Рішення
від 26.09.2022 по справі 462/481/22
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/481/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2022 року Залізничний районний суд м. Львова

в складі головуючого судді Іванюк І.Д.

секретаря с/з- Тягло Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Львові в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Суховільська сільська рада про встановлення факту, що має юридичне значення,

встановив:

Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його двоюрідним дядьком, а він - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є його двоюрідним племінником. Свою заяву мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його двоюрідний дядько ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у віці 87 років. Дядьконе мав своєї сім`ї та дітей, а тому він та його дружина здійснювали за ним догляд та купували необхідні речі та медичні препарати, а також займалися організацією його похорону. Після смерті дядька залишилось спадкове майно. У встановленому законом порядку він звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , проте у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено через відсутність документів на підтвердження родинних відносин між ним та померлим. Для отримання таких він звертався до Державного архіву Львівської області, Центрального Державного історичного архіву України, проте отримав відповідь, що метричні книги з вказаної у заяві території та роки до архіву не надходили, а тому йому слід звернутися у архіви Республіки Польща. Встановлення факту родинних відносин йому необхідно для отримання свідоцтва про право на спадщину, а тому просить заяву задовольнити.

В судовому засіданні заявник заяву підтримав, пояснив, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , був його двоюрідним дядьком та він разом з дружиною здійснювали за ним догляд. Після смерті дядька він займався його похороном, про що подав відповідні докази. Також, за життя дядько видав на його ім`я довіреність на розпорядження своїм майном, а 20.07.2021 року склав на ім`я заявника заповіт, яким заповів йому земельну ділянку площею 0,2777 га на території Суховільської сільської ради. Окрім того у дядька залишилась ще частина земельної ділянки, яка не охоплена заповітом, однак успадкувати її він не може, так як документи, що підтверджують їхні родинні відносини, не збереглися. Надалі подав заяву про розгляд справи за його відсутності та просив заяву задовольнити.

Заінтересована особа Суховільська сільська рада, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, не скерувала в суд свого представника, про причини неявки суду не повідомила, а тому суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності представника заінтересованої особи.

Дослідивши матеріали справи, оглянувши матеріали спадкової справи №615/2021, суд дійшов наступних висновків.

Зі змісту ст.4 ЦПК України вбачається, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Пунктом 5 ч. 2 ст.293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно із роз`ясненнями, наданими у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.

Відповідно до ч. 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Відповідно до ч. 1 ст. 1265 ЦК України у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Среднє-Вельке, Республіка Польща /а.с. 10/. Його батьками записані: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що підтверджуються свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 /а.с. 8/.

Заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 та батьками його записані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що підтверджуються свідоцтвом про народження серія НОМЕР_2 та паспортом громадянина України /а.с. 4-6, 7/. Батько заявника - ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 в с. Среднє-Вельке, Лісского району Ряшевської обл., Республіка Польща, та його батьками записані: ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , що підтверджуються свідоцтвом про народження серія НОМЕР_3 /а.с. 9/.

Згідно відповіді Державного архіву Львівської області від 17.11.2021 року, на запит заявника щодо родинних відносин з ОСОБА_2 , вбачається, що документи реєстрації актів цивільного стану та метричні книги на зберігання в Державний архів Львівської області не надходили, тому підтвердити наявність актового запису про народження, хрещення, шлюб, одруження, національність, віросповідання чи інші метричні дані, неможливо, тому для проведення генеалогічних досліджень рекомендовано звернутися у можливе місцезнаходження документів - Центральний Державний історичний архів України /а.с. 12-13/.

Згідно відповіді Центрального державного історичного архіву м.Львова від 17.11.2021 року, на запит заявника з метою отримання додаткових відомостей, котрі б підтверджували родинні відносини між ним та ОСОБА_2 вбачається, що метричні книги з вказаної території та роки до архіву не надходили, рекомендовано звернутись у архіви Польщі /а.с. 14,15/.

Згідно архівної довідки від 01.07.2015 року № 531-31-36 Державного архіву Львівської області вбачається, що родина ОСОБА_8 у складі: голови родини ОСОБА_7 , 1888 року народження, членів родини - ОСОБА_8 , 1891 року народження, ОСОБА_10 , 1928 року народження, ОСОБА_11 , 1930 року народження, ОСОБА_5 , 1934 року народження та ОСОБА_12 , 1937 року народження, у 1946 році була переселена із с.Среднє-Вельке, Лісского району Ряшевської обл., республіка Польща у Тернопільську область, у зв`язку із Угодою від 09.09.1944 року між УРСР та Польщею /а.с. 16/.

Згідно архівної довідки від 11.07.2001 року № Г-5505-01/4 Державного архіву Львівської області вбачається, що родина ОСОБА_18 у складі: голови родини ОСОБА_14 , 1891 року народження, членів родини - ОСОБА_15 , 1893 року народження, ОСОБА_16 , 1926 року народження, ОСОБА_17 , 1930 року народження, ОСОБА_18 , 1930 року народження та ОСОБА_2 , 1934 року народження, у 1946 році була переселена із с.Среднє-Вельке, Лісского району Ряшевської обл., республіка Польща у Тернопільську область, у зв`язку із Угодою від 09.09.1944 року між УРСР та Польщею /а.с. 17/.

Також, судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 20.07.2021 року видав на ім`я заявника нотаріально завірену довіреність на право розпоряджатись його майном, а після смерті ОСОБА_2 заявник займався організацією його похорону, що підтверджується договором-замовлення про надання ритуальних послуг та квитанцією про оплату /а.с. 20, 21, 22/.

Як вбачається із матеріалів спадкової справи № 615/2021, заведеної Четвертою Львівською державною нотаріальною конторою, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , заявник ОСОБА_1 26.10.2021 року звернувся із заявою про прийняття спадщини за законом після його смерті та отримав листа, в якому йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 у в`язку із необхідністю підтвердити родинні відносини між ним та покійним.

Згідно із матеріалами спадкової справи, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 20.07.2021 року склав на ім`я заявника заповіт, яким заповів йому земельну ділянку площею 0,2777 га на території Суховільської сільської ради.

Окрім того, за час життя ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0,0549 га на території Суховільської сільської ради /а.с. 23, 23 зв./

Дослідженням вищевказаних документів підтверджуються, що дідусь заявникаОСОБА_7 , 1888 р.н., був рідним братом ОСОБА_19 , 1893 року народження, яка була матір`ю покійного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку із чим ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , був двоюрідним дядьком заявника.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що належними документами підтверджено, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є його двоюрідним дядьком, а він - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є двоюрідним племінником ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а отже заява є підставною і підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 13, 76- 81, 258-259, 263-265, 293, 315, 319 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Заяву - задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 двоюрідним дядьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у свою чергу є двоюрідним племінником ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду.

При цьому, у відповідності до вимог п. 3 Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Учасники процесу:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_4 , адреса проживання: АДРЕСА_1

Заінтересована особа: Суховільська сільська рада, код ЄДРПОУ: 22344875, місцезнаходження: 81513, Львівська область, с. Суховоля, вул. Шкільна, 7.

Суддя Іванюк І.Д.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення26.09.2022
Оприлюднено29.09.2022
Номер документу106443080
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —462/481/22

Рішення від 26.09.2022

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Іванюк І. Д.

Ухвала від 26.05.2022

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Іванюк І. Д.

Ухвала від 07.04.2022

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Іванюк І. Д.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Іванюк І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні