Ухвала
від 22.09.2022 по справі 372/352/22
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/352/22

Провадження 2-727/22

ухвала

22 вересня 2022 року Обухівський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Висоцької Г.В.

при секретарі Куник О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.

19.09.2022 на адресу суду надійшла спільна заява про затвердження мирової угоди від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в якій зазначено, що спір вважається добровільно врегульованим сторонами на підставі взаємних поступок, та ОСОБА_1 відмовляється від усіх своїх позовних вимог за позовною заявою у повному обсязі та визнає за ОСОБА_2 право власності по 1/3 частині спірного майна, а саме двох земельних ділянок та житлового будинку. У свою чергу ОСОБА_2 , зобов`язується не чинити перешкоди у користуванні та визнає за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини спірного майна, а саме двох земельних ділянок та житлового будинку. ОСОБА_2 зобов`язалась надати всю технічну документацію на спірне майно, що є в її розпорядженні, для проведення реєстрації права власності сторін відповідно до умов цієї мирової угоди.

Сторони в судове засідання не з`явились.

Відповідно до ч. 2 ст. 247ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положеньЦПК Українирозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, розглянувши матеріали та умови мирової угоди, приходить до таких висновків.

Відповідно до норм ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Частиною 5 ст. 207 ЦПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:

1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або

2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Як вбачається із позовної заяви, рішенням Голосіївського суду м. Києва від 27.11.2012 року у справі №2601/13369/12, яке набрало законної сили 09.12.20212 року, визнано зокрема, земельну ділянку кадастровий номер 3223155400:03:031:0178, площею 0,2529 га, що розташована на АДРЕСА_1 , земельну ділянку кадастровий номер 3223155400:03:031:0185, площею 0,1500 га, що розташована на АДРЕСА_1 , житловий будинок АДРЕСА_1 спільною сумісною власністю, набутою під час спільного поживання однією сім`єю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Цим же рішенням суду спільне сумісне майно поділено, та позивачу виділено у особисту приватну власність вказані земельні ділянки та житловий будинок.

Отже, вказаним судовим рішенням за позивачем визнано право власності в повному обсязі на спірні об`єкти нерухомості.

Затвердження даної мировою угоди буде порушувати право власності позивача.

Законодавством України не передбачено повторний розділ майна, яке є предметом спільної сумісної власності подружжя, після ухвалення судового рішення, яким же вказаний спір вирішений раніше.

При вирішенні питання щодо визнання мирової угоди суд звертає увагу сторін, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

При цьому сторони не позбавлені можливості вирішити виниклі в них спірні питання стосовно розподіленого раніше в судовому порядку нерухомого майна шляхом укладення цивільно-правових договорів.

На підставі викладеного вище, враховуючи, що умови наданої сторонами до суду мирової угоди суперечать закону та порушують права інших осіб, суд приходить до висновку, що у визнанні мирової угоди слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 189-200, 207, 255 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у затвердженні мирової угоди, укладеної між сторонами по справі ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Продовжити судовий розгляд зі стадії підготовчого судового засідання 21 жовтня 2022 року о 10 год. 30 хв.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Г.В.Висоцька

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.09.2022
Оприлюднено28.09.2022
Номер документу106429246
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —372/352/22

Ухвала від 21.10.2022

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Висоцька Г. В.

Ухвала від 22.09.2022

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Висоцька Г. В.

Ухвала від 16.02.2022

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Висоцька Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні