ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" вересня 2022 р. Справа № 918/731/22
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Трейд Груп" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з CMP Group Doo заборгованості за поставлений товар у розмірі 5 173,05 Євро, що еквівалентно станом на 09.09.2022 року 189 587,63 грн., за договором № 28/10/19 (купівлі-продажу) від 28.10.2019 року, укладеним у письмовій формі,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Тімбер Трейд Груп" звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з CMP Group Doo заборгованості за поставлений товар у розмірі 5 173,05 Євро, що еквівалентно станом на 09.09.2022 року 189 587,63 грн., за договором № 28/10/19 (купівлі-продажу) від 28.10.2019 року, укладеним у письмовій формі.
26 вересня 2022 року Господарським судом Рівненської області видано судовий наказ про стягнення з CMP Group Doo заборгованості за поставлений товар у розмірі 5 173,05 Євро, що еквівалентно станом на 09.09.2022 року 189 587,63 грн., за договором № 28/10/19 (купівлі-продажу) від 28.10.2019 року та судового в розмірі 198 грн 48 коп.
Відповідно до ст. 156 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові на його офіційну електронну адресу, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного, якщо офіційної електронної адреси боржник не має. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами. Копія (текст) судового наказу, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, разом з додатками надсилаються боржнику за адресою місцезнаходження (місця проживання), зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 242 цього Кодексу.
Як встановлено господарським судом, боржником за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Тімбер Трейд Груп" про видачу судового наказу є нерезидент, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв немає, а тому про видачу судового наказу боржника належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Адреса місцезнаходження боржника - вул. Брезникова, 15, Домжале, 1230 Домжале, Словенія.
За змістом ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно з ч. 1 ст. 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Частиною 1 статті 80 Закону України "Про міжнародне приватне право" передбачено, що у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
З вищевказаних положень чинного законодавства вбачається, що при виникненні необхідності звернення з таким дорученням першочерговим для суду є перевірка наявності міжнародного договору або конвенції, учасницею якого (якої) є Україна та країна, куди необхідно спрямувати документи.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Словенії регулюється Конвенцією "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 15.11.1965 року, до якої Україна приєдналася 19.10.2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно зі статтею 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).
Крім того, як вбачається із ст. 10 Конвенції, якщо запитувана держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.
Приписами ст. 7 Конвенції встановлено, що типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.
Пунктом 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень від 27.06.2008, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 року за № 573/15264, визначено, що суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.
Оскільки боржником у справі є нерезидент, то до правовідносин по повідомленню останнього про видачу судового наказу (вручення судового документа) необхідно застосовувати положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 р., учасниками якої є Україна та Словенія.
Відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права: http://www.hcch.net. Центральним органом запитуваної держави є Ministry of Justice (c/o Mr. Jurij Mesec, Secretary Zupanciceva 3 1000 Ljubljana Slovenia).
Таким чином, з метою належного повідомлення боржника, CMP Group Doo, про видачу судового наказу, враховуючи норми статей 3, 10 Конвенції відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, а також безпосередньо за адресою місцезнаходження боржника.
Враховуючи викладене, беручи до уваги необхідність належного повідомлення боржника про видачу судового наказу у справі № 918/731/22, шляхом звернення Господарського суду Рівненської області до Центрального органу Словенії - Ministry of Justice (c/o Mr. Jurij Mesec, Secretary Zupanciceva 3 1000 Ljubljana Slovenia).
За таких обставин, для належного повідомлення боржника про видачу судового наказу суд вважає за необхідне уповноважити Товариство з обмеженою відповідальністю "Тімбер Трейд Груп" здійснити переклад - заяви про видачу судового наказу від 18.09.2022 року та судового наказу від 26.09.2022 року у справі № 918/731/22 англійською мовою з урахуванням вимог Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2008 року за № 573/15264.
Керуючись ст. ст. 156, 234, 235, 367, 368 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Зобов`язати стягувача, Товариство з обмеженою відповідальністю "Тімбер Трейд Груп", в строк до 10.10.2022 року подати через відділ канцелярії та документального забезпечення суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на англійську мову у трьох примірниках для подальшого направлення до Центрального органу Словенії - Ministry of Justice (c/o Mr. Jurij Mesec, Secretary Zupanciceva 3 1000 Ljubljana Slovenia) та безпосередньо за адресою місцезнаходження боржника:
- заяви про видачу судового наказу від 18.09.2022 року;
- судового наказу у справі № 918/731/22 від 26.09.2022 року;
- прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів;
- короткого викладу документа, що підлягає врученню;
- підтвердження.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 26 вересня 2022 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Політика Н.А.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2022 |
Оприлюднено | 27.09.2022 |
Номер документу | 106422018 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Політика Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні