. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.
5. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
6. Нагадати, що сторони відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
7. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.
8. Звернути увагу учасників процесу на те, що документи подаються через канцелярію суду або безпосередньо у судовому засіданні за умови їх оформлення належним чином (кожна сторінка має бути належним чином засвідчена, документи прошиті та подане клопотання про приєднання зазначених документів до матеріалів справи).
9. Учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені у відповідності з вимогами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників
10. Запропонувати учасникам судового процесу брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою Системи відеоконференцзв`язку (ВКЗ) у порядку ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.
11. Повідомити учасникам судового процесу обліковий запис Системи відеоконференцзв`язку (ВКЗ) судді Баранова Д.О. - ІНФОРМАЦІЯ_1.
12 Запропонувати учасникам судового процесу для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду заяву (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою Системи відеоконференцзв`язку (ВКЗ) із зазначенням його облікового запису (логіну).
Ухвала набрала законної сили 26.09.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Дмитро БАРАНОВ
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2022 |
Оприлюднено | 27.09.2022 |
Номер документу | 106421455 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні